sirinsirin
sirinsirin (üye)
Yurtdışı / Amatör

Olympus E420

Merhaba arkadaşlar;

Olympus E420 makinesi hakkında bilgi almak istiyorum.Tüm arkadaşalara saygılarımla

Mehmet ŞİRİN

Tarih: 21 Temmuz 2008, 21:01 - İp: 213.***.**3.218
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

bende arkadaşa katılıyorum.
bende e400 e420 yada canon 400d istiyorum.çok araştırdım ama yice kafam karıştı.
birde e420 de 2tanemi kit var?bikaç yerde bi ufak bide büyük gösteriliyor.büyük olanı veriyolar snaırım.pekde anlamıyorum.
yeni başlık açmaya gerek oladığını düşündüm.başlığın sahibi umarım kızmaz:

yardımlarınızı beliyoruz ..

#yasinguler' tarafından 27.12.2008 21:02:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Aralık 2008, 21:00 - İp: 85.***.**1.73
sirinsirin
sirinsirin (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhabalar yasinguler
Bu konu basligini acali bayagi bir zaman oldu.AMa kimseden ne bir cevap nede bir haber geldi.Yine kendi imkanlarimi kulanarak iyicene bir arastirma yaptim
Eleye eleye en son canon d400 ve ol e420 arasinda kararsiz kalmistim.Hem fiyat hemde ozellik bakimindan kendime en uygun ve cazip gelen e 420 aldim
Sanada tavsiye ederim bir sorun olacagini sanmiyorum
saygilarimla...

Tarih: 30 Aralık 2008, 06:57 - İp: 81.***.**9.166
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

arkadşlar bugun dolaşırken sony A200K diye bir model gördüm fiyatıda 1049 ytl taksıt falan yapıyolar ama nasıldır bilgisi olan varmı??
olympus e420 den güzelmidir??özellikle macrosu..

Tarih: 1 Ocak 2009, 20:59 - İp: 85.***.**3.141
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

A200'de E420'de çok güzel makinalardır. Zaten son gelişmelerle öyle kötü denecek gövde de kalmadı piyasada. Tabi hepsinin avantajları ve dezavantajları var ama hep telafi edilecek boyutlarda.

Macrosu iyi midir sorusu dslr için doğru bir soru şekli değil. Sonuçta macro çekimlere gövdenin etkisi olsun olsun %5 olur o da belki az ışıklı ortamlarda iso başarısı. Önemli olan o gövde için uygun macro lens varmı?

O sorunun cevabı da artık var. Çünkü sigma da 70mm, 105mm ve 150mm gibi fiyatlarına oranla çok başarılı macro lensler her bayonet için mevcut.

Bunların dışında da markaların kendi sunduğu seçenekler var.

Tarih: 2 Ocak 2009, 09:45 - İp: 88.***.**8.252
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

olympuslara lens zor bulursun diyolardı.sony daha mı iyi olur lens bulma konusunda?

cvp için teşekkur ederim..

Tarih: 2 Ocak 2009, 18:48 - İp: 88.***.**2.72
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

Lens bulma sıkıntısını açmak lazım, çünkü aynı tabir lens seçmek için de kullanılıyor bu sitede.

Eğer ki bir aralık için lens seçimiyse hiç sıkıntınız olmaz o aralıktaki zuiko lensi alırsınız ve performansı garantidir buna kit lenslerde dahil. Fiyat konusuysa lensleri elma armut hesabıyla karşılaştırırsak evet pahalı denebilir lakin kalitelerine göre kıyasladığımızda fiyatlarının piyasanın en uygun lensleri oldugunu görmek zor değil, hatta sigmadan dahi ucuzlar.

En basit örnek sigma 300mm f:2.8, piyasadaki en keskin 300mm olan zuiko 300mm f:2.8'den daha pahalıya satılıyor. Bu iki lensi bir arada gördüğünüzde sigma zuikonun oyuncağı gibi duruyor ama daha pahalı.

zuiko 50mm f:2.0 piyasadaki en keskin digital macro lensi fakat sigma 85mm ile aynı fiyat.

zuiko 12-60mm f:2.8 ki dünyadaki en iyi geniş açı efsane lenslerinin arasına çoktan girdi, 1000 ytl civarında TR garantili bulunabiliyor. Ki bu lens geniş açıdan macroya ve portreye kadar her tür kullanım için muazzam sonuçlar veriyor.

tek sorun olympus'un işlevsiz ve kalitesiz lenslerle ürün yelpazesini şişirmemesi.

Ha lens seçtik de satın alacak yer bulamıyoruz diyorsanız bana özelden mesaj atın hangi lensi nereden bulacağınız konusunda bilgi vereyim.

Tarih: 4 Ocak 2009, 00:49 - İp: 88.***.**6.159
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

cevap için teşekkur ederim.

ben snoy ıxus70 kulanıyorum suan ocak sonuna işllah e420 yada A200k alcam.
bana ıxus 70 macrosu fena gelmiyodu yani dslr b makınanın macrosud asnaırm onun çokçok üstüdür.sanırm yanında verılen kit bana yeterli olur.zaten yetmese biel yaz sonuna akd ralma şansım yok malsef
eger lazım olursa size ulaşırım ama ..

#yasinguler' tarafından 04.01.2009 14:55:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ocak 2009, 14:35 - İp: 88.***.**2.127
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

yine soum var .
ben bu A200k birazdaha araştırdım.fiyat olarak en uygun yalçınlar da 1.122 ytl buldum.ama bazı yerlerde yarı prof. makına demişler dogrumu bu acaba?
birde sizde oke verirseniz bu makinayı alcam.
yalçınlarda egıtım vs hedıyelerı hoşuma gitti. ve egitimsiz de alcağım makınayı tam anlamıyla pek kualabılceğımı zanetmmiyorm

#yasinguler' tarafından 04.01.2009 19:38:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ocak 2009, 19:34 - İp: 88.***.**7.136
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

hala karar vermedim bi kaç kişi daha yorum yazabilirmi ?
olympus bana itici geliyo nedense sanırım sony bilinik olduğu içindir.
olympus ve sony için en kötü macro lensi kaç paraya bulrum ??birde model yazarsanız sevinirm.
son olrak makınayla kit arasına mcro uçlar takılıyo incecik bişe pek anlamadığım için adını tma bilmiyorum . onalrın nasıl etkisi oluyo?

cvplar için hrkese şimdiden teşekkur ederim...

Tarih: 7 Ocak 2009, 00:16 - İp: 85.***.**4.63
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalar.

son 1 aydır dslr makine araştırıyorum. fiyatı itibariyle gözüme ilk çarpan makine e-420 idi. 24 Ocak itibariyle fiyatı peşin 900TL 17-45mm lens ile birlikte.

alternatif olarak A200 ve A300 bakıyorum. A300 şuan için tek lensle satılmıyor. 2 lens ile birlikte kit olarak satıldığı için fiyatı daha yüksek.
A200 ise şuan 1050-1100TL arasında (10taksit).

sonuç olarak A200 ile e-420 arasında kararsız kaldım.

E-420 kullanan hiç tanıdığım yok çevremde o yüzden makina hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorum. umarım aramızda e-420 kullanan ve detaylı bilgi verebilecek birileri vardır.

Tarih: 24 Ocak 2009, 21:09 - İp: 85.***.**5.54