lahalehey
lahalehey (üye)
Bursa / Amatör

Pentax Bulmak Bu Kadar Zor Mu?

herkese merhabalar..

başlıktan da anlaşılacağı üzere eos300 makinemin üstüne kuma getirip bir d-slr almaya karar verdim.. ve kafamda 2 model belirledim : pentax k100dS ve K10.. ancak gelin görün ki bu makineleri hiç bir yerde bulamıyorum.. hadi elektronik mağazalrı anladım,oralardan fahiş fiyatları olduğu için zaten almam..ancak hayyam'a gittiğimde sadece 1 dükkanda pentax K100D (super değil) vardı ve 2. eline 850 lira istiyorlardı.. ve neredeyse bütün dükkanlarda pentax ismini söyleyince sanki "allah allah ,o markada da neyin nesi ki" der gibi bi bakışın üstüne * "yok maalesef" cevabıyla karşılaştım.. hatta bi dükkanda "napacaksınız beyfendi pentaxı,mis gibi canon 450d varken" gibi bir cevapla karşılaştım..

neyse gg ve bilimum sitelere yöneldim.. buradaki satıcıların da yetersiz feedbackleri beni biraz korkuttu açıkcası.. neyse e-bay'e ve "titanium seller" lara yöneldim.. buradaki düşük fiyatlar çok avantajlı olmasına karşın birde gümrük sorunu çıktı.. bu işi ticarete dökenler yüzünden benim gibi tek tük alışveriş yapanların getirttikleri makinelerin gümrükten geçmeme olasılığının olduğu, veya fahiş miktarlarda vergi,antrepo ücreti,müşavir vekaleti vs. karşılığında alınabildiğini öğrenmiş olmaktayım..

durum böyleyken ne yapılabilir? kafamda bu kadar pentax kurmuşken gidip canon/nikon da almak istemiyorum,büyük ihtimalle yaşadığım en ufak problemde,acaba pentax mı alsaydım diyeceğimi biliyorum

*( kesinlikle bilgisizliklerinden değil,yanlış anlaşılmasın,sadece o kadar canon/nikon hakimiyeti var ki, diğerlerini tamamen gözardı ediyorlar manasında)

Tarih: 8 Temmuz 2009, 22:09 - İp: 85.***.**5.83
perseus
perseus (üye)
Ankara / Amatör

Selamlar, eğer çok geç değilse, bence gümrüğe hiç bulaşma, gg veya sahibinden.com sitelerinde satış yapan elektrostar isimli satıcı var. ben K20D'mi ondan aldım. İstanbul veya Ankara'dan elden teslim edebiliyor. yani makinayı deneyip parasını ödeyebiliyorsunuz. bence gayet güvenilir birisi, kendisiyle tel ile irtibat kurdum. Umarım çok geç değildir.
Selamlar...

Tarih: 19 Temmuz 2009, 01:25 - İp: 88.***.**1.235
aborax
aborax (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar, forumda şöyle bir okudum yazılanları. Ben K20D aldığım için K10D mi satıyorum. Eğer ilgilenirseniz, mesaj atabilirsiniz.

Tarih: 22 Temmuz 2009, 23:45 - İp: 88.***.**5.39
lahalehey
lahalehey (üye)
Bursa / Amatör

perseus, öneri için teşekkür ederim.. işlerim dolayısıyla 1 haftadır çok yoğundum, alamadım daha makinayı.. önerdiğin satıcıya bi bakacağım eğer satıyorsa onunla görüşmeyi deneyeceğim..

aborax,

özelden ulaştım,teşekkür ederim..

Tarih: 24 Temmuz 2009, 14:48 - İp: 88.***.**1.216
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Gittigidiyorda K20d var 1299 TL (Sıfır) Satıcı hem FK üyesi hemde oldukça güvenilir. Bilgin olsun.. Dün olsaydı birde Gittigidiyor ekstra %5 indirim uygulyodu. Ayrıca Axess kredi kartına peşin fiyatına 3 taksit. Belki işine yarar dostum...

Tarih: 24 Temmuz 2009, 15:20 - İp: 81.***.**9.145
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

banada 40mm limited ile sigma 10mm fish eye bulsanıza =)

Tarih: 24 Temmuz 2009, 16:12 - İp: 88.***.**9.133
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

histogram özel mesaj yolladım belki işine yarar. Saygılar

Tarih: 24 Temmuz 2009, 16:24 - İp: 81.***.**9.145
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

çok teşekkürler murat =)

Tarih: 24 Temmuz 2009, 16:44 - İp: 88.***.**9.133
lahalehey
lahalehey (üye)
Bursa / Amatör

muratreis teşekkür ederim bilgi için.. ancak o fiyat bütçemi aşıyor malesef .. bakmaya devam

Tarih: 26 Temmuz 2009, 01:06 - İp: 78.***.**0.177