emrecanalagoz
emrecanalagoz (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax - Canon Kararsızlığı İçerisindeyi

Öncelikle herkese merhaba. Adım Emre. fotoğrafçılıkla uzun süredir ilgileniyorum fakat maddi durum ve yaşımın küçük olması nedeniyle profesyonel veya yarı profesyonel bir kameram olmadı. EOS 400D Nikon D5100 gibi kameralar kullandım bir süre (arkadaşlarımın kameraları). Aynı zamanda okulda Temel Fotoğrafçılık dersi görüyorum. Ben Makro fotoğraf ve amatör astronom olduğum için astrofotoğrafçılık için istiyorum.
Astronomlar arasında Canon kullanılıyor bunun nedeni, nikon, pentax gibi markaların star eater olması.
Yani astrofotoğrafçılık için canon dışı markaları unutmam gerekecek.
Makro fotoğrafçılıkta bildiğim çok profesyonel fotoğrafçılardan Thomas Shahan ise makro olarak pentax k200d kullanıyor olması aklımı iyice karıştırıyor. aslında sensörünün CCD olması astrofotoğraf için iyi olacağını aklıma getiriyor. ve fiyat açısından pentax objektifleri çok ucuz diğer markalara göre. sizce ne yapmalıyım. ileriyi düşünerek Canon mu alayım, yoksa ucuz objektifleriyle makro fotoğraf çekebileceğim Pentax mı?
Saygılar, Teşekkürler bir yanlışım varsa lütfen düzeltin.

Tarih: 24 Ekim 2011, 16:25 - İp: 94.***.**6.189
photom
photom (üye)
Sakarya / Stüdyo Fotoğrafçısı

pentax

Tarih: 26 Ekim 2011, 23:59 - İp: 78.***.**6.46
naili_54
naili_54 (üye)
Hatay / Doğa Fotoğrafçısı

bütcen müsaitse pentax k-7 çok iyi fiyatına göre 16-45 smc objektifle çok güzel neticeler alırsın hdmı video çekimide çabası

Tarih: 5 Kasım 2011, 20:31 - İp: 88.***.**0.17
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

turkiye de pentax ın objektifleri zor bulunuyor pentax oldukça net görüntüler veren makinalar uretiyor ama artık ccdli slr kaldımı bilmiyorum hepsi cmos.

Tarih: 5 Kasım 2011, 20:56 - İp: 85.***.**4.18
  • 1