murtega
murtega (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelik Gece Kulubunde Video Sonra Foto

merhaba sizden bi konuda yardımınızı rica edicem fiyatları yakın 3 üründe takılı kaldım ama seçemiyorum

Gece kulubunde video çekimi olucak bu en onemlısı ve sonra yine Gece kulubunde fotoğraf çekimi için en uygun makineyi merak ediyorum. video çekimi önemli ama fotoğraf kaliteside çok onemli hatta dahili mikrofonunun kaliteside önemli tabiki af moturunun hızlı olmasınıda unutmamak lazım

şu üç makine arasında kaldım ama daha iyi bi fikri olan varsa söyleyebilir

canon eos 70d
nikon d7100
sony slt-a77

#MuRtEgA' tarafından 10.01.2014 23:45:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Ocak 2014, 18:27 - İp: 212.***.**3.244
doktor_ramiz
doktor_ramiz (üye)
Ankara / Meraklı

Ultra Geniş Açı lenslerden konu açılmışken lütfen Nikon 10-24'ü es geçmeyin. Nikon bu lensin fiyatını biraz yüksek tutuyor ama tecrübelerim ışığında bence hakkediyor. Bunun dışında @puskas'ın tespitlerine katılıyorum.

Tarih: 12 Ocak 2014, 17:09 - İp: 46.***.**7.98
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tum bu yazilanlari yapabilecek yeni bir lens var - Sigma 18-35mm f1.8 . Hem o ortamda kullanilabilecek ideal fokal aralikta, hem sabit f1.8 diyafram. Test sonuclari gayet iyi( imis ).

TIKLAYIN

Tek problemi lensin APS-C icin olmasi - bunun icin de biraz gec kalinmasi. Malum giris seviyesinde bile FF donusleri basladi. Deneyimli kullanicilar itibar etmeyeceklerdir artik APS-C bir lense ama sisteme yeni girenlerin ve bir kac yil kalacaklarin dusunulmeleri gereken bir secenek.

Tarih: 12 Ocak 2014, 19:28 - İp: 96.***.**5.17
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

18-135 f/3,5tan başlar zoom yaptıkça 5,6 kadar yükselir dolasıyla gece mekan içinde hiç bir işe yaramaz. Alabileceğin lensler: tamron 17-50 f/2,8 sigma 17-50 f/2,8. Sabit zoomsuz 1,4 lensler var ama bunlar senin işine yaramaz. Tamronu FF bir makinedede kullanmaya devam edersin. Sigma 17-50 sadece APS-C için olması lazım tam bilgim yok. 70d oldukça iyi bir makine. Canonda bu makineyi alırsan yine extra lens alman zorunda kalacaksın.

Nikon almak istersen yine tamron 17-50 f/2,8 güzel bir seçenek. Nikon 12-24 yine bahsettiğim kaliteli lens. Biraz karmaşık bir konu nerden tutsan sıkıntı yaratır. Çünkü geniş açı lensleri ışığın iyi olduğu yerlerde daha rahat kullanırsın. En az 580-600 Ex flash alman lazım ancak öyle avantajın olur.

@Cankat, @Ramiz teşekkürler

Tarih: 12 Ocak 2014, 19:59 - İp: 78.***.**9.150