pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Olympus E 30 Neyin Nesi.

Valla ben birşey anlamadım. Nİye hala 12 mp makina yapıyo bi firma.
http://www.dcresource.com/news/index.php?date=2008-11

Tarih: 6 Kasım 2008, 00:44 - İp: 85.***.**8.172
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Fanatikler ne dersin valla ben E-3 ve yanına da Sigma 50-500 alacam ve 1000mm tadında kuş çekmenin keyfini yaşayacam Sonra bir de Sigma 150mm F/2.8 alırım ve 300mm'de ama daha geniş net alan derinliği avantajını kullanırım ve de daha uzaktan daha büyük makrolar çekerim 5 stop IS da cabası Şu an kullandığım 5D ya da 50D ya da 400D bunların hiçbirini yapamıyor

Tarih: 7 Kasım 2008, 19:04 - İp: 88.***.**5.42
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

mgirgin. HEmen sattın canonu. Elin oğlu 5d ya gıpta ile bakar bu da olypusa. Yuh be.

Tarih: 7 Kasım 2008, 19:26 - İp: 85.***.**8.172
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

sana d3 dedik almadın..olimpus a için ısınıyorsa..al bir e3..tadını çıkar..merak etme,"mühendisleri var,hepsi okumuş çocuklar.." vardır bir bildikleri..çok aşırı büyük baskı düşünmüyorsun..

Tarih: 7 Kasım 2008, 21:55 - İp: 88.***.**2.6
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

Acaba neden?

Sigma 150mm F:2.8 testinin image quality sonuçları gövdelere göre

Nikon D80 8.0
Canon 30D 7.5
Olympus E330 9.5

Ben sigma 50-500'ü almak istediğimde sitelerdeki tüm bu lensi kullananlara mesajlar attım ve yorumlarını sordum sonuçta çok güvenmem sigma lenslerin kalitesine bir modeli çok iyi bir modeli berbat oluyor. Canon ve Nikonla kullananlar kesinlikle tavsiye etmediklerini bazıları çoktan elden çıkarttıklarını söyledi. Sonra birkaç E3 kullanıcısı ile görüştüm bu lensin alınabilecek en iyi fiyat performansa sahip tele lens olduğunu özellikle 5 stopluk IS ile çok başarılı olduğunu söylediler. Acaba avantajlardan biri bu olabilir mi?

E3'ün gerçek gürültü oranının 40D'den birçok yönden daha iyi olduğu da kanıtlandı hatta dpreview'de bile hem de iso 1600 ve 3200'de. Hatta son aldığı ödülde bu özelliğini de eklemişler avantajları arasına.

Olympus'u kullanmadan Olympus'u anlamak biraz güç. Sen de al bir tane e30 kurtul Pazarbey.

#deparius' tarafından 10.11.2008 20:22:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Kasım 2008, 22:45 - İp: 88.***.**0.53
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Acaba sensör daha az alan kapladığından lensin performans verimi artıyor olabilir mi makinada ?

Tarih: 7 Kasım 2008, 23:25 - İp: 88.***.**2.141
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

SAnırım ondan dolayıdır mavi izci. Deparyus. Hakkat adamların bir bildiği olma ihtimali vardır. Olympuslar hemen hemen hiç arazılanmıyormuşta. Ancak ıso konusunda iyi olduklarını sanmıyorum. Karşılaştırmalı test falanmı var.
Şaban abi d3 kim biz kim.

Tarih: 7 Kasım 2008, 23:38 - İp: 85.***.**8.172
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ben de bu Olympusa biraz sempati besledim doğrusu.Çünkü hep kaliteli optiklerinden bahsediyorlar lenslerinin.Ayrıca birçok gövdede üstün özellikler var.

Pazarbey CMOS kullanıyorlarsa bence iyi çıkarlar Isoda. Mesela Apsc CCD bir sony A200 den daha iyi olacağına eminim 4-3 bir Cmos sensörün.

Tarih: 7 Kasım 2008, 23:54 - İp: 88.***.**2.141
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey görüntüdeki gürültü formül ile hesaplanan birşey. İlkel siteler bu vakte kadar gözle bakıp kara veriyordu. Asıl önemli olan çözülebilirlik yani imajın içerdiği gerçek datanın gürültüye oranı. Şimdilerde Dpreview de dahil bu sistemi kullanıyor ve şaşırtıcı şekilde Canon'lar yeni cmoslardan çoğunlukla geride kalıyor. Yani Canon gürültü azaltma işlemini görüntüyü oluşturan veriden kaybetmek pahasına gövdede gerçekleştiriyor. Ama şu bir gerçek ki tüm cmos sensörler işlerini fazlasıyla iyi yapıyor hatta ccd makineleri bile aratan 24mp'lik A900'ün sensörü bile.
Optik hayat kurtarır. Fullframe makinelerin incelemelerine wignetting sonuçlarını artık koyuyorlar girip inceleyin sensor büyürken neler kaybettiğinizi görmek adına.

Tarih: 8 Kasım 2008, 00:03 - İp: 88.***.**0.53
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Loympuslar cmos mo. Bak bunu bilmiyodum.
Sensör büyürkende birşeyler kaybolduğnuda yeni öğrendim.

Tarih: 8 Kasım 2008, 00:31 - İp: 85.***.**8.172
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Deperyus bu dediğini örneklerle anlatman mümkünmü.

Tarih: 8 Kasım 2008, 00:34 - İp: 85.***.**8.172