sirinsirin
sirinsirin (üye)
Yurtdışı / Amatör

Olympus E420

Merhaba arkadaşlar;

Olympus E420 makinesi hakkında bilgi almak istiyorum.Tüm arkadaşalara saygılarımla

Mehmet ŞİRİN

Tarih: 21 Temmuz 2008, 21:01 - İp: 213.***.**3.218
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

e-420 çok güzel makine.. 14 gün kadar kullandım..
a-200 ile arasındaki en büyük fark live view yani canlı ön izleme.. ve bu özellik bu makinede öylesine güzel ki, canlı önizleme esnasında fokus bile yapabiliyorsunuz.
tam amatörden profesyonele geçiş makinasıdır. başka bir sürü özelliği var.. yalnız hergüzelin birde kusuru var.. oda titreşim önleyici sistemi olmayışı.. eğer titreşim önleyicisi olsaydı kesinlikle geri vermezdim.. yaptığım işte bana zorunlu olduğundan geri verdim ve şu an e-520 bekliyorum.. hele çiftlensli kit ile e-420 gibi uygun fiyata gelirse başka marka-modele bakmam açıkcası...

Tarih: 29 Ocak 2009, 18:12 - İp: 88.***.**2.13
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürler bilgi için fakat olympus'un kendi sitesinde anti şok(ikiz kilit) fonksiyonu ve birkaç sitede de görüntü sabitleyici/titreşim önleyici sistem var diyor..

Tarih: 30 Ocak 2009, 13:16 - İp: 88.***.**9.116
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

dpreview sitesi

link

burada "Image stabilization No " yazıyor!

E-520 içinse:

link

burada "Image stabilization Yes, Sensor " yazıyor.

Yani e-520 gövdeden titreşim engelleme özelliğine sahip (sensörü hareket ettirerek yapıyor bunu)

E-420 ise bu özellikten mahrum.

aynı fiyat aralğında gövdeden titreşim engellem özelliği olan:

Sony a-300 (liveview, hareketli LCD ekran gibi extra özellikleri devar)

Pentax K200 D makinelere de bakabilirsiniz.

Tarih: 30 Ocak 2009, 14:49 - İp: 78.***.**7.18
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

e520'yi henüz herhangi bir yerde görmedim.. o yüzden türkiye satış fiyatı konusunda fikir sahibi değilim..

ama fipar hocam a-300'ü e420 ile aynı fiyat aralığında değerlendirmek yanlış olur gibime geliyor.
e420+14-45mm + 2 GB : 890 ytl (kdv dahil) almıştım.. tabi bu fiyat dolar zıplamaya başlamadan önceydi.. öylede olsa benim fiyat bakımından bazım bu seviye.. üstelik makinenin pratik oluşu, görüntünün beklenti oluşuda bende bir baz oluşturdu.. buna bakarak şu anda 18-70 kitli a-300 'ü 1700'lü fiyatlar bana yüksek geliyor..
diğer yandan bi SD14 te 1850 ytlye ucuz gelmişti.. ama şanssızlık işte..
mantıklı bir açıklaması yok ama ısrarla e-520 yi elime alıp fotoğrafını görebilmeyi bekliyorum.. bin liraya çift lensli a350 bile bulsam almam diyebilirim. alırım belki ama e520'yi gördükten sonra diyeyim

Tarih: 3 Şubat 2009, 18:40 - İp: 88.***.**2.13
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

ama rokomet, a-300 artı kit lens 1190 TL garantili fiyatı !

tabi ki e-520 birçok özelliği ile insanı cezbediyor da, şu cücük kadar sensörü olmasa daha iyi olacak.

doğrusu olympus gövde kalitesi, işçiliği malzeme yapısı ile her modeli bir üst sınıftaki rakipleri ne meydan okuyor doğrusu.

geçenlerde, bir kuruma hediye etmek için FK den ikinci el bir E-300 aldım ve az kalsın hediye etmek fikrinden cayıyordum. o kadar yani !

bütün bunlara rağmen E-420, titreşim engelleme konulmamakla benim ikinci makinem olma şansını kaybetti. (A-700 den sonra a-300 aldım) yoksa şu pancake objektifi ile beraber alıp kompakt bir makine gibi sürekli yanımda bulundurmayı planlıyordum.

Tarih: 3 Şubat 2009, 22:37 - İp: 88.***.**0.217
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

sanırım e-420'den vazgeçmek üzereyim titreşim önleme sistemi yüzündün.
a200 ile karşılaştırmaya başladım, ya super steady shot'u seçeceğim ya da liveview'i.
ya da biraz daha çıkıp a300 alacağım.
siz olsanız ne yapardınız

Tarih: 4 Şubat 2009, 13:14 - İp: 88.***.**1.240