kamer61
kamer61 (üye)
Çanakkale / Meraklı

Olympus E520

arkadaşlar bu makina ile canon 1000d ve 450 arasında kalmıstım bunu almaya karar verdım sanırım ıcımdekı olympus askından yorumlarınızı beklıyorum bılen kullanan arkadaslar

Tarih: 17 Ekim 2009, 23:21 - İp: 88.***.**5.108
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

güzel makine lens sıkıntısı yaşarsın onun dışında lensleri oldukça keskindir. Çekilen fotoğrafları inceleme imkanım bulmuştum.. oldukça ii image kalitesi var.. ama şahsen 450dyi öneririm.. yinede tercih sizin..

Tarih: 18 Ekim 2009, 00:01 - İp: 88.***.**2.185
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

olimpusu bilmiyorum ama canonun modellerini gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliri size.
bundan sakın şu sonuç çıkmasın; olimpos kötü, canon iyi. öyle bişey yok.

canon lens bulma değiştirme konusunda ve parça bakımından diğer modellerden daha öndedir. mesela canonla alakalı bir soruyu buraya sorarsanız bilen birilerinin çıkma ihtimali olimposa göre daha fazladır. canonda azcık arkanıza bakmazsınız. içiniz makinadan yana rahat olur.

he seçim konusunda ben amatörseniz 1000d ile 450D nin gövde fiyatına bakın. hangisi ucuzsa onu alın. sonra birde 17-50 lens aldınızmı sizi genel kullanım için uzunca bir süre idare eder.

ama ben kuş gibi uzaktaki nesneleri çekeceğim derseniz ozaman size yine gövde olarak fiyatlarına bakarak (en ucuz olanı) herhangi bir canon markalı gövde olabilir. kuş-uzak işler için lenside ayrı alacaksınız.

lens işini gövdeden ayrı tutmak makina alırken önemlidir. Çünkü istekleriniz neye göreyse ona göre lens almalıdır.
örnek:
geniş açılı ve zoomlu ve ucuz ve kaliteli lens almak istiyorsanız gövde+17-50 li canon almalısınız.
bu yüzden makinayı alırken sakın üzerindeki birlikte gelen kilensle almayın.

burada bişeyi daha eklemek istiyorum: kit lens kötü değildir. işimi görür derseniz alın.

Tarih: 18 Ekim 2009, 00:54 - İp: 88.***.**5.160
  • 1