ertanderin
ertanderin (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon Yetkili Satıcısı

Nikon D5000 D-SLR makine aldım. Ekstra parçlarını oradan buradan toplamaya çalışıyorum. İstanbul'da Nikon yedek parçalarını bulabileceğim en iyi yer neresi acaba? Her türlü batarya, batery grip, LCD koruyucu plastik, uzaktan kumanda, objektif kapağı vs. gibi en küçük parçalar dahil bulabileceğim şöyle sadece fotoğraf makinesi ve aksesuarları üzerine bir mağaza biliyor musunuz?

Tarih: 12 Ocak 2011, 19:26 - İp: 85.***.**5.97
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

eminönünde doğubank ve o yakın civarda onlarca fotoğrafçı var oradan bulabilirsiniz.

Tarih: 12 Ocak 2011, 21:12 - İp: 81.***.**8.157
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Ozay arkadaşa ilaveten ben de belirteyim. Hayyam pasajı ve girişteki mağazalarda her türlü aksesuar ve parçayı bulman mümkün.

Tarih: 12 Ocak 2011, 21:39 - İp: 92.***.**9.127
ertanderin
ertanderin (üye)
İstanbul / Meraklı

ozay_kabak ve ercan43; çok teşekkür ederim ama oralarda güvenilir, güler yüzlü, daha önce alışverip edip memnun kaldığınız yerlerin isimlerini yazabilirseniz sevinirim...

#ertanderin' tarafından 13.01.2011 00:16:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2011, 00:15 - İp: 85.***.**5.97
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

yalçınlar var nikon ana bayii. ama ürünleri pahalıya satıyolar.gittigidiyorda aynı ürünü çok daha ucuza alabilirsin.üstelik sıfır orginal japon malı ve hediyelerde var.bende oradan alacam. satıcı 348 ürün satmış %100 müşteri memnuniyeti var. bedava-shop adında bi satıcı.bak eminim içine sinecek.

Tarih: 13 Ocak 2011, 00:20 - İp: 81.***.**8.157
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yuvam tic.
sağlam firmadır, nikn satar genelde.(intr siteside var)

Tarih: 13 Ocak 2011, 01:49 - İp: 78.***.**8.210
bedava-shop
bedava-shop (üye)
İstanbul / Firma

hayırlı olsun...çok mantıklı seçim yapmışsınız...

makinenize olmazsa olmaz uv filtre alın...

polarize filtre kullanın...

temizlik ekipmanları ve lcd koruma camı olmazsa olmaz !

yedek pil+ battery grip olabilir...

tüm ekipmanlar ve ihtiyaçlarınızı uygun fiyatla satan yüzlerce mağaza var...önemli olan kaliteli ürünüuygun fiyata alabilmek...

istedikleriniz nelerdir mesela ?

Tarih: 22 Ocak 2011, 01:04 - İp: 188.***.**9.33
ertanderin
ertanderin (üye)
İstanbul / Meraklı

Teşekkürler
Internetten bir kaç parça şey aldım. Bunlar;
- NIKON NIKKOR LENS AF Zoom-Nikkor 70-300mm f/4-5.6G
- Lowepro Fastpack 250 Notebook Bölmeli Sırt Çantası
- NIKON D5000 için Battery Grip + 2 EN-EL9a Battery
- Lowepro Nova 140 AW Omuz Çantası
- NIKON D5000 için silikon darbe emici kılıf
- 2GB Sony SD Kart (4 adet)
- Hama Monopod + Tripod
- 52mm Phottix Close-Up Filtre Set (+1, +2, +4, 10x)
- NIKON ML-L3 Uzaktan Kumanda
- Plastik LCD Ekran koruyucu
- Lenspen Lens temizleme kalemi
- Phottix 18-55mm Lens için HB-33 Parasoley
- NIKON 7'li Objektif temizleme seti
- Işıklı Lup (Sensor temizlik kontrolü için)
- Hama Microfiber bez
- Hama UV Filtre 62mm
- Hama UV Filtre 52mm
- Hama 52mm Yedek Objektif Kapağı
- LCD Ekran koruyucu ince
- Magic Clean Objektif temizleme sıvısı

Neden bu kadar şey aldım ben de bilmiyorum Kursa gideceğim ilkbaharda kurstan önce tamamlayım dedim her şeyi ama işe yaramaz bir şey yok sanırım aldıklarım içerisinde...

