turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Olympus E-420 17. 5-45 Mm Kit...

Herkese merhaba bu ürün yalçınlarda 990 liradan satışa çıkmış bütçeme uyan bir ürün acaba ürün hakkında bilgisi olan varmı. Olympus slr makinaları kalite olarak nasıl yardımcı olursanız sevinirim...

#
Olympus E-420 DSLR kamera - Özellikler
#

• 10 megapiksel çözünürlük
• Autofocus Live View ile rahat görüş
• Yüzde 100 D-SLR kalitesi
• 6.9 cm / 2.7 inç' HyperCrystal II LCD
• 10 Megapiksel Live MOS görüntü alıglayıcı
• Mükemmel odaklama ve yüzleri açığa çıkarmak için Yüz Tanıma Teknolojisi
• Gölge Ayarlama Teknolojisi
• Mükemmel toz giderici sistem
• Dahili flash ve kablosuz flaş kontrolü
• 3.5 kare/sn ile RAW arabelleğinde 9 görüntüye kadar çekim
• FourThirds Standartı
• 28 çekim modu
• ISO 100-1600
• TruePic III görüntü işlemci
• Tek dokunuş beyaz denge
• AF / AE kilit işlevselliği
• Alan derinliği ön izleme
• Anti şok (ikiz kilit) fonksiyonu
• Amatör ve profesyoneller için bilgi ekranları
• LCD ile yüzde 100 alan görüşü
• Histogram ile detaylı tekrar çalma bilgi ekranı
• Ayraçlama fonksiyonları
• Mükemmel görüntü kontrolü
• Yüksek hız USB 2.0
• Ağırlık: 380 gram

#turkay86' tarafından 12.09.2009 05:42:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Eylül 2009, 01:00 - İp: 78.***.**6.22
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Galiba bu sevda son buldu forum dışından foto ile ilgilenen arkadaşlarlada konuşuyorum oluympusu kimse tavsiye etmedi...

Tarih: 16 Eylül 2009, 03:14 - İp: 78.***.**6.133
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Galiba bu sevda son buldu forum dışından foto ile ilgilenen arkadaşlarlada konuşuyorum oluympusu kimse tavsiye etmedi...
olimposun ismini ilk defa senden duyan bile çıkarsa şaşırmam.

aslında amatörlerin işlerini görecek makine yığınla var ama nedense fiyat performasn olarak bakılıyor ve en uç şeyler için tartışılıyor.
Bu büyük bir hatadır.
Hiçbir zaman en uç şeyleri dikkate almayın bence. Bence gözle görülür farklar değillerdir bunlar.

Ama şunuda unutmayın;
-lens iyi olacak
-makinenin işlemcisi iyi olacak (artık buda aşıldı)
-ekipmanda sağlam olacak.
ancak böyle bir ekipmanla istediğiniz iyi fotoğaflara ulaşırsınız.
he benim amacım en iyiyi en kaliteliyi çekmek değil. derseniz olur kabu ettim.
ama her zaman bu hayale bu kadar yaklaşmışken vazgeçmek içinizde ukte gibi kalır.(bu cümlede bir tuhaflık olduğunu seziyorum )
yarın bigün bıktım ben lenslerden amacım daha iyi bişeyler çekmek derseniz yandı gülüm keten helva.
2.si kendinizi dışlanmış gibi hissedersiniz. bir sorun olur cevaplayan yok, bir lens lazım olur bulan eden yok, bir parça lazım olur bulan eden yok, yeni bir aksesuar çıkar haberiniz olmaz, sorarsınız onuda bilemezler, çünkü kullanıcı sayısı azdır.

yarın bigün satmak için birilerine bu markayı ikna etmeniz gerekebilir. alımı satımı zor olur yani.

yani bana olumlu bir tek fiyatından bahsedin ben size olumsuzları sıraladım.

ve DSLR işi ucuz iş değildir. bunuda unutmayın.

emi.

Tarih: 16 Eylül 2009, 09:44 - İp: 88.***.**2.251
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

haklısın remi5861 sonuçta aldığın ürünü ayda bir değiştirmeyeceksin onun için uzun vadede işlevsel olması gerekiyor.

Benim amacımda teknik açıdan bilgi almaktı diğer modellere alternatif olabilirmi diye genelde olumsuz yorumlar oldu bende vazgeçtim olympus almaktan...

