turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Nikondan D600 Sensör Kirlenme Açıklaması

Nikon nihayet (makina çıkalı neredeyse 1 sene oluyor) D600 lerdeki sensör kirlenme sorununu resmen kabul etti.

Peki makinadaki bu soruna nasıl çözüm getirmişler.

Makinaları aşağıdaki servis merkezlerine getirin ücretsiz sensör temizliği yapalım diyor.

Nikondan konuyla ilgili açıklama.

TIKLAYINIZ

EDİT: Konuya yazılan mesajlarda söz konusu bakımın, Türkiyede de ücretsiz yapılacağının yetkili servis tarafından söylendiği bilgisi yazıldığı için mesaj editlenmiştir.

#turk' tarafından 25.02.2013 02:26:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Şubat 2013, 13:12 - İp: 78.***.**0.185
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon nihayet (makina çıkalı neredeyse 1 sene oluyor) D600 lerdeki sensör kirlenme sorununu resmen kabul etti. .....

D600 duyurum tarihi 12 Eylul 2012 . Pyasaya cikali 4-5 ay Gecenlerde biri de D7000 icin 4 yildir piyasada, sorunlari cozulmedi demisti.

.... Görüldüğü gibi listede Türkiye yok. Türkiyedeki D600 kullanıcıları Karfonun insafına ve becerisine kaldılar. Çünkü sensörün temizlik sırasında hasar görmesi durumunda Türkiye servisi resmi bakım merkezi olarak görünmediğinden, Nikon sorumluluk almayacaktır.

Bu da Asparagas ki ne asparagas - kendinize has bir degerlendirme olmus ... Listedekiler Avrupa servisleri. Turkiye icin Middle East'e bakmak akliniza gelse, Karfo'yu gorurdunuz.

TIKLAYIN

Neyse yorumlari gecersek, Nikon aciklamasi dogru - onu tutturmusuz

Tarih: 23 Şubat 2013, 19:27 - İp: 96.***.**5.17
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

paperman D7000 2010 yılında çıkmış.
2010-2011-2012-2013 diye kısaca 4 yıl demek yanlış olmaz. Çıktığı ay üzerinden hesap yapmaya çalışıyorsan, sen otur gün, hatta saat, dakika üzerindende hesap yapabilirsin. Belki o zaman D7000 sorunlarını tüm dünyada tek başına çözmüş olursun.
Nikonda sana aferin paperman der. Sen bizden daha çok Nikona sahip çıkıyorsun diye sana kol saati armağan eder.

Nikonun onarım için verdiği linkte Türkiye varmı yokmu sen onu söyle.

TIKLA

Aynı şey üstteki linktede var. Servis için sadece Amerika ve Avrupadaki merkezlerin yerleri belirtilmiş. Ben açıklamada Middle East diye bir yer belirtildiğini göremiyorum. Sen görüyorsan nerede gördüğünü söylermesin.
Middle East tı sanırım Nikon yazmayı unuttu. Sen bi hatırlatıver, seni kırmazlar,

#turk' tarafından 23.02.2013 20:34:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Şubat 2013, 20:31 - İp: 78.***.**0.185
canon34
canon34 (üye)
İstanbul / Amatör

Bravo türk cvb ını gayet iyi verdin ona. bir daha sana yorum yapamaz.payını aldı neticede.paperman sadece yorumların neticelerini insanlara yardımcı olmak yerine aşağılama yapıyor.herhalde menfaati var sanırım şirketlerle.pay alıyor gibi onlardan bana öyle geldi.

Tarih: 24 Şubat 2013, 00:56 - İp: 78.***.**8.255
gladiator1155
gladiator1155 (üye)
Bursa / Amatör

piparker nedir bu hırs bu öfke anlamadım gitti.sayın paperman ile ne alıp veremediğiniz varki?
nikon canon rekabeti insanları kırmak kadar ileri gitmemeli.
uğur abimiz burada herkeze yardımcı olan bir abimiz.kendisinin ne canona ne kanonculara nede nikon ve nikonculara en ufak bir küçük düşürme veya alay edici yazıları yok.aksine herzaman eğitici yorumları vardır.
çok tuhaf bir uslubunuz var bunuda burada belirtmek istedim

#gladiator1155' tarafından 24.02.2013 05:52:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Şubat 2013, 03:47 - İp: 78.***.**6.216
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Evet Turk, Japonlar, Avustralyalilar, Singapur/HongKong Uzakdogulular da hepsi ya ABD, ya Avrupa'ya yolluyorlar toz temizlensin diye makinalarini . Pes yani - verilen link neyse, haliyle oranin sayfasi aciliyor. Ornek olarak Avrupa ve Amerika servis linklerini vermisler - haliyle tikladiginda oranin servisi cikiyor. Bu baska yer yapmiyor mu demek, zavalli Japonlar, Asyalilar vs ne yapacaklar ?

