turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Olympus E-420 17. 5-45 Mm Kit...

Herkese merhaba bu ürün yalçınlarda 990 liradan satışa çıkmış bütçeme uyan bir ürün acaba ürün hakkında bilgisi olan varmı. Olympus slr makinaları kalite olarak nasıl yardımcı olursanız sevinirim...

#
Olympus E-420 DSLR kamera - Özellikler
#

• 10 megapiksel çözünürlük
• Autofocus Live View ile rahat görüş
• Yüzde 100 D-SLR kalitesi
• 6.9 cm / 2.7 inç' HyperCrystal II LCD
• 10 Megapiksel Live MOS görüntü alıglayıcı
• Mükemmel odaklama ve yüzleri açığa çıkarmak için Yüz Tanıma Teknolojisi
• Gölge Ayarlama Teknolojisi
• Mükemmel toz giderici sistem
• Dahili flash ve kablosuz flaş kontrolü
• 3.5 kare/sn ile RAW arabelleğinde 9 görüntüye kadar çekim
• FourThirds Standartı
• 28 çekim modu
• ISO 100-1600
• TruePic III görüntü işlemci
• Tek dokunuş beyaz denge
• AF / AE kilit işlevselliği
• Alan derinliği ön izleme
• Anti şok (ikiz kilit) fonksiyonu
• Amatör ve profesyoneller için bilgi ekranları
• LCD ile yüzde 100 alan görüşü
• Histogram ile detaylı tekrar çalma bilgi ekranı
• Ayraçlama fonksiyonları
• Mükemmel görüntü kontrolü
• Yüksek hız USB 2.0
• Ağırlık: 380 gram

#turkay86' tarafından 12.09.2009 05:42:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Eylül 2009, 01:00 - İp: 78.***.**6.22
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

designwish tamam ressamlıktan vazgeçtim

yavaş yavaş terimler oturacak napalım

puskas açıkçası pentax almayı dhiç düşünmedim düşüneceğimide sanmıyorum kendimi hiç pentaxa yakın hissetmiyorum daha çok bu konuda yukarıda yazdığım cevapların içinde olan modellerden birini almayı düşünüyorum...

Tarih: 14 Eylül 2009, 18:08 - İp: 78.***.**6.133
_zaknafein_
_zaknafein_ (üye)
İstanbul / Amatör

e-420 boyutları itibariyle kompakt bir makinadır.Bana göre dezavantajları biraz ufak olması(ki çoğu insanın tercih nedeni) ve titreşim engelleme sisteminin bulunmaması.Bu nedenle bir e-520 kullanıcısı olarak e-510,520,620 yi düşünmenizi öneririm.
Türkiye de e-510 u double zoom kit paketiyle bulabilirsiniz.(6 ay önce Vatan Bilgisayarda 1240 liraydı)Ben yurt dışından double zoom kitli e-520 almıştım tavsiye ederim.
Eleştrilere kulak vermeyin derim, Olympus doğru bir tercih olacaktır.Lens konusunda da denildiği gibi; eğer sıfır lens alacaksanız sıkıntı çekmezsiniz, ikinci el biraz zor bulunur ki ben zaten 2.el taraftarı olmayan biriyim.(double zoom kiti alırsanız macro dışında başka lense ihtiyacınız olacağını düşünmüyorum)
Dediğim gibi fiyat uygun ama sizi düşündürecek tek şey bodyde titreşim engelleme olmaması olsun.
İyi günler.....

Tarih: 14 Eylül 2009, 22:14 - İp: 195.***.**2.196
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

turkay86 Pentax'ı hiç küçümseme image kalitesi olympus'tan çok daha ii.. Avrupada ciddi kullanıcı kitlesi var..

http://www.dpreview.com/reviews/olympuse420/page30.asp

olympusla çekilen fotolara bakarsan sanki compact makineyle çekilmiş gibi..

