pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Olympus Evolt E-510 -pazarbey

Arkadaşlar uzun bekleme ve araştırmalarım sonunda bu modelde karar kıldım. Kararımda etkili olan unsurlar Titreşim engelleme sistemi , 4/43 fotoğrafları ,kaliteli kit lensler ve 2 kart slotunun olması.
Ancak bu modelle ilgili hiçkimseden ses gelmedi. Yoksa yakıştıramıyormusunuz bana. Almamalımıyım.
Almayı düşündüğüm lensler ise 18-180, 14-45, ve 35 mm makrodur.Arz ederim.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 23:09 - İp: 88.***.**9.12
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

ben bir tabela çekeyimde öğle güneşinde :d 1/4000 f:10 ile :D , hem her otoda zoom ve açı farklı,arka plandaki yapıştırma efekti belli,

pazar bey orta formatların standart olmasını mı bekleyeceksin :D,seni 2-3 takım makro lensle her cihaz keser.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 08:39 - İp: 88.***.**6.13
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Offoff. Neyse sanırı mderdimi anlatamayacağım. Tamam kabul ediyorum. K10 daha iyi. Tüm siteler nedense garez içinde k10 a.
Neyse ban alayımmı e510.Ne dersiniz bu makina hakkında.Onu söyleyin.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 19:35 - İp: 88.***.**7.26
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

lcd den bakarak çekim özelliği olan makina e 510 muydu.?

Pazarbey fotoğrafları çok iyi olsa da ben şahsen hiç tavsiye etmem. Ekipman ve lens bulmakta çok zorlanırsın. birde 4/3 fotoğraf çekmesi artı bir özellik değil bence. Aksine ben 4/3 fotoğrafı çok estetikdışı buluyorum. Yine de çok istiyorsan başka slr lerin çektiğinin kenarlarını kırpıp 4/3 yaparsın zaten.

Bence marka olarak bakmak lazım biraz. Türkiye için canon ve nikon seçmenin çok mantıklı bir sebebi de ekipman bolluğu ve ikinci el piyasasının iyi oluşu. YArın bir geniş açı alayım bir makro alayım desen çok zorlanır ve bir iki seçeneğe mahkum kalırsın.

Senin yerinde olsam ikinci el bir d50 d70s falan alır girerdim dslr olayına. Yada 350d. Gerisi gelir zaten. Yani fiyat açısından dedim ikinci el canon nikon. K10D nin pek ikinci eli yok, nikon canon deyişimde o yüzden.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 19:48 - İp: 85.***.**3.127
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Phil testini yaptı mı bu makinenin?
Sanırım yapmadı, onun test yapmasını bekle pazarbey.
Kimse beğenmiyor adamın testlerini ama makinenin neyi ve neyi yok her şeyiyle yazan da bir tek o var.

Bence alınabilir.

Tek sorun şu olur, makro objetiften menunun kalmazsan pek seçeneğin kalmıyor.
Sigma, tamron gibi üreticilerin ürünleri de yok.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 19:52 - İp: 88.***.**1.46
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yani tofaş veya reno al diyonuz. 4/3 büyük avantaj bence daha fazla kullanım alanı demek bu.
Dslr ikinci el almamkesinlikle. He niye 2. el. Benfakirmiyim yoksa. Nayırrrr bana acımayın.
Bufalo test bekliyorum bende zaten.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 20:08 - İp: 88.***.**7.26
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Tabi d50 al pazarbey, bir de tüp taktırırsın

Tarih: 31 Mayıs 2007, 20:16 - İp: 88.***.**1.46
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

pazarbey,

4/3 büyük avantaj bence daha fazla kullanım alanı demek bu

Katılamayacağım, üzgünüm.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 20:31 - İp: 85.***.**4.236
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Ne Olympus kullandım ne de çevremde Olympus kullanan gördüm, bunu Olympus u kötülemek için söylemiyorum. Sadece bu marka benim için kapalı bir kutu. SLR leri hakkıında hiçbir bilgim yok.

Olympus, size avantaj mı getirir yoksa dezanatjmı, eksilerini artılarını iyi değrlendirmek lazım. Ucuzda olsa sonuç olarak ödenen bir para var ortada.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 20:38 - İp: 85.***.**9.47
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

pazarbey bence senin şuanda ultrasonic macro lensler 1:1 2:1 iyi lensleri yazman lazın köşeye :D

Tarih: 31 Mayıs 2007, 21:26 - İp: 88.***.**8.28
murat71
murat71 (üye)
İstanbul / Amatör

pazarbey yine bir rekor kırma denemesine girmiş arkadaşlar ,benden duymuş olmayın. ama bu seferki actığı topik 100 sayfayı, kaç günde tamamlıycak diye. yoksa bir arkadaşımız daha önce, actığı topikte şöyle demişti pazar bey d slr alamaz

Tarih: 31 Mayıs 2007, 21:52 - İp: 88.***.**4.213