turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Panasonic Fz30 Cular Buraya...

Panasonic FZ30 sürekli gündemde kalan bie makine. Forumlarda o kadar karıştı kı. Panasonic fz30 buraya toplanırsa. Fuji gibi. Teşekkürler

Tarih: 2 Mayıs 2006, 14:21 - İp: 85.***.**5.198
ilkaycvs
ilkaycvs (üye)
İzmir / Amatör

Merhabalar arkadaşlar!

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki,ben amatör bir fotograf tutkunuyum Buraya yüklediğim birkaç foto tamamen paylaşım ruhu iledir..Yoksa herhangibir iddia taşımıyorlar!!

Fotoları buraya bu boyutta yükleme sebebim..tam ekran (1024*768) olarak görünmesidir..daha yüksek boyutta yüklesem forumum şakülü kayacaktır ve sayfa çok geç açılacaktır..İsteyen arkadaşlarıma memnuniyetle tam boylarını(mail adr.) gönderebilirim.

Sayın a_hamit;ukelalık etmek istemem yanlış anlama ama fotolar buraya yüklenirken,küçültme(resize)işlemi sırasında tam tersi bir miktar deforme oluşuyor..yani tam boyları inanın çok daha keskin-detaylı ve güzel!!Bu arada k750 cep telide yabana atmayalım!!!(bknz:r1 topici)birçok dslr ile küçük boy fotolarda yarışıyor

Tabiki bu demek değildirki fz30 ile herhangibir cep tel ile kıyaslanabilsin(veya herhangibir foto mak. ile)Kendi kulvarında tabiki..

Forumun bu köşesinde oluşan kıpırdanma beni fazlası ile memnun ediyor..devamı ve sürekliliği için hepimiz elimizden gelen paylaşımı yapalım lütfen

Saygılar,selamlar İlkay

Tarih: 26 Eylül 2006, 10:39 - İp: 85.***.**9.56
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

hemen paylaş
rar yapıp buraya yükleyebilirsin resimleri
ha k750i hakkında biraz abarttım haklısınız

bu aralar yoğunum bende resim yüklerim

Tarih: 27 Eylül 2006, 21:13 - İp: 85.***.**8.237
hanli
hanli (üye)
Sakarya / Amatör

arkadaşlar makine elime bugün geçti. Kullanma kılavuzu lazım hemde acil. Forumda aradım bir adet link var ama çalışmıyor.şimdiden teşekkürler

Tarih: 30 Eylül 2006, 19:17 - İp: 85.***.**0.93
hanli
hanli (üye)
Sakarya / Amatör

pardon buldum.

http://www.hemenpaylas.com/download/1552431/DMC-FZ-30tr.pdf.html
serkanbo göndermiş.sağolsun.

Tarih: 30 Eylül 2006, 19:25 - İp: 85.***.**0.93
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Forumlardan öğrendiğim kadarıyla fz-30 çok iyi bir makina. ama nedense kullanan kişilere pek sık rastlamıyorum, özellikle kuş ve kelebek fotoğrafçılarına baktığımda, fz-30 kullanan sayısı çok az. bunu neye bağlıyorsunuz, tanıtım yetersizliğinden olabilir mi?

Tarih: 3 Ekim 2006, 22:16 - İp: 85.***.**5.11
muratpak
muratpak (üye)
İstanbul / Amatör

ben bu siteye yeni üye oldum. yeni bir makine aldım dmcfz30. bir arkadaşımın tavxiyesiyle aldım.sizce nasıl bir makine. ben fotoğraf ve fotoğraf makineleriyle ilgili pek birşey bilnmiyorum çektiğim birkaç remi size göndereceğim. yorumlarınızı bekliyorum. sizin yorumlarınız benim için önemli. bir de bana fz30 un türkçe kullanma kılavuzu lazım. acaba yardımcı olabilir misiniz.
teşekkürler,

Tarih: 13 Ocak 2007, 17:20 - İp: 85.***.**5.103
muratpak
muratpak (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 16 Ocak 2007, 11:07 - İp: 85.***.**5.103
muratpak
muratpak (üye)
İstanbul / Amatör

C:\Documents and Settings\MPAK\Belgelerim\Resimlerim\P1110566.jpg

Tarih: 16 Ocak 2007, 11:14 - İp: 85.***.**5.103
muratpak
muratpak (üye)
İstanbul / Amatör

C:\Documents and Settings\MPAK\Belgelerim\Resimlerim\P1110566.jpg

Tarih: 16 Ocak 2007, 11:28 - İp: 85.***.**5.103
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

Sevgili Murgur
Bir FZ30 sahibi ve kullanıcısı olarak bu soruya kendimce yanıt vereyim
Kuş çekimlerinde FZ30 çok yavaş kalan bir makinadır.Bizzat tarafımdan denemiş ve kuşlar (Onlarda serçe yani) ancak susamla kandırılarak bazı kareler çekilmiştir. Yine kelebek eğer sabit durmuyorsa net bir fotoğraf çekme şansınız hiçyok. Yaban hayatı kuşlarını zaten saymıyorum ki mümkün değil. Kodak Z740, Nikon8800 ile yaptığımız çekimleri ne yazıkki FZ30 ile yapamıyoruz. Kuş çoktan pırrrr deyip gidiyor.

FZ30 makro olarakda vaad ettiği başarıyı vermiyor.5 cm makro-netleme mesafesi vermiş ancak neredeyse 12 cm makro mesafesi veren Kodak Z740, P850'den daha başarısız.Kaldıki büyük objektif nedeniyle kelebek, böcek vs fazla yaklaşmakda mümkün olmuyor.Hayvancağızı korkutuyor.

Genel olarak manzara çekimlerinde, tele çekimlerde (uçan ve kaçanlar hariç) sabit nesnelerde çok iyi neticeler veriyor.Bence yapmaları gereken FZ30 veya FZ50'nin sensörü biraz büyütecekler, iso başarısını daha da geliştirecekler geniş açıyı 355mm den 28 mümkün ise 24 mm indirecekler ve çok açılı lcd ekranı Çanon veya Nikon 8800 gibi her yana döner şekilde tasarlayacaklar birde hazır çekim modlarını azaltacaklar -ki makina çoğunlukla manuel kullanım için ideal- yazılımını biraz geliştirip -makinanın görüntü işleme yazılımı- öyle satacaklar. Fiyatı da 1000.-YTL nin pek fazla üstünde tutmayacaklar
bakın o zaman FZ serisi nasıl??

Tarih: 18 Ocak 2007, 12:55 - İp: 88.***.**1.137