Tarih: 14 Eylül 2009, 23:24 - İp: 78.***.**9.252
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

öyle küçümseme gibi bi düşüncem yok puskas ama bilmiyorum pentax hiç düşünmedim daha önce daha çok sony a300x-350x nikon d80 canon 450d - 500d ve son olarakta olympus dikkatimi çekti tabi bu ürünlerden birini alacağım zamanda fiyatlarıda benim için etkileyen faktör olacak seçmekte...

zaknafein senin de dediğin gibi bende ilk olarak sıfır ürün almayı planlıyorum eğer çok temiz bi makina yada bütçemi çok fazla zorlayamazsam 2.el bir ürüne yönelirim ama onun haricinde ilk olarak sıfır bir makina olması tercihim. ürünü ilk olarak benim kullandığımı bilmek ayrı bir zevk...

Tarih: 15 Eylül 2009, 02:08 - İp: 78.***.**6.133
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

bu arada bimekste e40de bi kampanya yapmış 14-42 lens ile 897 lira

keşke çift lensli kite şöle 1100-1200 liraya falan bi kampanya yapsalar

http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?kid=1107&uid=104561

Tarih: 15 Eylül 2009, 02:28 - İp: 78.***.**6.133
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

olympusla çekilen fotolara bakarsan sanki compact makineyle çekilmiş gibi..

kusura bakmayın, buna katılmıyorum. PENTAX benim de beğendiğim bir gövde ama OLYMPUS'un çekimleri kompakt makina gibi asla değil...
National Geographic'in tercihi ettiği bir gövdeden ve lensten bahsediyoruz.
ama şunu söyleyebilriim ki, E-420'nin çekimlerini ben de beğenmedim. ona kıyasla, E-410'un çekimleri çok daha başarılı... nikon D60'la kıyaslarına bakmanızı öneririm.

Kit lensle, bu kadar başarılı çekimleri SONY'nin 18-70 ile bile yapamıyorsunuz.

bu da benim fikrim.... gövdede titreşim önleme olmaması eksi tabi...

Tarih: 15 Eylül 2009, 16:22 - İp: 85.***.**0.201
_zaknafein_
_zaknafein_ (üye)
İstanbul / Amatör

Puskas son yorumundan sonra seni dikkate almamak gerektiği kanısındayım

Tarih: 15 Eylül 2009, 16:53 - İp: 195.***.**2.196
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Fiyat şu anda çok uygun fakat olympus hakkında tereddütlerim var görüntü kalitesi çok iyi değil diyorsunuz gövdede titreşim yok bide cidden aksesuar lens konusu sıkıntı incelediğim kadarıyla...

Tarih: 15 Eylül 2009, 18:27 - İp: 78.***.**6.133
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Turkay, onun üzerindeki kit lensle , 1:1 olmasa da, diğer kit lenslere oranla çok daha başarılı makrolar çekebilirsin... portre çalışabilirsin.. manzara (detay) da seni zorlar bu lens.

ama dediğim gibi E-420'in performansını beğenmedim ben. ki altını da çizelim bu makinayı gördün mü bilmiyorum ama diğer DSLR' lere göre oldukça ufak. DSLR-like ebatlarında hemen hemen.
yani aslında bayan makinası ( küçük arabalar için de öyle denir ya )

sonuç : vazgeç E-420'den...
lens sıkıntısı, canon ve nikon haricinde her makinada yaşarsın.
SONY'de de var aynı sıkıntı. adaptörle eski tip lensleri kullanabilmen avantajı var. ve aynı şey PENTAX için de geçerli...
PENTAX'ın , SONY'e göre daha iyi olduğu söyleniyor. (lens bulma konusunda) ve bu iki makinada da gövde de IS var.

SONY 'de lifeview, PENTAX'da toz önleme sistemi var.

Tarih: 15 Eylül 2009, 20:16 - İp: 88.***.**5.191
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

sağolasın designwish

zaten benim gibi ebatları büyük birinede ufak bi makina gitmez biraz sabırsızlık yapıyorum bir an önce makinam olsun die ama beklemek en mantıklısı olacak daha iyi bir makinaya kavuşmak adına

toz önleme sistemi bildiğim kadarıyla sonyde de var titreşim sistemi gibi bi mekanizması varmış bildiğim kadarıyla ürün özelliklerini incelerken görmüştüm

Tarih: 16 Eylül 2009, 01:48 - İp: 78.***.**6.133