onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Nikon'dan 18. 7mp'lk 1. 1x Canavarlar

Nikon'dan 18.7MP'lik 1.1x High-End D3 ve D3X!...

Dslr pazarına eski üreticililerinde teknolojiyi yakalaması ile kısır döngü yerini daha hızlı ilerlemere bıraktı.Nikon 2007 sonu-2008 başı modellerinden beklenen ikisini sonbaharda satışa sunuyor.
D3 ve Sony'nin ve Pentax'ın en üst DSLR'ı aynı crop faktörde olacak.D3X'in nasıl artıları var onuda yazacaklardır.Merakla bekliyoruz

t sure feels like we've been around this block before, eh? Nevertheless, it seems that the ever-popular D3 rumors are cropping up again en masse,
and while there's still no true signs of an imminent release, a whole heap of fanboys and girls are doing all they can to will it into production.
A smattering of message boards are harping on the "forthcoming" high-end DSLR from Nikon, stating hopes that it'll sport 18.7-megapixels, a nearly full frame sensor,
and an uncanny ability to cope with low-light conditions. As expected, guesstimates surrounding a release date are literally all over the Gregorian calendar,
but majority sects believe that a summertime launch is definitely plausible. So if you're game for getting swept up in all the commotion,
be sure and hit the read link for all the unconfirmed mayhem you can stand.

Ship Date : August/September

şimdilik bunlar var teknik detaylar gelecektir,
bulan eklesin yakın zmanda netleşirler.
Crop faktör farklı eldeki lenslerle nasıl iş görecek DX serisi yeni lens alacaklar lens alımını durdurabilirler.Çünkü kullanamayacağınızı yazmaktalar.D3 & D3X'in crop çarpanları netleşmesini bekleyin derim.

Haber Kaynakları : CNET ve ENGADGET

#onixon' tarafından 09.06.2007 23:32:01 tarihinde düzenlendi.

#onixon' tarafından 10.06.2007 20:38:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Haziran 2007, 22:27 - İp: 88.***.**1.54
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

bizler nıkona teşekkür etmeliyiz diyer markaların mesela sony yeni çıkardığı ismi her neyse fıyatlar yine düşecek a100 de oldu gibi huseyin hocam benim moralim bozuldu neden dersen bendeki makine bunların yanında bir oyuncak gibi acaba d3x tahmini body nedir ülaşabılırmıyız 5000ERO dan fazlamı ne dersiniz

Tarih: 10 Haziran 2007, 11:10 - İp: 85.***.**5.164
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

d2x ten 1000 dolar kadar fazla olur. Ole tahmin ediyorum. 5000 dolar olabilir.

Ama su gercekki d2x ve d200 modelleri cok hızlı bir şekilde fiyat olarak ucuzlayacaktır. Sana d3x yakışır kesinlikle.

Tarih: 10 Haziran 2007, 11:13 - İp: 88.***.**5.212
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

acel ettim abı bekleseydim çok iyi olacaktı şimdi herkes d200alır benim makinenin balonu söner satsamı acaba 5000 dolarsa alınır aslında gelsim makineler ınan alacağım 5000 dolar 6500 ytl yapıyor 12 taksitle 550 ytl ayda alınır aslında

Tarih: 10 Haziran 2007, 11:20 - İp: 85.***.**5.164
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

bizler nıkona teşekkür etmeliyiz diyer markaların mesela sony yeni çıkardığı ismi her neyse fıyatlar yine düşecek

Bence diğer markalara teşekür edin, onlar sayesinde Nikon daha ucuza satmak zorunda kalacak. En azından D2X in ilk piyasaya çıktığı fiyatı kadar olacağını sanmıyorum.

Bir de yenilik olarak ne getirdi onu iyi görmek lazım. D2X kullanan varmı aranızda, bence muhteşem bir makine. D200 den çok daha keskin görüntü veriyor. Özellikle iç mekanlarda çok başarılı.

Tarih: 10 Haziran 2007, 11:22 - İp: 85.***.**5.158
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

xtolga hatırlarmısınız bilemem size bu konuda teşekkür etmiştim burada hem fikiriz diyer makinelerin çıkması ile fıyatların düşmesı konusunda bu konud sorun yok

Tarih: 10 Haziran 2007, 11:28 - İp: 85.***.**5.164
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

yeni cıkacak fiyatlar muhakkak öncekilerden yuksek olacak.

Ama artık ortada sony faktoru var. Muhtemlen bu modeller sony ile hemen hemen aynı zamanda cıkacak.

a100 ile d80 arasındaki fiyat orantısı gibi olması gerekir diye dusunuyorum.

Tarih: 10 Haziran 2007, 11:46 - İp: 88.***.**5.212
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

BUFFALOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!

Karnim aciktiiiii !!!!

Dur biraz hayal edeyim 80-200mm f:2,8 ile boynuma astim bu yavrucuklari. [>:D

Tarih: 10 Haziran 2007, 14:52 - İp: 88.***.**7.251
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Cancaner, afiyet olsun da, kaç kere yazdım ciddiye alan yok, bu resimler fake. Dpreviewdeki linkini bile verdim, adam hayalimdeki d3 diye çizmiş 3D çizim programlarıyla.

Tarih: 10 Haziran 2007, 14:57 - İp: 85.***.**3.78
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Tabi canim resimler gercek degil ama 18.7mp FF veya 1.1 sensor iyice netlesmeye basladi.Daha once bir faotograf dergisinde okuyup burada acmistim forumu.

Zaten Nikon Pro makinalardan beklenen sadece FF veya ona yakin bir sensor,yoksa makinalar dort dortluk.Baksana D2X'e nasil makina tek derdi 1.5 sensor bana gore.

Tarih: 10 Haziran 2007, 15:07 - İp: 88.***.**7.251
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Valla FF kameralar beni pek ilgilendirmiyor şimdilik, en azından 2-3 sene pek niyetim yok....
Ben yeni objektifleri bekliyorum...

Tarih: 10 Haziran 2007, 15:11 - İp: 85.***.**3.78