cengizayas
cengizayas (üye)
Konya / Amatör

Olympus Evolt E300

olympus evolt e300 makina hakkında bilgisi olanlardan yardım istiyorum bu makinayı alacağım fiyatı kaç ytl ye kadar alırsam iyidir cevap yazacaklara şimdiden teşekkür ediyorum selamlar

Tarih: 4 Aralık 2005, 20:21 - İp: yok
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D50'nin yaklaşık maliyetler ile daha iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Olympus ile lens çeşitliliği ve temini konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca, Olympus fotoğraf makinalarının sadece çok kısıtlı desteğinin Türkiye'de verildiğini, ama çok ciddi bir servis ihtiyacının yurtdışından karşılandığını biliyorum. Olympus c-8080 makinası olan 2 kişi ile konuştum, parça değişimi için avrupaya gönderildiğini ve yaklaşık 2 ay beklediklerini söylediler, olay geçen yaz cereyan etmiş. Bence Nikon D50 düşünün, 17-55 lens, çanta ve 1GB nellek ile fiyatı 1000$ altında, daha iyi seçenektir bence..

Tarih: 4 Aralık 2005, 20:33 - İp: 81.***.**5.232
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

selam,
cengiz abi nasılsın.. ben senin z5'e talip olmuştum hatırlarsan.. hem bir merhaba diyeyim, hem de yorum yapayım istedim.. olympusun ikinci elleri şu an piyasada 550 ile 600 usd arası satılıyor.. sıfır fiyatı da 1.350 civarı bildiğim kadarı ile.. bende almayı düşünüyordum aynı makineden fakat tekno arkadaşımızın dediği gibi servisde büyük sorunlar yaşıyorsun ve lens uyumluluğu az olduğu için lensini bulsan bile çok pahalıya mal oluyor..
Üstelik sitelerden takip ettiğim kadarı ile çok da kaliteli resimler vermiyor.. Görüşmek dileğiyle..Saygılar..

Tarih: 4 Aralık 2005, 21:18 - İp: 85.***.**0.105
  • 1