unto
unto (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic Lumix Fz35

Selam,
Herkese iyi günler, 2 gün önce Panasonic Fz35 cihazına sahip oldum. Bu cihaz ile ne gibi işler yapabilirim, ilk defa fotoğraf ile ilgilenen biri olarak bana yeterli gelecekmidir, güzel görüntüler yakalayabileceğim kapasitede bir cihazmı. Ayarları ile ilgili de net bilgilere sahip değilim video ve sitelerdeki yazılara bakıyorum şu an için. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 20 Kasım 2010, 11:18 - İp: 81.***.**9.214
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

hayırlı olsun
çok memnun kalacağını umuy0rum.. ilk etapta auto modda çekim yaparsın.. zamanla A ve S modlarında hatta Manuel modda da çekimlerin olur.. bil hassa dış mekan çekimlerin seni memnun edecek diye umuyorum.. iç mekanlarda ise çoğu zaman flasha baş vurmak zorunda kalacaksın.. brde gece çekimlerin ve estantane (örneğin su damlası gibi) denemelerin hoşuna gidecektir diye düşünüyorum.. artı panasoniclerin makrolarıda gayet iyi..
tabi tüm bu yazdıklarımda fz35 in kendi segmenti göz önüne alınmıştır. dslr ile karşılaştırma zaten yapılamaz..
iyi bir tercih hayırlı olsun..

Tarih: 20 Kasım 2010, 16:25 - İp: 78.***.**7.83
unto
unto (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim,
Bu su damlası, f ayarı vs gibi konuların olduğu bir link varmı yani bu konuda ayarlar ile ilgili, örn: su damlası için şu ayarlar, netlik için şu ayarlar, boyut kazandırmak için şu ayarlar, derinlik için şu ayarlar gibi bir konu yada bir yer varsa lütfen bilgi verirseniz sevinirim.

Tarih: 21 Kasım 2010, 05:49 - İp: 81.***.**1.224
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

National Geographic eğitim setini bulursan iyi olur.. nette biraz araştırırsan indireceğin linkleri bulursun..

http://www.nationalgeographic.com.tr/ngm/fotografokulu/

google dan araştırsan indirme linklerini de bulursun. ben yasak olabilir gerekçesiyle paylaşmıyorum..

#dadas2525' tarafından 22.11.2010 16:56:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Kasım 2010, 16:52 - İp: 88.***.**2.88
emekkeen
emekkeen (üye)
Ankara / Amatör

hayırlı olsun.

ek olarak özer kamburoğlu ve scott kelby nin teknikler ile ilgili kitaplarıda oldukça işine yarayacaktır, büyük kitapçılarda bulabilirsin ya da d&r internet sitesinden satıyor bildiğim kadarıyla.

birde kullanım kitapçığında da makinanın özellikleriyle ilgili detaylı bilgi bulabilirsin diye umuyorum.

Tarih: 26 Kasım 2010, 17:19 - İp: 212.***.**8.236
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yok buyuk ihtimalle ilk defa fotografla ilgilenen size yeterli gelmeyecektir.
nedense ilk defa ilgilenenlere bile yeterli gelmeyecek bir makineyı 800 liraya satıyorlar.

Tarih: 26 Kasım 2010, 17:57 - İp: 92.***.**0.234
unto
unto (üye)
İstanbul / Amatör

Şunu gözlemledim, uzak çekimlerde ve yakın cekimlerde pek sıkıntı yok aslında gayet iyi ancak ayrıntı fotoğraflarında problem yaratabiliyor, netlik konusunda national geographic cd'leri ve üstte verilen kitaplara göz atacağım, eğitim setini bulmaya calısıyorum, aslında detaylı olarak birilerinin bana bu makineyi kullanan birinin yüz yüze birkaç bilgi vermesi herşeyi ortadan kaldıracak, bakalım bir kurs da düşünmüyor değilim aslında.

Bana yeterli gelmeyeceğini düşünen arkadaş ile ilgili de cevap vereyim, şu an için bu hedefim tabiki daha iyi bir makine ama şimdilik elimdeki ile yetinmem gerekecek ve sonuna kadar bunu kullanmalıyım son performansına kadar.

Tarih: 26 Kasım 2010, 18:45 - İp: 46.***.**6.152
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

valla yinede yetmez,cok eksiklik cekersiniz madem yeni baslamıssınız enaz 3000 liralık bir model almanız lazım.

Tarih: 26 Kasım 2010, 20:12 - İp: 92.***.**0.234
  • 1