turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Panasonic Fz30 Cular Buraya...

Panasonic FZ30 sürekli gündemde kalan bie makine. Forumlarda o kadar karıştı kı. Panasonic fz30 buraya toplanırsa. Fuji gibi. Teşekkürler

Tarih: 2 Mayıs 2006, 14:21 - İp: 85.***.**5.198
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

ilkaycvs hayırlı olsun makinen güle güle kullan yedek pili ben akineyi aldığım yerden 100 ytl ye almıştım taşıma çantasınıda aynı yerden 35 ytl ye aldım. net üzerinden nerden alınır bilmiyorum. aldığım batarya orjinal batarya değil fakan ne hikmetse orjinal bataryadan daha uzun ömürlü.

çektiğin fotoğraflar nasıl mesela biririnin suratını çekiyorsun gerekli ayarları yapmazsan mozaik gibi çıkar resim eğer bu durumdan şikayetçi isen kadranı scn1 re getir ordanda SOFT SKIN menüsünün seç resimdeki farklılığı göreceksin

Tarih: 24 Eylül 2006, 10:19 - İp: 85.***.**2.74
hanli
hanli (üye)
Sakarya / Amatör

Arkadaşlar bende dün (teknosa'dan)makineyi aldım. Parasını verdim yani ama makine (en geç) salı gelecek.
Bakalım gelsin ii mi ettik kötü mü ettik görecez.

Başta burkay08, Xtolga olmak üzere Tüm arkadaşlara yardımlarından ötürü teşekkürler.

Tarih: 24 Eylül 2006, 15:18 - İp: 85.***.**0.246
ilkaycvs
ilkaycvs (üye)
İzmir / Amatör

a_hamit ilgin ve iyi dileklerin için teşekkür ederim.Bugün makinamı çantam olmadığı için çekinerekte olsa dışarı çıkardım ve bol miktarda değişik ayarlarda fotolar çektim. sonra bir heves eve gelince aktardım ve ilkgün-ilkdenemeler için bence çok iyi sonuçlar aldım..

İnanın fotoları görünce içimde olan birkaç şüphe kırıntısıda kafamdan silinip gitti ve neredeyse çocukça bir sevinç duydum..(Tabii bu çekimlerin tümü gündüz saatlerinde ve 80-200 iso arasında çekildi..birde akşam fotolarını görmek gerekir ama bu sorunuda uzun pozlama-düşük iso ile hallolacağına inanıyorum.)
Video kaliteside(hızlı bir h.kartı ile; ultraII ve üstü)
gibi fazlası ile tatminkar geldi bana..

İlkgünün sonunda kendi tecrübelerime göre çıkardığım sonuç şu oldu : FZ30 ödediğiniz paranın hakkını fazlası ile veren ben ve benim gibi acemi ve ileri acemi kullanıcıların ilk tercihi olması gereken bir makina(imiş) bunu iyice anladım artık

Sayın hanlı, makinanız hayırlı olsun.inanın beklentileriniz doğrultusunda bence çok iyi bir şeçim olmuş..hızla sayımızın ve paylaşımlarımızın artması dileği ile..

Tarih: 24 Eylül 2006, 19:10 - İp: 85.***.**4.156
ilkaycvs
ilkaycvs (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar bugün ilk çekimlerim boyunca yaklaşık 200 kare çekim yapmışım(bunların nerdeyse tamamı flaşsız ve lcd kapalı iken vizörden yapıldı)Şimdi bu kullanım sonunda şarjımda(pil göstergesine göre)bir kademe olsun düşşüş olmadı..bilmiyorum nasıl bir kıstas olur ama bana ortalama bir kullanıcı için batarya 1 günü çıkarır gibi geldi..sizinde bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi öğrenmek isterim..Yinede her ihtimal için bugün internette kısa bir araştırma yaptım ve böyle bir alternatif buldum:
http://www.hat-elektronik.com.tr/shop/product_info.php/cPath/21_31_46/products_id/209

Bu bataryayı alan-kullanan veya bilgisi olan varsa bizimle paylaşabilir mi?Başka bir alternatif önerebilecek varmı acaba?selamlar

Tarih: 24 Eylül 2006, 20:13 - İp: 85.***.**7.23
ilkaycvs
ilkaycvs (üye)
İzmir / Amatör

Bugün ilk heves çektiğim bazı fotoları sizinle paylaşmak istedim;fotgraflarda küçültme hariç hiçbir oynama yapmadım..

Bu yakışıklıda kardeşim
http://img526.imageshack.us/img526/233/setofacevf0.jpg
Buda sonuncusu,tabi yükleyebildiysem..
http://img72.imageshack.us/img72/9615/glfatmahj9.jpg
selamlar

Tarih: 24 Eylül 2006, 21:31 - İp: 85.***.**7.23
ilkaycvs
ilkaycvs (üye)
İzmir / Amatör

Tarih: 24 Eylül 2006, 21:34 - İp: 85.***.**7.23
ilkaycvs
ilkaycvs (üye)
İzmir / Amatör

buda sonuncu resim..umarım beğenirsiniz,selamlar

Tarih: 24 Eylül 2006, 21:36 - İp: 85.***.**7.23
ilkaycvs
ilkaycvs (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar ne olacak bizim halimiz böyle Forumun bu köşesi neredeyse örümcek ağları ile kaplanacak Ne gelen var,nede giden..millet gitti aya(bknz:s9500-R1)biz kaldık yaya..

Acaba diyorum;fz30 cuların sayısımı çok az(sanmam!!)yoksa bizlerin paylaşabileceği birşeymi yok Yada paylaşacak birşeymi kalmadı

Ben kendi adıma söylüyorum;inatlavede şevklebu köşenin ayakta kalması için direneceğim!!

Buranın sadece bilgi paylaşımı için olmadığını,isteyen arkadaşların makinamızın güzelliklerini,kendi yetenek ve özel anlarını bizlerle ve tüm forumla paylaşabileceği bir köşe olduğunu da belirtmek ve hatırlatmak istedim..

hepinize saygılar..İLKAY

Tarih: 25 Eylül 2006, 20:35 - İp: 85.***.**5.202
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

fotoğraftaki senmisin oldukça güzel çıkmış diğer fotolarda çok güzel mümkünse 8 megapixel fotolar koyabilirmisin. makinenin gerçekte ne çektiğini anlayalım bu boyutlarda kardeşimin cep telefonu bile güzel çekiyor k750i

Tarih: 26 Eylül 2006, 01:31 - İp: 85.***.**9.36
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Tebrikler çok güzel fotoğraflar.... FZ30 gerçekten güzel bir makinaymış. Ayrıca cep telefonuyla karşılaştırma yapılmasını ise hiç de yerinde bulmadım. Şaka bile olsa.

Bu boyutta aynı güzellikle, bırak cep telefonunu sıradan bir makina ile bile bu şekilde çekim yapmak zor. Tabii işin profesyonellerini sözün dışında tutuyorum.

Boyut hiç de küçük değil, ayrıca buradaki bir çok eklenen fotoğraf da bu boyutta.

Selam ile...

Tarih: 26 Eylül 2006, 06:40 - İp: 88.***.**7.146