egemen-
egemen- (üye)
Karabük / Amatör

Para Konusunda Sıkıntınız Yok Body

para konusunda sıkıntınız yoksa siz hangi boody alırdınız marka olarak

Tarih: 14 Haziran 2007, 11:26 - İp: 85.***.**4.78
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Plak koleksiyonu olan arkadaşlar benide bekleyin benimde plak koleksiyonum var her geçen gün biraz daha çoğalıyorlar bende onları göstereyim.

Tarih: 21 Haziran 2007, 12:43 - İp: 81.***.**7.191
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

yaww arkadaşlar ben kızları kandırıyorum plak koleksiyonum var gelin gösterim diye
tutturdunuz yokk yarısalım diyee
tövbee tövvbeeee

Tarih: 21 Haziran 2007, 12:56 - İp: 85.***.**9.24
idris nebi
idris nebi (üye)
İstanbul / Meraklı

Bundan 15 ay önce alınabilecek en iyi dslr için yoğun bir araştırma yapmıştım.

Sonuçta 2 makine arasında kaldım.Nikon D2x ve Canon EOS 1Ds mk2.

Size karar almada önemli bulduğum farkları yazayım.

1)Canonun 16.7 milyon pikseline rağmen resim kalitesinin 12.8 milyon piksellik Nikondan çok iyi olmaması(Bazı durumlarda (canonda) köşelerde görüntü kaybı oluyor ama genelde Nikon lehine artı bir performansı söz konusu).

2)Canonun çok pahalı olması (2 misli fiyatı var).

3)Canonun yavaş çekim hızı(canonun 4 karesine karşı Nikonun 8).

4)Gece veya karanlıkta Nikonun daha çabuk odaklanabilmesi.

5)Nikon F5 de kullanılan ve uzun süredir test edilen güvenilir bir perdenin D2x de kullanılmış olması.

Bunlara birde elimdeki eski Nikon lensleri bu makinede de kullanabileceğimi ekledim.
Sizde su ve toza karşı olan dayanıklılığına darbelere karşı olan dayanıklılığınıda ekleyin.

Canonda artı özellik olarak full frame olması dışında bir fazlalık bulamadım.
Bende FF olması ödenen 4000 dolara bir 4000 dolar daha fazla vermeyi gerektirmez diye düşündüm.

Bu sene çıkan Mk3 lere bakınca canonun makineye çekim sürati kazandırmak için FF den vazgeçmesi (sanırım resim kalitesi konusunda çekinceleri de var) ve her nedense 5D ve 1 DS MK2 haricinde hiçbir makinede FF kullanmaması beni doğru karar aldığıma inandırdı.

Bence henüz FF sensörler hız ve temiz görüntü açısından 1.5 croplu sensörler kadar verimli değil.
Buradan canon 1Ds mk2 nin "tüm alanlardaki genel başarısızlığı" şeklinde bir sonuç çıkmaz tabii.Benim bahsettiğim bazı durumlarda karşılaşılan ama insana "ülen 8000 dolara bunu mu aldım" dedirten cinsten durumlar.

Sonuç olarak param olduğu zaman yaptığım incelemeler bana Nikon D2x i işaret etti.

Tarih: 22 Haziran 2007, 04:09 - İp: 195.***.**6.4