imagequest
imagequest (üye)
İstanbul / Meraklı

Olympus E500 Vs Nikon Coolpix E5700

Merhabalar evimde dandik(umarım argo sayılmaz) bir makinam var.Araştırıken ve okuldanda arkadaşlarda görüpte biraz aşına olduğum dslr makinalara birazcık merak sardım fiyatlarından ötürüde 2. el almaya karar verdim. yukarıda veya aşağıdaki iki makinadan birini tercih edeceğim ama ne donanımarı ne kullanımları hakkında pek bir bilgim yok.

Siz değerli fotoğrafçı arkadaşlarımdan bildikleri doğrulduda hangisinin daha profesyonel veya hangisinin daha pratik vs.(arttırılabilir) bilgi almak istiyorum.İlginiz için şimdiden çok teşekkür ediyorum

Herkese iyi günelr diliyorum.

Tercih Cihazları: Olympus E500 vs Nikon coolpix E5700

Tarih: 9 Kasım 2009, 12:00 - İp: 78.***.**0.200
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

oluympus e500

Tarih: 9 Kasım 2009, 18:55 - İp: 78.***.**8.164
nizamoglu
nizamoglu (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

mrb.
öncelikle sizin yazdıgınız iki makina farklı sınıflarda yarışan 2 ayrı makina ...
1- olympus e500 -dslr bir makina - lensi değiştirilebilr-ayarların hepsi manuel yapılabilir... yani daha profesyonel makina... fiyatı nikona göre yüksektir..ileride lens almak isterseniz ekstra masraftır...

2- nikon 5700 -slr-like tipi bir makina -yani dslr,nin bir alt sınıfı.dslr ye geçiş makinaları diye tabir ettigimiz cinsten..-lens sabittir..yarı pro ayarlar içerir..fiyatı daha hesaplıdır...

ben nikonu yaklaşık 1 sene kullandım.gayette memlundum.çok kaliteli bir makina. + video çekme özelliği mevcut..macro,su da gayet güzel 1-2 cm den harika macro lar çekebiliyor...

seçim sizin daha profesyonel bir makina diyorsanız olympus u alın...yok sadece ögrenmek için ufak bir şeyler olsun fiyatı da makul derseniz nikon...

bu arada nikonu alırsanız. TR kullanma klavuzu lazım olacaktır...
bende mevcut onun içinde benimle iletişime geçebilirsiniz...

Tarih: 9 Kasım 2009, 18:56 - İp: 78.***.**2.107
imagequest
imagequest (üye)
İstanbul / Meraklı

cevaplarınız için gerçekten çok çok Teşekkür ederim.Kafamda birşeyler belirlendi.

Tarih: 9 Kasım 2009, 19:01 - İp: 78.***.**3.175
  • 1