x_brknt
x_brknt (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Nikondan Beklenti

Merhaba arkadaşlar merak ettiğim Nikon 350D ye karşılık olarak 2005 sonbaharında yeni bi ürün çıkaracak diyorlardı epeyce yerde okumuştum son durum nedir bilen var mı makine nasıl bişey ve tam olarak ne zaman piyasaya sürülecek paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Tarih: 13 Ekim 2005, 14:29 - İp: yok
adosero
adosero (üye)
İstanbul / Amatör

D200 ise bahsettigin ki nikon'un cikaracagi soylenen makine bu, o 350d'ye rakip degil daha cok 20d - 5d arasi bir sinif.. 350d'ye rakip olarak (!) 50d'yi cikardi zaten..

Tarih: 13 Ekim 2005, 14:46 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

d70s aldım daha yeni diye şimdi seneye yenilemekmi zorunda kalacağım hayda?daha makinemi tam olarak çözemedim

Tarih: 24 Ekim 2005, 21:34 - İp: yok
özgür
özgür (üye)
Çanakkale / Amatör

Bu da ilginç bir yaklaşım fotoser.. Niye yenilemek zorunda kalasın ki? Yenilemek için makinanın artık senin hızına ve kabiliyetine yetişememesi, yani yapmak istediklerine izin vermemesi lazım.. Ki D70S'in böyle bir pozisyona düşmesi için kullanıcısının fotoğrafçılıkta çok iyi bir seviyeye gelmiş olması, neredeyse profesyonelliğe yaklaşmış olması gerekir. Hatta bir çok profesyonel gördüm 300D, 350D, D70S kullanıp da -gönüllerinden geçirseler bile- üst model bir makina arayışında olmayan. Sırf bir üst modeli çıktı diye makina yenilenmezki.. İyi makina sahibi olmak, iyi fotoğrafçı olmak demek değildir ki..

Tarih: 24 Ekim 2005, 23:32 - İp: yok
ba
ba (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

özgür doğru söylüyor...
iş sadece makinanın iyi olmasıyla bitmiyor...daha çok fotoğraf çekenin hem kabiliyetine, hem de kullandığı makinayı ne kadar tanıyor olmasına bağlı..
mesala biri tutmuş nikon d2x almış. ama fotoğralarını ise sadece otomatik mod'da çekiyor. şimdi ne anladım ben... kompakt bir makina daha iyi eğer böyle fotoğraf çekilecekse. bak, nişanla, çek...tabiki bu fotoğrafçılık değil...
x_brknt senin bahsettigin 350D ye karşılık nikon D50 ile karşılık verdi, denebilir...kalitesi çok iyi... önerilebilir bir makina... önceki yazılarımda da yazmıştım.. tek dezavantajı bana göre SD kartı kullanmasıdır..

selamlar

ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Fotoğraf makineleri de cep telefonları gibi ele ayağa düşmeye başlayacak heralde. Bizim fakülteden de bayan arkadaş zamanında gidip Nikon F4 almıştı. Sonra gelip ya hocam bu makine çok ağır ve nasıl kullanacağımı bilmiyorum demişti. bizde o zamanlar A-1'ler, Zenithler, FMler kullanıyorduk
Makine sadece bir araç, objektif amaç, iyi fotoğraf çekmek sanat diyerek cümlemi tamamlıyorum

Tarih: 26 Ekim 2005, 19:16 - İp: yok
  • 1