pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Olympus Evolt E-510 -pazarbey

Arkadaşlar uzun bekleme ve araştırmalarım sonunda bu modelde karar kıldım. Kararımda etkili olan unsurlar Titreşim engelleme sistemi , 4/43 fotoğrafları ,kaliteli kit lensler ve 2 kart slotunun olması.
Ancak bu modelle ilgili hiçkimseden ses gelmedi. Yoksa yakıştıramıyormusunuz bana. Almamalımıyım.
Almayı düşündüğüm lensler ise 18-180, 14-45, ve 35 mm makrodur.Arz ederim.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 23:09 - İp: 88.***.**9.12
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Ben sony-olympus muhabbeti yapmıyorum.
A100 olympustan hızlıdır ya da değildir gibi bir iddiam da yok.
Sadece XD kartların tek başına yazma hızını belirlemediğini belirtmeye çalıştım.
USB1 desteğinin zaten anlamsız bir şey olduğunda herkes hemfikirdir.

Tarih: 1 Haziran 2007, 14:34 - İp: 81.***.**7.49
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Adam tam bir dslr alacak kafası bulandı vallahi

Ben marka olsam,pazarbeye sponsor olur ona bir kamera yollardım Bence çok karlı bir iş böylece pazarbey olympusu da canonu da pentax ı da cebe atardı

Şaka maka E510 yazdım google a hemen bu topik çıktı.

#mavi_izci' tarafından 01.06.2007 14:54:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Haziran 2007, 14:53 - İp: 144.***.**2.110
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

buffalo ben de zaten bir iddia da bulunmadım. Sadece bilgimi ve tecrübemi ifade ettim. Ben E500 ile durmaksızın SHQ'da jpg olarak 108 kare çektim xd-h hafıza kartına. HQ'de (1/8) 580 kare çekim yaptım st1.2 microdrive karta sen makine de hızlı olmalı diyince anlam veremedim. Bir de bu usb1.0 olayına neden bu kadar taktın onu anlamadım olympus'un usb1.0 ve firewire destekli makineleri piyasaya çıktığında usb2.0 standardı bile daha tanımlanmamıştı. Şimdiler de eğilim ucuz teknolojide ve artık usb2.0 üretiyor. bir de sen usb1.0 diye hangi makineden bahsediyorsun e10 ve e20'den başka bilmiyorum ben, onlar da zaten çok eski. Bir de sen hiç firewire destekli makine kullanmamışsın anlaşılan makineye ait tüm ayarları pc üzerinden yaparak fotoğraf çekebiliyorsun E1'de data transfer hızına gelince usb2.0'dan çok öte.

Tarih: 1 Haziran 2007, 15:03 - İp: 195.***.**0.27
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

e300 çok eski değil sanırım.

Tarih: 1 Haziran 2007, 15:19 - İp: 81.***.**7.49
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

E-300'ün üretimi duralı iki seneden fazla oluyor. E-300 olympus'un en başarısız makinelerinden biri ama yinede piyasadaki birçok makineye değişmem(ne de olsa FFT-CCD kullanıyor) aşağıdaki özelliklerini de okursan usb2.0 olduğunu göreceksin. Buradaki yanlış anlaşılma bu makinede kullanılan kablonun isminde "CB-USB1" kablonun modelini USB'nin standardı sanan bazı arkadaşların hatası fakat kablo listesindeki "CB-USB4" ve "CB-USB5" kabloları için neden USB5.0 standardı diye yorum yapmamışlar merak ettim.

8 megapixel FFT-CCD
Exclusive Supersonic Wave Filter eliminates dust and debris from the CCD for clear results
Compatible with the full line of Zuiko Digital Specific Lenses
TruePic TURBO Image Processor for increased speed and smoother image results
Newly-designed "flat top" body for increased portability
Side swing mirror box
TTL Optical Porro Viewfinder
Slide Pop-up Built-in Flash
Innovative new HyperCrystal LCD for clear viewing of images up to a 160-degree angle, even in bright conditions
Aluminum chassis and top body cover for increased durability
Steel reinforced Lens Mount
2.5 fps Burst Mode
64MB internal RAM buffer
Quick Metering System
14 easily selectable Scene Modes including Landscape, Night Scene, Fireworks, Sunset, Portrait, Macro, etc.
Aperture and Shutter Priority
PictBridge compatible so you can directly connect to any PictBridge-enabled printer (such as the Olympus P-10) and print on the spot...no computer necessary
Full Speed USB 2.0 (12Mb/s)
Olympus Master software for image editing capabilities, image storage and organization options, and more
Fast TTL Autofocus system
Three Metering systems
Simultaneous RAW and JPEG Image Data Recording
Contrast, Sharpness and Tone Curve Controls
A Choice of Two Color Space Settings
Auto and Custom White Balance
Noise Reduction
High-Precision Flash Control
Histogram Information Display
Support for High-Capacity Memory Media
Self-timer and Remote Control

Tarih: 1 Haziran 2007, 15:55 - İp: 195.***.**0.27
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Valla bilemeyeceğim, Phil Asley de yanlış yazmış o zaman. Ben dslr ararken o modele de bakmıştım, dpreviewde filan usb 1. yazıyor ve bu eksi olarak belirtiliyor.

Bunun dışında zaten makinenin resim kalitesi konusunda bir şey söylemedim, önyargıyla baktığım bir makine de asla değil.

Tarih: 1 Haziran 2007, 16:10 - İp: 81.***.**7.49
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ahada benim avatar artık dslr beklemekten iskelete dönmüş. Beklemeye devam.
Valla bu kadar tartışmanın arasında ben kararımı verdim. E510 alacağım. Ama hala bu makinanan testi yayınlanmadı bir sitede.Varsa bilen söylesin. Örnek fotolar dcrp de yayınlandı.Sadece bu. Ve bayağı iyiler.
Fotoğrafları k10d ve 400d ile karşılaştırmıştım. Kullanılan lens 14-54 imiş.Bu lens yaklaşık 500 euro. Yani pentax ın 16-45 i gibi. Öyleydi değilmi. Bayağı kaliteli yani. Yada sony 16-80.
Aradaki fark bundanda kaynaklanmış olabilir.
Bu arada e500 kart bitinceye kadar arka arkaya 2.5 jpeg çeken tek makina idi bir zamanlar.

Tarih: 1 Haziran 2007, 19:50 - İp: 88.***.**3.47
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Şu ana kadar incelediğim ürünler arasında en hızlı olan Sony A100 dü

Tarih: 2 Haziran 2007, 07:39 - İp: 85.***.**9.47
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Selam Beytullah ağabey

Bu sitede bir review gördüm daha lab sonuçlarını almamışlar ama birşeler karalmışlar.Fazla reklam almalarından kıllandım desem yeridir.

http://www.digitalcamerainfo.com/content/Olympus-EVOLT-E-510.htm

Üzerime vazife değil pek bunu demek ama sen sanki neyse halim çıksın falim der gibisin. Ya sevmezsen değiştirme imkanın olacak mı ? Belki bize kelepirden satarsın

Tarih: 2 Haziran 2007, 08:32 - İp: 144.***.**2.110
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

K10d den bile hızlımıydı xtolga. Bak söylemedi deme. Bİraz sonra k10d kahvehanesindekiler toplanıp seni linç eder ona göre.
Maviizci hiçbir şey anlamadım valla.
Evet ne çıkarsa bahtıma. Olmazsa birkaç sene kelepir der satmaya çalışırım.

Tarih: 2 Haziran 2007, 09:11 - İp: 88.***.**3.47