barisarikan
barisarikan (üye)
Ankara / Amatör

Olympus Sp 590 Uz

ilk once aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum.... yeni bir makıne alacağım olympus sp 590 uz makinenın özellıkleri bence iyi ama bence ama daha yeni başladığımdan dolayı emin değilim tabiki bi yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkurler

Tarih: 23 Şubat 2009, 19:44 - İp: 78.***.**4.140
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Kağıt üstündeki özellikleri harika..
fakat yinede bir DSLR-Like sınıfı bir makina..

Fotoğrafla hoby düzeyinde değilde sadece özel ANI maksadıyla uğraşacaksanız tatmin eder.. fakat bu paraya yinede yazık.. daha ucuz yada daha ufak bir makina aynı işi görür.. 26x zoom olayını gözünüzde büyütmeyin.. kaliteli olmadıktan sonra zoom yapmanın bir anlamıda yok.. Söz konusu makinanın zoom kalitesini bilmiyorum yanlış anlamayın.. genelde DSLR-like sınıfının en iyi kalitesi en kötü DSLR (kit objektifli) makinesi kadardır. Bu sınıfta istisna olarak Sony R1 hep ayrı tutulur. çünkü tuhaf bir makinedir. Lensi çok kalitelidir ve video çekmez.. titreşim önleyiciside yoktur.. kalitesi ise en iyi DSLR ve lensler ile yarışır.

Bence tekrar düşünün.. arasıra elinize alıp şehir yada manzara fotoğrafı çekmek gibi niyetleriniz varsa en azından aynı markanın giriş düzeyi bir DSLR size daha uygun olur. (e-420)

Tarih: 27 Şubat 2009, 10:29 - İp: 88.***.**0.41
barisarikan
barisarikan (üye)
Ankara / Amatör

aslında benım amacım ilk once fiyat olarak uygun bir makıne alıp onda amatörlüğümü atıp professıonal bir makine almak.bunun için uygun bir makıne söylersen sevinirim.

Tarih: 27 Şubat 2009, 16:55 - İp: 78.***.**1.44
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

ae-1 eos 3000n eos500n.. a-1
f90
zenit 12x
zenit 122..

ve benzeri analog makineler.. amatörlük atmak için süperdir. ancak ikinci elini onuda çok ucuza bulursun piyasadan...

fotoğrafa ilk defa adım atıyorsan 150-250 ytl gibi bir rakama kompak al.. birkaç ay onunla çekim yap sonra sevdiğin birine hediye edersin..

sonra bütçene göre bir DSLR alırsın.. DSLR-Like almada..
olympus e-420 al mesela en ucuzundan... ben aldım kullandım şahane alet..
conan al.. 450d sini pek beğenmesemde 40d sinden başlayabilirsin.
nikon al.. ucuzu d40x olsada ben beğenmedim d60 yada d200 olabilir
pentax al.. ama d200 den altına bakma
Lecia al sayısaldan 6 tıyı bulduysan
sony al.. a200 den altına bakma..
başka ne kaldı..
panasonic ten televizyon al DFM alma
fujinin yanardağı güzel oluyo diyolar..
casiodan saat al
Hasselblad al sektöre gir reklamcı ol...
erken yat..
betona oturma
terliyken su içme..
Allah yardımcın olsun..
son olarak
Sağlıcakla Kal..

Tarih: 27 Şubat 2009, 17:37 - İp: 88.***.**0.41
yesiim
yesiim (üye)
İstanbul / Amatör

ben de yıllardır amatör fotoğraf çekiyorum artık biraz daha ilerlemek istiyorum.Bende olympus"u uygun bulmuştum ama ROKOMET"İN söylediklerini okuyunca wazgeçer gibi oldum..peki ROKOMET sence nasıl bir makina almalıyım 1000tl kadar bütçe ayırabiliyorumm..ilgilenirsen sewinirim...

Tarih: 3 Mayıs 2009, 18:02 - İp: 78.***.**3.218
  • 1