Turkiye'nin dahil oldugu Nikon Asia/Oceania/Middle East sitesine girersen ( BUYRUN, TIKLAYIN), ayni Nikon D600 Sevice Advisory'i gorebilirsin - en yakin servisinize basvurun diyen . Daha acik nasil ifade edilir bilmem .

Ozetle, haber dogru ama kendini tutamayip kafadan ekledigin yorum BALON !

2010-2011-2012-2013 diye kısaca 4 yıl demek yanlış olmaz

Yapma yahu ?? Demek 2010 ve 2013'deki 3 aylari 1'er yila yuvarliyoruz. Ben lafi senin gibi gun hesabi esprisi yaparak geveleyecegime, Eylul 2010 - Subat 2012 arasinin 2 yil 5 ay oldugunu belirteyim. 4 yil diyenin de sen oldugunu bilmiyordum bu arada - sadece aklimda kalmis birinin oyle dedigi ... Ne bileyim, senmissin megerse.

5 ay = 1 yil, 2 yil 5 ay = 4 yil .... Tamamdir Hocam, anlasildi .

----

piparker veya ilk basladigi "paperman." ( aman noktayi unutmayalim ! ) nickli zavalliya gelirsek... ( Ilk benim nickimi aldigina gore , hayranlarimdan biri olmali ) Kendisi bana gunde bir kac tane kufur maili geciyor - nedenini bilmedigim sekilde once Almanca'ya dondu, simdi Ingilizce parcaliyor. Buraya koysam, gidip baska bir nickle devam edecek. Bari diyorum, bu ezik arkadas ayni nickle kalsin da en azindan her seferinde hangi piskopatti bu yahu diye ugrasmiyalim .

Bu arada, 5 gunluk uye oldugu halde , forumda eskiden yazilanlari biliyor, eski uyeleri taniyor - hatta kimin ne yazdigini bile biliyor. Demek ki eski uye, yeni kamuflaj altinda . Aslinda tarife uyan, son gunlerde nick degistirip yazilarini silmis, sonra benzer nick alip devam etmis ama 5 gundur de giris yapmamis ( yani piparker uyeligi basladigindan beri ) bir vatandas var ...

Hani benim icin sir degil kim oldugu ... Bosverin, kendi haline birakin derim. Var belli ki benimle bir alip veremedigi, kuyruk acisi. Rahatlasin burada - zamanla gecer ...

edit : Simdi de olmus ferdoo43

#paperman' tarafından 24.02.2013 17:29:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Şubat 2013, 08:02 - İp: 96.***.**5.17
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Nikon iyi kabul etmiş normalde Canon hep sorunları kabul eder Nikon görmezden gelirdi.Bu güzel bir gelişme bence.

Tarih: 24 Şubat 2013, 08:37 - İp: 78.***.**1.99
canon34
canon34 (üye)
İstanbul / Amatör

#ferdoo43' tarafından 24.02.2013 14:20:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Şubat 2013, 13:02 - İp: 78.***.**8.255
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

sensor kirlenme uyarı açıklamasını d7100 bolumunde ben açıkladım ilk ama muhabbetin bu hale gelmesi pek hoşuma gitmiyor... Uğur bey in fikrine katılırız katılmayız ama piparker veya eski diğer nickleri yani bu avam uslup hiç hoşuma gitmiyor..... Nick arkasından istediğimiz lafı sallarız düşüncesiyle hareket eden insanın ne bu foruma ne kendisine bir saygısı olmadığını düşünüyorum. Yok nikon seni döver yok canon bunu döver uslubuda çok gereksiz... Herkesin bir sempati duyduğu marka olabilir istediğini savunabilir... Uğur bey Nikon 'a sempati duyabilir ama benim gördüğüm kadarıyla yabana atılmayacak bir bilgi birikimi olduğuda bir gerçektir... Her ne kadar kendisiyle zaman zaman karşı karşıya fikirler savunsakta bunun bir uslubu olmalıdır...
Nedir burası bıçağı nereye saplasakta daha fazla acıtsak forumumu!!!!

#buzlucam' tarafından 24.02.2013 13:07:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Şubat 2013, 13:04 - İp: 78.***.**3.53
mustafali
mustafali (üye)
İstanbul / Amatör

ite dolanacağına çalıya dolan diye bir atasözü vardır, biz konumuza dönelim uslubumuz bozmadan güzel güzel tartışalım.

Tarih: 24 Şubat 2013, 13:35 - İp: 92.***.**5.2
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

bu başlığı görünce nikonun resmi sitesine mail attım hemen dönüş yaptılar. mailde http://www.nikon-asia.com/en_Asia/
servicecentres.page? adresinden türkiye servislerine ulaşabileceğim yazıyordu önyargılı olmamak lazım gaza getirip mahcup ettirdin bizi sayın turk!

Tarih: 24 Şubat 2013, 18:18 - İp: 82.***.**1.106