turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Olympus E-420 17. 5-45 Mm Kit...

Herkese merhaba bu ürün yalçınlarda 990 liradan satışa çıkmış bütçeme uyan bir ürün acaba ürün hakkında bilgisi olan varmı. Olympus slr makinaları kalite olarak nasıl yardımcı olursanız sevinirim...

#
Olympus E-420 DSLR kamera - Özellikler
#

• 10 megapiksel çözünürlük
• Autofocus Live View ile rahat görüş
• Yüzde 100 D-SLR kalitesi
• 6.9 cm / 2.7 inç' HyperCrystal II LCD
• 10 Megapiksel Live MOS görüntü alıglayıcı
• Mükemmel odaklama ve yüzleri açığa çıkarmak için Yüz Tanıma Teknolojisi
• Gölge Ayarlama Teknolojisi
• Mükemmel toz giderici sistem
• Dahili flash ve kablosuz flaş kontrolü
• 3.5 kare/sn ile RAW arabelleğinde 9 görüntüye kadar çekim
• FourThirds Standartı
• 28 çekim modu
• ISO 100-1600
• TruePic III görüntü işlemci
• Tek dokunuş beyaz denge
• AF / AE kilit işlevselliği
• Alan derinliği ön izleme
• Anti şok (ikiz kilit) fonksiyonu
• Amatör ve profesyoneller için bilgi ekranları
• LCD ile yüzde 100 alan görüşü
• Histogram ile detaylı tekrar çalma bilgi ekranı
• Ayraçlama fonksiyonları
• Mükemmel görüntü kontrolü
• Yüksek hız USB 2.0
• Ağırlık: 380 gram

#turkay86' tarafından 12.09.2009 05:42:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Eylül 2009, 01:00 - İp: 78.***.**6.22
ekremron
ekremron (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

hocam ben geçen yıl aynı makinayı almıştım.kalite olarak 10 numara ancak, lens sıkıntısı çekeceğin kesin.bence bunu yerine ikinci el bile olsa temiz bir canon 400d bulabilirsen almanda fayda var.

Tarih: 12 Eylül 2009, 22:58 - İp: 78.***.**9.116
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

teknik destek yetersizliği , lens sıkıntısı vs. denildi ve ben OLYMPUS'a hiç yanaşmadım, modellerini bile merak edip bakmadım.
ama hata yaptığımı farkettim. DSLR-like konusunda çok başarılı bulmadığım OLYMPUS, DLSR'de kesinlikle tatmin edici.
Üzerindeki kit lensiyle alabileceğiniz sonuçlara, google'da arayıp bakmanızı öneririm. 990 TL'ye alabileceğiniz başka makinalara da bakın ve kıyaslayın, ne demek istediğimi anlayacaksınız.
neden sıfır bir cihaz alabilecekken, 2.el bir cihaz alayım ki... Canon'da lens sıkıntısı olmayabilir ama pahalı işte...

E-420' ye göre, E410'un çekimlerini daha tatmin edici bulmuştum bunu da ekleyeyim.
ve son olarak, 14-42 ZUIKO lens iyi bir lens ve sizi, uzun süre idare edecektir. eğer bulabilriseniz, double lensli olanlarını almaya çalışın, böylece, bir daha lense ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum.

Eğer çok özel çekimler yapmayacaksanız tabi.... kolay gelsin.

Tarih: 12 Eylül 2009, 23:07 - İp: 88.***.**9.217
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Öncelkle yorumlarınıza çok teşekkürler benim şuanda 1000liralık bi bütçem var bunu belki yılbaşına kadar 1500 yapabilme ihtimalim olacaktır. Zaten acele edipte sonradan pişman olma taraftarı değilim alacağımın ürünün içime sinmesi lazım ve o ürüne benimde yürekten bağlanmam lazım hevesimin sönmemesi için. benim dslr alma amacım amatörce kendi çapımda bişeyler yapmak istiyorum. bazen yolda giderken denk gelecekleri çekmek bazen şehir dışına çıktığımda manzara yada ilginç gelen insan kesitleri onun haricinde pek profesyonelce bişeyler yapacağımı sanmıyorum. Aklımda öncelikle sıfır makina almak var çok zorda kalmadığım sürece 2. ele yönelmeyi düşünmüyorum çünkü elime alacağım ürüne ilk benim dounduğumu bilmek çok güzel ve farklı bi duygu. Aklımda da bunun için bi kaç seçenek var sony a300x-350x nikon d80 canon 400-450d ve olympus e420de bunlara eklendi açıkçası kararsızımda garantili bişeyler almak en mantıklısı ama bütçelerde bunlara her zaman el vermiyor maalesef kırklarelinde oturduğum içinde hayyam ve doğubank piyasasını bilemiyorum artık zamanı geldiğinde değerlendirmeyi yapıp en kısa zamanda inş. bende kavuşacağım dslrme

