namsonac
namsonac (üye)
Kocaeli / Meraklı

Olympus E-420 mi E-450 Mi?

merhaba. Bende bir d-slr makina almaya karar verdim fakat işin içinden çıkamıyorum. olympus E-420 --olympus E-450 arasında karasız kaldım. > bana fikir verirseniz çok memnun olacağım. teşekkürler.

Tarih: 30 Ağustos 2010, 21:05 - İp: 217.***.**6.152
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

Sizin almayı düşündükleriniz eski modeller olmalı. Bir ürün BH Photo'nun raflarından düşmüşse artık üretilmiyor demektir. E3, E30, ve E630 modelleri var. Olumpus çok eski bir firma ürünleri de oldukça kaliteli ancak çok kısıtlı lens parkı var ve lensleri de diğerlerine göre pahalı. Lens yatırımı çok önemli ileride makineyi mutlaka değiştirirsiniz ama lenslerinizi kullanmaya devam edersiniz. Aşağıdaki linkten hem düşündüğünüz markanın daha yeni modellerini ve diğer makineleri araştırın.
BH Photo Video dünyanın en büyük fotograf mağazasıdır ve sitesinde yer alan bilgiler çok tatmin edicidir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

http://www.bhphotovideo.com/c/search?ci=6222&N=4288586280+4291306223

Tarih: 30 Ağustos 2010, 21:35 - İp: 212.***.**5.65
namsonac
namsonac (üye)
Kocaeli / Meraklı

özenle beni aydınlatmanız için teşekkür ederim. fakat yeni başlayacağım için ve bütçemin yettiği kadarıyla bir makina almak isitiyorum. küçük olmasıda benim için çok avantaj. Fiyatlar biraz uçuk olunca bu iki makina arasında bir karar vermek istedim. Saygılar.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 00:43 - İp: 217.***.**6.152
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

O zaman çok tereddütte kalmanıza gerek yok. Optik sektöründeki yoğun rekabet nedeniyle her markadan makine neredeyse aynı imkanları sunar oldu. Hatta sektördeki Canon ve Nikon'un baskın ağırlığı nedeniyle Olypus, Sony,Pentax, FujiFilm gibi markalar eşdeğer bazan daha üstün özelliklere sahip makineleri daha elverişli fiyatla satmak zorunda kalıyorlar. Fazla incelemenize gerek yok makineyi alıp bir an önce çekmeye ve fotografçılık hakkındaki bilgilerinizi derinleştirmeye bakın. Makinesiz derinleşmek zordur. Fikir sahibi oldukça neye ihtiyacınız olduğunu daha iyi anlarsınız zaten. Selamlar.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 10:05 - İp: 212.***.**5.65
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

E630 nerde!!!E620 benim bildigim en son bu seride...Ayrica E420 ve 520 kullanmis birisi olarak e420 yi kesinlikle tavsiye etmem.Gece fokuslamasi sorunlu.Flash cakmali fokus yardimi adami cileden cikarir..Alicaksan olympustan bari 520 yada 620 al en azindan titresim engelleyici sensorun olur ...

Tarih: 31 Ağustos 2010, 15:27 - İp: 221.***.**6.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kafa karıstırmak gibi olmasın.
ama olympusun bu modellerini almaktansa, temiz ikinci en canon nikon sony almanız daha uygun olur.
olympusun lens bulunabilirligi sıkıntılı, sonradan sıkıntı yasayabilirsiniz.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 19:09 - İp: 217.***.**6.203
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

Baktığınız makinaların iso performansları bence çok kötü. Ayrıca elime alıp inceleme fırsatım oldu, bu kadar ergonomi dışı body yapılamaz. tutuşu kavraması çok kötü bence. peşin verecekseniz 2.el bakın. temiz cihazlar bulabilirsiniz. yada yurtdışından gelme eos 1000d bakın. açık artırma sitelerinde çok cüzi fiyatlara gidiyorlar.

Tarih: 2 Eylül 2010, 13:01 - İp: 213.***.**1.237
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

cıx

A 520

))

nerdeki o dialog yazısı

acaba benden başka hatırlayan varmı ?
))))

Tarih: 3 Eylül 2010, 12:42 - İp: 88.***.**9.89
mmmr
mmmr (üye)
İstanbul / Amatör

ben e 450 kullandım. makina güzel. tatmin ediyor. ama lens işine gelince cidden çok büyük paralar harcaman gerekebilir. o yüzden biraz daha bekleyip bir nikon canon alsan mantıklı olur.

Tarih: 11 Ekim 2010, 13:45 - İp: 78.***.**9.107
  • 1