nonstopbrs
nonstopbrs (üye)
Ankara / Meraklı

Olympus Sp 600 Uz

mrb arkadaşlar.
bikaç gün önce olympus'n sp600 uz modelini aldım. pişman oldum gibi
benmi ayarlayamıyorum yoksa korktuğum gibi çok mu dandik bilemiyorum. ama sanki 1.3 mp cep telefonu kamerası gibi çekiyor evde çektiğim fotoğrafları.
manuel ayarlarlada uğraştım olmuyor. otomatikte de çok kötü
motorola zn5 5mp kodak kameralı cep telefonum var o bile daha net çekiyor. isteyenlerede atabilirim fotoğraflarını. olympus sp600uz üzerine soru soran arkadaşlara tavsiyem tatmin edici değil yanaşmayın.
minolta analog makinem var onu kullanırım olympus kullanmam.
lanet olsunki koskoca Ankarada doğru dürüst fotoğraf makinesi satan bi yer bulamadım. gittim belaya bulaştım. sağlık olsun para biriktirip tekrar makine alıcaz belliki

#nonstopbrs' tarafından 10.05.2011 22:34:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2011, 22:33 - İp: 78.***.**2.193
nonstopbrs
nonstopbrs (üye)
Ankara / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Mayıs 2011, 17:39 - İp: 217.***.**8.230
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Arkadasim almadan once sorsa idin bizden yuksek zoom yapan makinalarin zoomuna kanipta sakin almayin diye bir uyari duyabilirdin.Bu tarz makinalarda ne genis acida nede zoomda istedigin tadi alabilirsin.Hele Olympus gibi hicbir iddiali zoom makinasi olmayan markayi tercih etmende cabasi.Zoom lensli makinaar yuksek zoomlarda tum hizini kaybeder ve titresim olsun,karanlikta gorememe olsun bu gibi dezavantajlariyla pek iyi is cikartmazlar.Ortam aydinlatmasinin iyi oldugu kosullarda yani gun isiginda disarida kullanicaksan bir sekilde kullanirsin ama yine bazi eksiklikleri vardir.Yuksek zoom icin karisik lens yapisi ve fizik kurallari geregi yine titresimin cok yasanmasi ve goruntude netligin bozulmasi gibi dezavantajlar her zaman kacinilmazdir...

Ben cok bahsettim alicaksaniz sensoru yani isigi toplayan karesi buyuk olanlara yonelin,lens yapisi cok karisik olan zoom lensleri pek tercih etmeyin,bilinen iyi bir marka alin diye ama tabiki bizi herkesde gorecek diye bi durum yok.Sende gormeyenlerdensin ve ileriki asamalarda artik bir yardimimiz dokunursa ne mutlu bize...

Tarih: 14 Mayıs 2011, 08:44 - İp: 61.***.**5.2
tulubmilwa
tulubmilwa (üye)
Antalya / Amatör

sayın nonstopbrs biraz geç bi tavsiye olacak sanırım ama eğer hala aynı sorunları yaşıyorsan yardımcı olmaya çalışırım. sevgiler...

Tarih: 14 Ağustos 2011, 23:37 - İp: 188.***.**5.225
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Örnek fotoğraf olsa iyi olurdu..

Bu tip makinelerden fazla performans beklememek lazım...

Bahsettiğiniz makinenin amazondaki fiyatı 143 dolar.. Bence fiyatına göre iyi performans verir..

Hepsiburada da 450 lira fiyatı var..

Vatanda olympus (DSLR)E450 ve 14-42 lens 666 liraya satıldı. Tercih meselesi.

Sizin şanssızlığınız çok bilen arkadaşlara ulaşamamanız olmuş.. Yoksa onlar size bu bütçe için süper makineler önerirlerdi...

Tarih: 27 Ağustos 2011, 03:43 - İp: 88.***.**5.6
emircetiner
emircetiner (üye)
Adana / Amatör

ilk önce fotoğrafları görmek lazım ozansan dostuma biryerde katılıyorum biryerdede katılmıyorum olympus kötü duyulmamış bir marka değildir özellikle lenslerinin kalitesiyle keskinliği ve renkleriyle ön plana çıkan bir markadır. ben olympusun e300 - e500 - e450 ve sizin kategorideki sp 590 uz modelini kullanıyorum sensörüne göre kategorisinde gayet iyi ancak sp 600 uz modeli biraz daha kompak sınıfa kaymış ayarlarına tam ulaşamayacağınız benimde sevmediğim bir modeli muhakkak bir ayar yanlışlığı vardır fotoğraflarınızı ve exif bilgilerini görmek gerekir görmeden sorunun ne olduğunu kimse söyleyemez söyleyende boşa konuşmuş olur.
bu tarz bol zoom lu makinaların objektiflerindeki lens sayısı arttığı için genelde her aralıkta aynı performansı gösterememeleri doğaldır.
slr-like makinalarda en iyi sonucu ben panasonic fz50 ile aldım lensi çok dengeli idi (sp 600 uz slr like değildir sadece uzun zoom aralığına sahip normal birkompakmakina olarak değerlendirilmeli)

Tarih: 14 Eylül 2011, 01:39 - İp: 176.***.**4.105
reckless03
reckless03 (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba;

Ben Olympus Türkiye Distibitöründe çalışıyorum;

Ürün acaba orjinal mi ? Refurbished ürün olabilir. mi? SP-600'den şu ana kadar böyle bir şikayet almadık.

En iyi sonuçlar cihazı senaryo modlarında kullanılması ya da eğer P modunda kullanılıyorsa da IS özelliğinin açık olmasına ve ISO değerinin ISO 400 civarında kullanılması önerilebilir.

Ürünün seri numarası gönderirseniz garantisini sorgulayarak size detek vermek isteriz.

Tarih: 16 Eylül 2011, 15:08 - İp: 88.***.**3.142
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

bizde de olympus var...c-725...döneminin iyi modellerinden...
olympus sp serisinde 550, 560, 570, 590 modelleri fena değildi, ama sp600 ve 800 beğenilmedi...

Tarih: 16 Eylül 2011, 15:36 - İp: 85.***.**1.247
reckless03
reckless03 (üye)
İstanbul / Firma

SP serisinin yeni ürünleri SP-610 ve SP-810 modeller Ekim ayında Türkiyede olacak.

Ben size SZ-10 modelli ürünü incelemenizi öneririm.

Tarih: 16 Eylül 2011, 22:10 - İp: 212.***.**0.68
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

isoyu bırakın 400e getirmeyi en dusuk deger neyse onda kullanın.. titreşim onlemeyi acık tutun.
ve işin en zor kısmı fotograf cekmeyi ogrenin.

hiçbir makine okadar kotu olamaz.
gerci ornek fotograf gormedik nedir ne degildir bilmeden sizin ifadelerinize gore konusuyoruz.

ayrıca yuksek zoomda keskinlik ve kontrast dusecektir bu her makinenin her modelinde olur.

Tarih: 16 Eylül 2011, 22:49 - İp: 88.***.**8.140
  • 1