k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus E-500 Hemde Çift Lensli

Arkadaslar 1900 YTL ye 2 adet lensi tripot ve cantasi ile hemde taksitli satiliyor. bunu dogu bankdan pesin 1600 ytl ye almanız mumkun.. tek handi kapı ayarları incleyebileceginiz ekranı yok , arkadaaki lidid ekranda izliyosunuz.. ama fotograf ceken hocalar begenmiyo git eos 350d alın diyo ? ebn neen oldugunu tam anlamıyorum.... ilgili arkadaslar bilgi ve goruslerinizi bekliyorum...simdiden tesekkur..

Tarih: 7 Nisan 2006, 14:19 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

K.etkisi bu aletin kötü olduğuna inanmıyorum.Alınası bir makina.

Tarih: 7 Nisan 2006, 14:33 - İp: 85.***.**8.136
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

ege universitei iletisi fakultesindeki hocalarına sormus kardesim onlar ııh onun yerine eos 350 alsın daha iyi demisler ondan kafam karıstı adamalr tabe d 100 felan kullanıyolar 2.8 sabit felan ondan mı aacabaaaa

Tarih: 7 Nisan 2006, 14:45 - İp: 85.***.**7.25
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

D100 al madem. Oldukça ucuzlamış olması lazım..

Tarih: 7 Nisan 2006, 15:04 - İp: 81.***.**2.46
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam..

sana bir soru sorabilir miyim? neden hocalar git 350d al diyorlar? yani bir gerekce gosteriyorlar mi?

Tarih: 7 Nisan 2006, 16:46 - İp: 62.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Birde iletişim fakültesi ile ne alakası var fotoğrafçılığın?
Onlar makinadan anlarmı ki,fotoğrafçılık yapıyorlar mı?

Tarih: 7 Nisan 2006, 17:05 - İp: 85.***.**8.136
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

bencede cok anladıları soylenemez ama fotografcilik bolumu hocalarıymıs guya... hepsi nikoncu simdi tutupda olympus al demezler gorduklerini bile sanmıyorum banada önyargılı bir görüş gibi geldi.. olympus kompak makineler alman patentli sanırım ve kompak makine olarak bayaa bi satılıyomus .. yurt dısına cıktıgımda sormustum bir kac yere... ama Turkiye de ne yazık ki pahalıydılar... adamlar d slr piyasasına girmeye calisiyolar bence fiyatı yuksek olsaydı kimse kötü demezdi... bizde ye kürküm ye durumu meshur zaten... kendileri 2-2,5 milyarlık alet almıslar digerler kötü... akedemisyen olmaları bile objektif karar vermelerini etkilemiyo...bencede alınası bi alet 1600 pesin param oldugunda dusuneyim en iyisi...

Tarih: 7 Nisan 2006, 17:35 - İp: 85.***.**0.183
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fotograf cekenleri sanirim anlarlar osmanli..
...ama onemli olan o degil aslinda.. cunku k.etkisinin soyledigi e-500 de harika bir makine.. her siteden yuksek notlar aldi simdiye kadar..
benim hoslanmadigim bazi yonleri var e-500'un.. mesela yaklasik 2 saniyede acilmasi, usb 1.1 kullanilmasi gibi..
........
350d ile karsilastirmalarinda, pixel keskinligi ve yuksek iso'daki basarisindan dolayi 350d cok daha iyi notlar aliyor..
ayrica olympus'un 4/3 sistemi hakkinda pek de emin degilim gelecek acisindan.. cunku lensler tamamen 4/3 sistemi icin optimize edilmis ve ileride olasi yuksek megapixel kameralarin cikmasi durumunda 4/3 sensorler olympus nasil basaracak buyuk bir soru isareti..
sensor buyumeyecegi icin.. veya buyurse, butun lensler cope mi gidecekler?
.......................

fotograf kalitesi hakkinda bircok seyler soylendi.. ozellikle highlights'in yanmasi konusunda..
fakat makinenin ozellikleri ve herseyden once ekonomikliligi acisindan e-500, gercekten de alinabilecek harika bir makine..

hersey gunun sonunda fiyata dayaniyor dogrusu.. fazla verirsen fazla aliyorsun, az verirsen az..

ben olsaydim 350d'yi secerdim.. veya d50, d70s..

....
bu arada kesinlikle d100 de almazdim.. bana d100'un artisi olarak ne soyleyebilirsiniz bir d70s'e gore?

Tarih: 7 Nisan 2006, 17:39 - İp: 62.***.**2.10
  • 1