robins
robins (üye)
Bursa / Amatör

Panorama İçin Öneri.

Merhabalar.
Web tasarım hizmetleri ile ilgilenmekteyim.
Panorama fotoğraf çekebilmek ve bunları sahne şeklinde web sayfalarında sergilemek istiyorum.

Hali hazırda panorama fotoğraf çekebilen veya tek tek çekim yapıp bunları program ile birleştirip hazırlayabileceğim 2.000 TL civarı bir - birkaç makina önerebilirseniz ve bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim. Makina için şuanlık ayırabileceğim bütçe 2.000 TL (makinaları yurt dışından da getirtebilirim), lens ve tripod ilave olarak bütçeye eklenebilir. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 17 Mayıs 2012, 23:09 - İp: 78.***.**4.48
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Panaroma çekim için kompak bir makinede alabilrisin..sony ve canonda kompak modellerinde panaroma özelliği mevcut...siz sadece deklanşöre basıyorsunu .o çekiyor...ancak panaromik çekeyim prof olsun dersen bir tripot canon 1100 ve ya nikon d3100 ve balık gözü lens almalısın...

Tarih: 18 Mayıs 2012, 12:31 - İp: 88.***.**4.24
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

sony hx100v modelinde dahili panorama özelliği var, programa ihtiyaç bırakmıyor...

Tarih: 18 Mayıs 2012, 16:37 - İp: 94.***.**6.7
robins
robins (üye)
Bursa / Amatör

Cevaplarınız için teşekkürler.

Evet söylediğiniz gibi, kimi cihazlarda panorama özelliği mevcut, fakat benim istediğim olay 360 ve 180 derecelik çekim yaparak bunları sahne haline getirmek. Bir forumda da Nikon D3100 makina ve sigma 8mm lens'in bunun için yeterli olduğu yönündeydi, fakat ilk yazımda da bahsettiğim gibi, yurt dışından getirme imkanım olduğu için, biraz daha üst sınıflara yönelmeli miyim yoksa bu cihaz beni özellikle bu olay için (tabii ki yeri geldiğinde farklı resimler için de kullanılacak) taşıyabilir mi bunu kestiremiyorum. Açıkçası makinayı bir kez almak istiyorum ve bu makina benim ihtiyaçlarımı sürekli karşılayabilmeli.

Tarih: 23 Mayıs 2012, 23:06 - İp: 78.***.**6.59
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

ÜST SINIF İSTİYORSAN D 90+8-16 NİKON LENS ALIRSIN...OLUR BİTER...BİRAZ TUZLU OLUR BİR DAHA PANAROMİK ÇEKİM İÇİN LENS DERDİNE DÜŞMEZSSİN..

Tarih: 24 Mayıs 2012, 11:29 - İp: 88.***.**4.24
robins
robins (üye)
Bursa / Amatör

Lens için önerinizde haklısınız sanırım. Fakat D90 iş görür mü? Yoksa daha üst sınıf birşey mi bakmalıyım ? Ayrıca ilk makinam olacak, ne gibi özellikler taşımalı aldığım makina ? Şuanda yalnızca body 1.500 TL civarlarında buldum, fakat D90 hem panorama için hem de diğer çekimler için işimi görür mü özellik açısından ? Kısacası bir kez almak istiyorum, yarın öbürgün iş göremediği bir şey için değiştirmek istemem.

Tarih: 5 Haziran 2012, 17:44 - İp: 85.***.**7.148
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

İç mekan çekimlerinde öyle kolay olmuyor o iş.

Okumanızı tavsiye ederim

http://www.canonturk.com/vbulletin/tripodlar/14139-panaromik-cekim-ve-genel-ekipmanlar-hk-bir-bukle-bilgi.html

Tarih: 5 Haziran 2012, 18:03 - İp: 85.***.**5.115
  • 1