Tarih: 16 Eylül 2009, 16:56 - İp: 78.***.**6.133
_zaknafein_
_zaknafein_ (üye)
İstanbul / Amatör

remi5861>>>>siz de olaya çok duygusal yaklaşmışsınız ...

Tarih: 16 Eylül 2009, 21:16 - İp: 195.***.**2.196
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sayın arkadaşlar dslr işi ucuz iş değildir. Bunu ben demiyorum. İsterseniz aksini ispat edin.

Ve amatörler için uygun birçok dslr alternatifi var. (pentax-sony-canon-nikon)
Banada inanmak zorunda değilsiniz.
Bende sizin gibi düşüncelerimi yazıyorum işte.
Bir garip düşünce yazarı remi5861

Tarih: 17 Eylül 2009, 02:40 - İp: 88.***.**8.51
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

olympus dslr'ler güzel makinelerdir. türkiye'de çok yaygın olmasa da uzakdoğuda ve abd'de kullanıcı kitlesi çok fazla. teknoloji olarak çok gelişmiş bir firma olympus. diğer üreticilerle rekabet ediyor ve pazarı var.
e420 piyasadaki en küçük dslr olmak için tasarlanmıştır. bu sebeple de aynı markanın diğer büyük modellerinden eksik yanları var. sizin için boyutun küçük olması gerekli değilse e520 gibi modellere ya da diğer markalara da göz atın. nikon ve canon giriş seviyesi dslr'leri de aynı fiyata alabilirsiniz.
marka olarak olympus'a karşı nedense çok fazla önyargı var. bilgisizlikten kaynaklanıyor bu. olympus kullanıcıları markadan memnun. yani güzel aletler...

Tarih: 17 Eylül 2009, 02:59 - İp: 81.***.**7.8
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

nikon kullanıcısı olmama rağmen olympus e420 ve 25mm 2.8 lens ikilisini almayı planlıyorum. uygun denk gelirse ikinci makine olarak, cebimde taşımak için bu kiti alıcam.

Tarih: 17 Eylül 2009, 03:02 - İp: 81.***.**7.8
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

eraycanlı benim teknik bilgim çok fazla yok dslr ler hakkında ama bence buna önyargı demek yannış olur burda bir kişi e420ye olumsuz yorum yapsa buna önyargı denebilir sonuçta olumsuz yorum yapanlarda kötü makina demedi ama eksileri varmış.

ben ilk kez dslr bir makina sahibi olacağım ve daha öncede dediğim gibi bunu 2de1 değiştiremeyeceğim için hemen karar verip almak istemiyiyorum öncelikle iyice bi modelleri incelemek istiyorum.

siz olympus e420 yi uygun bulursam alırım diyorsunuz ve eklemişsiniz 2. makine olarak cebimde taşımaya belki bende 2. makine istesem sizin gibi düşünebilirdim ama sıkı bi inceleme yapmadan forumda ve forum dışından arkadaşlardan tavsiyeler almadan dslr almak istemiyorum...

Tarih: 17 Eylül 2009, 04:14 - İp: 78.***.**3.254
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

önyargı sizin için demedim de genel olarak olympus markasına karşı var böyle bir durum malesef. ya işin kısası hangi markayı alırsanız alın memnun olacağınızı düşünüyorum. nikon canon olympus pentax sony hepsi güzel makineler yapıyor ve amaç fotoğraf çekmekse hepsi aynı kapıya çıkıyor neredeyse. tabi siz yine de bol bol araştırın en içinize sineni alın çünkü hangi markayla başlarsanız öyle gider. ama eğer gönlünüz olympus'tan yanaysa da söylenenlere fazla kulak asmayın, forumda veya çevrenizde "boşver olympusu, uzak dur" gibi duyduklarınız bilgisizlikten kaynaklanıyor. yoksa diğerlerinden eksik bir yanı yok bu markanın

Tarih: 18 Eylül 2009, 17:26 - İp: 81.***.**7.8
_zaknafein_
_zaknafein_ (üye)
İstanbul / Amatör

eraycanli>>>Şu konu içerisinde verilmiş en mantıklı cevap olmuş son cevabınız...

Tarih: 18 Eylül 2009, 23:20 - İp: 88.***.**8.32