Tarih: 13 Eylül 2009, 01:55 - İp: 78.***.**5.70
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Söylediklerinize bakarak, DSLR değil , DSLR -like almanızı öneririm.
burdaki birçok usta da size aynı şeyi önerecektir, çünkü başlangıç için bi hevesle DSLR alıp, kullanamadığını anlayınca satıp, kompakta ya da LIKE makinalara yönelen bir sürü insan var...
şimdilik bütçenizi zorlamamanızı tavsiye edeceğim. yeni nesil tüm makinalar, yeterince iyi zaten.
DSLR'yi her zaman yanınıza almak zor gelebilir bir süre sonra.. Çekeceğiniz objeye göre lens değiştirmek vs. sizi yorabilir. Makina almadan önce bunları da göz önünde bulundurun.
ve çok da düşünmeyin, kendimden biliyorum, düşündükçe içinde boğuluyorsunuz

Alacağınız makinayı sevmek, benimsemek elbette çok önemli, almadan önce mutlaka görün, elinize alıp ,inceleyin... ve son bir not... E-420 diğer tercihleirnize göre daha kompakt ölçülerdedir. buna da dikkat etmelisiniz, zira makinanın elinizdeki ergonomisi de mühim.

çok konuştum... kolay gelsin...

Tarih: 13 Eylül 2009, 04:13 - İp: 88.***.**9.217
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Vallah konuşmak serbest zaten forum bunun için var

Öncelikle evet bakıyorumda dslr like modelleri öven birçok kullanıcı var ama ne bileyim ben pek sıcak bakmıyorum onlara kompakt makinalardan pek farklı hissedemiyorum onlar hakkında. sonuçta elime hiç dslr almamış bi insan değilim daha önce arkadaşlarımın makinalarından amatörce çekim yapma imkanım oldu ve dslr kullanmak benim için gerçekten heyecan verici. Ve burada sizin gibi değerli insanlardan gelen yorumlar gerçekten çok önemli. Ama idealim dslr olunca like modellere bi türlü sıcak bakamıyorum inş. en kısa zamanda bütçemi biraz daha arttırıp istanbul sirkecide bi alışveriş turuna çıkarım

Tarih: 13 Eylül 2009, 04:25 - İp: 78.***.**5.70
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Teklif var ısrar yok tabi...
Ama DSLR'de alacaksan, bilmelisin ki, LIKE makinalar kompakt gibi değil, DSLR gibidir.
DSLR ile yapabildiğin herşeyi bu makinalarla da yapabilirsin. Sadece bazı donanımsal farklılıklardan dolayı, görüntü kalitesiyle ilgili farklar yaşarsın.

Mesela ben,lenslerle uğraşmamak için LIKE makina almaya karar verdiğimde, istediğim tek şey ZOOM halkasıydı
Elime aldığımda DSLR hissi versin istedim. Bu da fuji 6500'de ve PANASONIC fz28- fz50 De vardı.

neyse, bu zaman içinde biraz araştırıp, daha sağlıklı karar vereceksindir.

Tarih: 13 Eylül 2009, 14:13 - İp: 88.***.**9.217
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

evet designwish zamanla kafamda alacağım makinada iyice şekillenecek aslında önemli olan diğer bi konuda makina tabiki önemli ama en önemliside kendimiz bakalım neleri görebileceğiz fotoya neyi katabileceğiz inş. bende en kısa zamanda bu isteğimi gerçekleştirir resimlerimlede aranızda olabilirim...

sanada teşekkürler turnusol... ing. olması biraz zorluyor ama

Tarih: 14 Eylül 2009, 04:50 - İp: 78.***.**6.133
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Olmypus tan ziyade pentax k100d super daha isabetli bir seçim olur.. Hayyamdan makine getirtebilirsin. k200d de olabilir. 2nci el 400d de olabilir.. Ama olmypus riskli bir tercih olur. tele lens bile bulabileceğini zannetmiyorum..

Tarih: 14 Eylül 2009, 12:00 - İp: 78.***.**9.252
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

bende en kısa zamanda bu isteğimi gerçekleştirir resimlerimlede aranızda olabilirim...

Turkay, bir daha fotoğrafa "RESİM" deme..
burda kelimelere takıntılıyız biraz.
Misal, lafın gelişi "çok güzek bir kare olmuş" dersin ya, beğendiğin bir tablo veya fotoda,

yokk efenim, olmaz.... o kare değil, dikdörtgen...

Not, lens bulamayacam diye, OLYMPUS'un görüntü kalitesinden olmak istemem. beraber verilen çift lensle tele, makro olarak yeterli olur kanaatindeyim.

Tarih: 14 Eylül 2009, 13:25 - İp: 88.***.**9.217