acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic Fz30 Mu Canon S3 Is Mi

Arkadaşlar yüksek telesi olan bir cihaz almak istiyorum panasonic fz 30 mu alayım yoksa canon s3 IS'imi bekleyeyim FZ30'u inceleme sitelerinden baya bi inceledim işin açıkçası canon biraz daha ağır basıyor kararsız kaldım yardım ederseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Tarih: 4 Nisan 2006, 16:51 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

fz 30 divadan platin ödül almış.
bencede fz 30 .Üst sınıfı.Fiyatlarıda hemen hemen aynı.
canon ne yapsa rakiplerinden pahalı satıyor.Ama hak ediyor. fz seriside çok başarılı.

Tarih: 8 Nisan 2006, 23:07 - İp: 88.***.**6.225
gurcan52
gurcan52 (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Peki arkadaşlar fz30 ile H5 arasında sizce hangisi daha iyidir. Birde aklımda fz7 var bu makina benim için h5 ile fz30 dan hafif ve ufak olması nedeni ile akıl çelici yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 12 Nisan 2006, 18:20 - İp: 88.***.**5.56
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam acemi..
foruma hosgeldin..

...
evet arkadaslarin dedigi gibi fz30 daha ustun bir makine fakat eger ki canon'a karsi kendini daha egilimli hissediyorsan, bence s3 alip rahatla.. cunku aldiktan sonra; "ah keske canon alsaydim" da diyebilirsin fz30 alirsan..

en iyi makine begendigin makinedir.. (bu da burkay'in sozlerinin degisik yonden irdelenmesi oldu.. o kadar dogru olmasa da, fena da degil sanirim..)

Tarih: 12 Nisan 2006, 18:51 - İp: 62.***.**2.10
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Canon S3 ün Canon S2 den pek farklı yanı yok, fakat Fz30 un S3 den çok farklı yanları var.
Canon S2 de kullandım, güzel bir makine ama fz30 kullanınca diğerleri oyuncak gibi kalıyor. Fz30 ve s9500 gibi makineler daha fazla manuel kullanım seçeneği sunuyor. Makinenin tamammen kontrolü sizde oluyor.

Tarih: 12 Nisan 2006, 22:52 - İp: 85.***.**7.40
acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar tavsiyeniz doğrultusunda FZ30 u baya bi inceledim ama bu makinada bana itici gelen bişey var anlayamadım gitti 80 iso daki resim bile bana biraz kirli geliyor özellikle gökyüzü resimlerinde belli oluyor bu büyüklükteki bir makinanın daha iyi kalitede resim çekmesi lazım gibime geliyor S3 zaten daha compact bi makina çok fazla bişey beklenmiyor.

Birde S3'te resimler 180 dpi olarak çıkıyor buda bence önemli bi özellik bu sayede yüksek kalitede baskı alınabilir.

dadanagast arkadaşın dediği gibi ilerde keşke dememek için S3 daha mantıklı geliyor. İlerde daha pro. bi makine aldığımda S3'ü satmama gerek kalmaz zaten compact bi makina bizim ufaklığa veririm (ufaklık dediysem 12 yaşında ama baya bi kabiliyetli) o kullanır.

Bakalım zaman ne gösterek hepinize ilginiz için teşekkür ederim.

Tarih: 13 Nisan 2006, 09:25 - İp: 85.***.**9.217
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Sn Acemi bizlere hangisi daha iyi diye sorulduğunda, teknik verilerine ve inceleme sonuçlarına bakarak Fz30 dedik, İşin içine fiyatı katmadık.

Fz30 S3 e göre daha gelişmiş bir makinedir, ama S3 veya S2 de kötü bir makinedir anlamı çıkmaz burdan. Elbette makine seçimimnde birazda içine sinmesi lazım. Eğer Fz30 size itici geliyorsa zorlamanında anlamı yok. Makinenizi elinize aldığınızda bu benim makibem deyip keyif almanızda önemlidir.

180 dpi konusuna gelince orası kafanızı karıştırmasın. fotoğraf kalitesini etkileyen bir faktör değil. Ona bakarsan nikon larda 300 dpi. Bu konuyu sayın Ocaklilar çok iyi bir şekilde açıklamıştı.

Tarih: 13 Nisan 2006, 10:14 - İp: 212.***.**0.50