hasabursa
hasabursa (üye)
Bursa / Amatör

Olympus Evolt E-510 Alınası Birşey Mi?

Arkadaşlar en sonunda DSLR bir makina almaya karar verdim. Yaptığım araştırmalar neticesinde Olympus Evolt E-510 a karar kıldım. Ve amerikadan bir arkadaşa siparişimi de verdim. Forum forum kullanıcı yorumlarına da göz attım. Çok fazla tutulan, daha doğrusu bilinen bir marka değil Türkiye'de, ama bu makinadan almış olanlar hiç şikayetçi değil çok da memnunlar. Uzun süredir olympusun compact makinalarını kullanıyorum ve bir şikayetim yok. Benim gözümde olympus marka olarak yeterli güveni kazanmış durumda. Bu modelin sahibi olan, makinayı kullanan ya da tecrübe eden varsa görüşlerini merak ediyorum.

#hasabursa' tarafından 06.08.2008 11:52:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Ağustos 2008, 11:50 - İp: 88.***.**5.19
c. apaydin
c. apaydin (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadasim, ben E-520 aldim, E-510 un devami, inan çok memnunum. Fransa' da yasiyorum, avrupa da gerçekten tutulan bir marka, zaten saglam bir geçmisi var. Kompakt olmasi ele cuk diye oturmasi zaten iyi bir avantaj. Alabilirsen E-520 yi al. Ama E 510 da harika. Bana da gittigim bir fotograf galerisinedeki profesyonel bir fotografçi soylemisti, " Meslegi fotografçilik olan her kisinin elinde mutlaka bir Olympus' te vardir. " Tabi yinede siz bilirsiniz, lenslerini kolay bulabilirmisiniz orada bilmiyorum. Ama bildigim kadariyla Sigma urettigi her lensin olympus versiyonlarinida uretiyor. Orada da bu lenslere ulasmak zor olmasa gerek. Ayrica bu siteden incelemesine goz atabilirsiniz. www.cameralabs.com Yine de E-520 yi bir dusunun derim. Simdiden hayirlisi olsun...

Tarih: 8 Ağustos 2008, 23:50 - İp: 82.***.**5.149
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Tek eksiği sensörün ve aynanın dolayısıyla vizörün küçük olması..
Ama iyi makinadır incelemelerine baktığım kadarıyla..

Tarih: 9 Ağustos 2008, 00:54 - İp: 85.***.**4.58
hasabursa
hasabursa (üye)
Bursa / Amatör

karşılaştırmalı testlerde canona nazaran keskinlik konusunda sıkıntıları var. canon 450d ile çekilen resimler nispeten göze daha hoş geliyo. bakalım tercihi arkadaşıma bıraktım. ikisinden birini alacak. e-520nin ne tür farkları var. bildiğim kadarıyla tek kit lens olarak satılıyo. ona da bakmıştım ama zoom lensi dahil olmadığı için cazip gelmemişti.

Tarih: 9 Ağustos 2008, 12:29 - İp: 88.***.**5.155
enginxxx
enginxxx (üye)
Ankara / Amatör

s.a.

kardeşim sen hiç canını sıkma bence harika bir karar vermişsin.ben kendime sony a350x almıştım.kardeşimede olympus e-510 aldık.emin ol eğer altyapın veya eğitimin varsa.doğru ayar ve doğru ışıkla vede güzel bir kadrajla hiçbir makinadan aşağı kalır fotoğraf çekmezsin.yani fotoğrafı çeken e bakmak lazım,tabikide makina çok önemli ama bu makina kıymetsiz bir makina değil.aynı sekment makinalara arasında ele en güzel oturan makinalardan birisi.menü kullanımı en güzel makinalardan biri.

sen keyfine bak.güle güle kullan...

Tarih: 10 Ağustos 2008, 15:06 - İp: 88.***.**1.83
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Canını sıkacak bir makina değil için rahat olsun.. Artısı-eksisiyle gayet kaliteli incelediğim kadarıyla.. Hem kompakt ve hafif olması çok güzel..

Tarih: 10 Ağustos 2008, 21:30 - İp: 85.***.**1.119
c. apaydin
c. apaydin (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadasim, bak buradaki sitede de hem makina hem de olympus' un lensleri hakkinda testleri, ornek çekimleri bulabilirsin. Ayrica isine yarayacak programlarida download edebilirsin. 510 ile 520 arasindaki farklari da kiyaslayabilirsin. Gerçi daha once verdigim sitede de incelemissindir. Sen yine bir de buraya bak. www.biofos.com

Tarih: 17 Ağustos 2008, 17:23 - İp: 82.***.**5.149
rthtc
rthtc (üye)
Ankara / Amatör

ben de bu makineden almayı düşünüyorum.ama sony a200 de kafamı karıştırıyor. hangisi daha iyidir ki??

Tarih: 20 Ağustos 2008, 10:55 - İp: 195.***.**9.187
ers1982
ers1982 (üye)
Ankara / Amatör

ben e510dan memnunum ama daha iyi bir makina almak icın satısa cıkardım.

Tarih: 20 Ağustos 2008, 14:47 - İp: 88.***.**9.177
zadeh
zadeh (üye)
İzmir / Amatör

yalnız bu wilddigital.com dan sakın ir şey almayın. Bir hayli sabıkası var.

Tarih: 20 Ağustos 2008, 16:00 - İp: 85.***.**8.62
hasabursa
hasabursa (üye)
Bursa / Amatör

neden? shobbo.com gibi bir şey mi?

Tarih: 21 Ağustos 2008, 11:15 - İp: 88.***.**5.19