Almak istediklerim
- 52 mm Circular Polarize filtre
- 52 mm ND filtre seti
- 52 mm yumuşatıcı filtre
- 52 mm renkli ve özel efekt filtreleri
Kısacası 18-55 VR objektifim için 52mm filtre seti. eBay'da buldum çok güzel bir set :

http://cgi.ebay.co.uk/23pc-lens-filter-filters-set-NIKON-D3000-D5000-18-55mm-/250746546356?pt=UK_CamerasPhoto_CameraAccessories_CameraLensesFilters_JN&hash=item3a61a8a8b4

Bu üründen Türkiye'de bulur muyum? Nerede ve ne kadar bilen varsa yazarsa sevinirim.

Artı birde geniş açı lens filtresi almak istiyorum. Objektife takıyormuşsun objektifin geniş açı oluyormus Close-Up filtreler gibi. Ama onlar hakkında detaylı bilgi sahibi değilim. Bir model gördüm üzerinde 0.45x yazıyor. Bu yazı ne anlama geliyor ve hangi çeşitleri var tam bir bilgi sahibi olamadım daha. Geniş açı dönüştürücü lensler hakkında elinde yazı anlatım site vs olan var ise paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler...

#ertanderin' tarafından 22.01.2011 17:15:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2011, 14:37 - İp: 85.***.**2.236
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kusura bakma Ertanderin ama aldığınız tüm gereksiz ekipman ve malzemeler ile bir üst model alabilirmişsiniz

Bu arada aldığınız 70-300mm G serisi lens , D5000 ile çaışmaz - daha doğrusu Autofocus yapmaz ....

D5000 gibi modele Battery Grip son derece gereksiz - ne işinize yarayacak hiç bir fikrim yok .

30 yıldır fotoğraf çekerim , aldığınız malzemelerin çoğu bende yok . Yedek lens kapağı , filtreler , 2. çanta - inanın parayı gereksiz harcamışsınız . Darbe emici kılıfı ne yapacaksınız ?

Renkli efekt / yumuşatıcı filtreler - bunlar da tarih oldu . Aynı efektler digital olarak hem makina hem PC üzerinde yapılabiliyor . Lens üzerine takılan geniş açı filan filtreler istenilen kaliteyi vermekten çok uzaktır .

Olan olmuş ama burada durun bari ...

Tarih: 22 Ocak 2011, 20:11 - İp: 96.***.**4.180
ertanderin
ertanderin (üye)
İstanbul / Meraklı

Sayın paperman yorumlarınız için teşekkür ederim her ne kadar benim açımdan üzücü olsa da haklısınız galiba biraz gereksiz alışveriş yapmışım heyecan işte yeni başladım bu hobiye o yüzden böyle gereksiz harcamalar yapmış olabilirim.
Yeni başlayan benim gibi bir fotoğraf meraklısına 30 yıllık bir fotoğrafçı olarak neler tavsiye edersiniz tecrübelerinizden yararlanmak isterim. Bu hobide yeniyim. İstanbulda oturuyorum ve ilkbaharda kursa gideceğim. bunun dışında yararlanabileceğim kaynaklar var mı bildiğiniz?

Tarih: 22 Ocak 2011, 21:45 - İp: 85.***.**6.137
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

İlkbaharda gideceğim kursun parasını da peşin ödedim demeyin ne olur zira 2-3 ay sonra öyle bir kursa ihtiyacınız kalmayacak .

Kaynak istemediğiniz kadar var - sorun da zaten bu kadar bol olmasında ... İnsan neyi okuyacağını , neye nereden başlayacağını bilmiyor .

SLR makinalarda sadece 2 ayarıın ( + fokus ) olduğu zamanlardan gelen biri olarak , herşeyi bir kenara bırakıp ilk iş pozlamanın esası olan 3 ayarı ( perde hızı / diyafram / ISO )öğrenmenizi öneririm . Birbirlerini nasıl etkilediğini ( f-stop bağlantılarını ) ve her durum için ideal değerleri kavramaya çalışın .

Fotoğrafta ışık esastır - onun için de doğru pozlamayı öğrenmeniz şart öncelikle .. Gerisine sonra bakarsınız .

#paperman' tarafından 22.01.2011 22:21:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2011, 22:20 - İp: 96.***.**4.180