fmsayin
fmsayin (üye)
Ankara / Amatör

Olympus E500??(çok Oldum Biliyorum)

ARKADAŞLAR TAVSİYELERİNİZ ÜZERİNE BİRAZ DAHA ARAŞTIRMA YAPTIM VE E500DE İYİ GİBİ AMA DİGİTALDE SİZ TECRÜBELİ ARKADAŞLARIN FİKRİNE TEKAR DANIŞMAK İSTİYORUM MALUM PRO815 EKAFAM TAKILDI AMA E500 NASIL DİYE SİZLERDEN ÖĞRENMEK İSTİYORUM KARŞILAŞTIRMA ANLAMINDA ŞİMDİDEN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM

Tarih: 15 Haziran 2006, 14:04 - İp: 193.***.**7.122
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Birkere E500,Pro815 ile ayrı kategoride.Ancak Olympusun fotoğraf kalitesi olarak 815'in fersah fersah önde olacağı da aşikar.Bu E500'ü alacaksan eğer çift lens ile almanı tavsiye ederim.Biri geniş açıydı.Sanırım 14mm den başlıyordu.14-45mm olması lazım.Diğeri ise 40-150mm gibi birşeydi diğer lensde.Bunlar Zuika marka lenslerdir ve 2x fokal çarpandan dolayı 2 lensin sana 28mm den başlayan geniş açı ile 300mm ye kadar tele sunması gerekiyor.Ve inan bana Samsung dan alacağın kalitenin çok üzerinde bir kalite alırsın E500 den.Evet belki E500 kendi sınıfında biraz fazla noise üretiyor olabilir fakat gerçekten başarılı bir model.Fiyat olarak 2 lens ile dahi,mesela Canon 350D+18-55mm kit lensden bile daha ucuz.Sanırım Nikon D50+18-55mm civarında bir fiyata satılmakta.Tam emin değilim ancak 1600-2000ytl gibi bir fiyat aralığına satılmakta ve oldukça ele iyi oturan ve hafif bir model.Ben fotoğraf çekmedim birebir fakat teknosada vitrinde hem Nikon D70S hemde E500 vardı.Her ikisini de elime aldığımda olympus beni etkisi altına aldı.Nikon biraz daha profesyonel bir tutuşa sahip olmakla beraber bende o elektriği yaratamadı E500 kadar.Tabi bunlar zevk meselesi.Kişiden kişiye değişir.
Bu konuyu iyice bir araştır ve mutlaka makina üzerinde kararını vermeden önce makinayı eline alıp bir incele mümkünse birkaç fotoğraf bile çekebilirsin.Sağlıcakla kal

Tarih: 15 Haziran 2006, 14:49 - İp: 85.***.**1.155
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fmsayin merhaba..

e500 cok guzel bir dslr.. gordugum kadariyla dslr almayi dusunmeye basladin..
e500, genel olarak canon 350d'ye cok benziyor.. gorunusu acisindan mesela..
bircok avantaji da var 350d'ye gore.. mesela elde daha iyi bir oturmasi, daha saglammis hissi vermesi.. lcd ekraninin daha buyuk olmasi gibi..
fakat tum bunlara ragmen, hiz acisindan 350d kadar iyi degil.. 3 saniyeye yakin bir surede aciliyor makine, bu da sensor'un uzerindeki tozlari temizlemesinden kaynaklaniyor aslinda..ayrica fotografi yazim suresi diger dslr'larin daha gerisinde..
olympus'un bir eksisi, lenslerinin cok pahali ve az miktarda olmasi, fakat cok da kaliteli lensler.. olympus'dan baska bir tek sigma olympus icin lens uretiyor..
ama iki lensli kit ucreti cok makul e500'un..

osmanli 350d'den ucuz demis, d50 ile ayni fiyattaymis turkiyede.. bizim burada sadece body olarak 350d'den daha pahali.. d50'nin fiyati zaten cok cok dusuk.. eger ki 350d'den daha ucuzaysa, hic durma al bence..

panasonic fz30 veya sony r1'i dusunmuyorsun artik sanirim?

Tarih: 15 Haziran 2006, 17:02 - İp: 62.***.**2.10
  • 1