lahalehey
lahalehey (üye)
Bursa / Amatör

Pentax Bulmak Bu Kadar Zor Mu?

herkese merhabalar..

başlıktan da anlaşılacağı üzere eos300 makinemin üstüne kuma getirip bir d-slr almaya karar verdim.. ve kafamda 2 model belirledim : pentax k100dS ve K10.. ancak gelin görün ki bu makineleri hiç bir yerde bulamıyorum.. hadi elektronik mağazalrı anladım,oralardan fahiş fiyatları olduğu için zaten almam..ancak hayyam'a gittiğimde sadece 1 dükkanda pentax K100D (super değil) vardı ve 2. eline 850 lira istiyorlardı.. ve neredeyse bütün dükkanlarda pentax ismini söyleyince sanki "allah allah ,o markada da neyin nesi ki" der gibi bi bakışın üstüne * "yok maalesef" cevabıyla karşılaştım.. hatta bi dükkanda "napacaksınız beyfendi pentaxı,mis gibi canon 450d varken" gibi bir cevapla karşılaştım..

neyse gg ve bilimum sitelere yöneldim.. buradaki satıcıların da yetersiz feedbackleri beni biraz korkuttu açıkcası.. neyse e-bay'e ve "titanium seller" lara yöneldim.. buradaki düşük fiyatlar çok avantajlı olmasına karşın birde gümrük sorunu çıktı.. bu işi ticarete dökenler yüzünden benim gibi tek tük alışveriş yapanların getirttikleri makinelerin gümrükten geçmeme olasılığının olduğu, veya fahiş miktarlarda vergi,antrepo ücreti,müşavir vekaleti vs. karşılığında alınabildiğini öğrenmiş olmaktayım..

durum böyleyken ne yapılabilir? kafamda bu kadar pentax kurmuşken gidip canon/nikon da almak istemiyorum,büyük ihtimalle yaşadığım en ufak problemde,acaba pentax mı alsaydım diyeceğimi biliyorum

*( kesinlikle bilgisizliklerinden değil,yanlış anlaşılmasın,sadece o kadar canon/nikon hakimiyeti var ki, diğerlerini tamamen gözardı ediyorlar manasında)

Tarih: 8 Temmuz 2009, 22:09 - İp: 85.***.**5.83
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bazı online dükkanlar çok ilgili.50-100 dolar fiyat farkı koyuyorlar.o kadar da olsun diyorum.
herhangi bir soru soruyorsunuz hemen ilgileneler var,cevap vermeyip güvenli olanlarda var ama..
ben bazı dükkanları favorilere ekliyorum,sürekli liste güncelleme mailleri geliyor.

Tarih: 8 Temmuz 2009, 23:24 - İp: 88.***.**4.201
lahalehey
lahalehey (üye)
Bursa / Amatör

sahibinden ve gg de hiç alışveriş yapmadığım ve d-slr alan tanıdığım olmadığı için sorabileceğim bi tanıdığım yok malesef.. yapacağım bir alışveriş bu bilgisizlikten dolayı kör bir şekilde kurşun atmak gibi geliyor benim için.

Tarih: 8 Temmuz 2009, 23:25 - İp: 85.***.**5.83
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Neeee Pentax bulmak zormuymuş??

Sen Pentax iste yeterki yağdıralım yahu

dükkan garantili istiyorsan Hayyamdan bulup yollayalım,
netten istiyorsan, yönlendirebileceğim bir sürü güvenli satıcı var. Sen kesin almaya karar ver de gerisi kolay, takma kafana yardımcı oluruz.

Pentax bulmak zormuş, çarpılırsın valla

Tarih: 8 Temmuz 2009, 23:31 - İp: 85.***.**2.230
lahalehey
lahalehey (üye)
Bursa / Amatör

bu online dükkan sahipleri gg ve sahibinden.com'da mıdır?

dediğiniz gibi tabi buralardan daha önce güvenilir bi şekilde alışveriş yapmış olanların görüşleri ile ve güvenilir olarak gösterilebilecek satıcılardan yapmak isterim alışverişi..

Tarih: 8 Temmuz 2009, 23:31 - İp: 85.***.**5.83
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

bu arada ben de k10d yi satmak istiyorum..
isteyen olursa pm atabilir..

Tarih: 8 Temmuz 2009, 23:33 - İp: 88.***.**4.201
lahalehey
lahalehey (üye)
Bursa / Amatör

gerçekten zor yahu bakma :D çarpılırmıyım :D:D

şaka bi yana hayyam a gittim hiç bi yerde yoktu, hayyamda bulabilrsem çok güzel olur..onun dışında güvenilir online satıcılar da uyar bana:D

K10 için illa kutulu olmasına da gerek yok,güzel bir 2. el de işimi görür.. zaten fiyat olarak daha da uygun olur..

pentax yağsın yeterki

Tarih: 8 Temmuz 2009, 23:35 - İp: 85.***.**5.83
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Yakın bir zamanda GG üzerinden Sony A300 almış biri olarak Camsdigital'i önerebilirim.Sipariş öncesi telefonla görüştüm (kendisi FK üyesidir ordan araştırabilirsiniz) Ürünleri amerikadan getiriyor.Güvenilir efendi bir satıcıdır.Fiyatları uygundur.Ben taksitle aldığım için GG yi kullandık.Ürünüde elden teslim aldım sağolsun kendi getirdi...

Tarih: 8 Temmuz 2009, 23:42 - İp: 85.***.**4.209
lahalehey
lahalehey (üye)
Bursa / Amatör

giiti gidiyorda satışı yok şu an sanırım bulamıyorum çünkü benim beceriksizliğimden de olabilir tabi..

Tarih: 9 Temmuz 2009, 00:07 - İp: 85.***.**5.83
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

kad-ir siz niye satıyosunuz K10'u ?
azıcık kas yapsam ben alırdım

Tarih: 9 Temmuz 2009, 00:09 - İp: 88.***.**1.221
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

başka projelerim var.
ayrıca ağır falan değil,millet daha büyük görünsün diye neler yapıyor.en büyük tele lensleri,parasoleyleri takıyor,altına grip.

Tarih: 9 Temmuz 2009, 00:14 - İp: 88.***.**4.201