mined
mined (üye)
İzmir / Amatör

Nikon Veya Canon Almak İstiyorum 13. 000

Herkese merhabalar...

Öncelikle yeni üyeyim eğer konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın...

Aksesuarları da dahil olmak üzere yaklaşık 13.000-14.000 TL civarında bir miktar ayırdım DSLR makina almak için.

Canon veya Nikon almak istiyorum.

Birde aksesuarlarına(lens-filtre vs) ne kadar bütçe ayırmam gerekiyor ortalama olarak? Yani bu paranın kaçı gövdeye, kaçı tripod-lens gibi aksesuarlarına gider?

Önerilerinizi ve detaylı yönlendirmelerinizi bekliyorum...

Şimdiden çok teşekkürler...

Tarih: 25 Mart 2011, 11:25 - İp: 95.***.**9.249
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Demissinizki
``Amacım sadece almışken en son teknoloji ve özelliklere yakın olması... Yani birkaç sene sonra; aaa keşke üstüne 3-4 daha fazla verseydim de bir üst modelini alsaydım onda şu da varmış ; demek istemiyorum. Iso değeri,perde hızı,çözünürlük olabileceği en yüksek özelliklere sahip olmalı; yani herkes gibi standart beklentiler dışında fazla bir kaygım yok``

Su soylediklerindeki son cumle kendinle celismis.Hem diyorsun en iyisi hemde herkes gibi standart beklentiler.Sen ne istedigini biliyorsan arab olayim...

Cebinde paran var ise gidip illa nikon diyorsan hiz istersen D3S,Cozunurluk istersende D3X alicaksin.Boy boy resim ciktisi alabilecegin buyuk bir 3000-5000 dolarlik printer almayida unutma.Sen tukkana gir,de bana ne varsa verin bir DSLR yaninda giden ,yardimci olur arkadaslar.Kaz zenginde olsa,fakirde olsa kazdir yani...

Surda rakadaslarin soylediklerine kulak ver yoldurma tuylerini...Sana illa Nikon diyorsan D7000 yeterde artar...
Zirveye yavas yavas cikmazsan,cikarken gorebilecegin tum manzaralari kacirmis olacaksin kulagina kupe olsun.Bi anda atlarsan zirveye,soguk sicak degisimden mazallah catlarsin...

#ozansan' tarafından 25.03.2011 14:25:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mart 2011, 14:20 - İp: 219.***.**6.57
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

13.000TL

amerikaya bir uçak bileti al new york'a. kız arkadaşını eşini dostunu da götür.

bh photo'ya git new york'ta.

3300usd'ye canon 5d mark II al 24-105 L lens ile. birde çanta al.

1-2 gün gez bol bol foto çek.

arta kalan birkaç bin TL ile ne yaparsan yap.

Tarih: 25 Mart 2011, 16:04 - İp: 85.***.**7.88
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Nikon D3s 14-24 + 24-70 + 70-200 VRII + 24mm 1.4 G + 35mm 1.4 G + 85mm 1.4G

Canon 5dMark II (1ds seriside olabilir) Günlük kullanım için 24-105 L / 24mm f/1.4 L / 85mm f/1.2 L / 70-200mm f/2.8 L / Canon TS-E 17mm f/4L / Canon 50mm f/1.2 L / Zeiss 100mm f/2.0 ZE

(İhtiyaca göre aralarından seçilir ama hepsi harika lensler)

Gövde FF olsun ve lensler ihtiyacınıza göre en iyisi olsun. Böylece makine değişse bile Lensler elinizde.. İyi Lensten zarar edilmez…

Ben rakamı geçtim mi yav…

Tarih: 25 Mart 2011, 16:39 - İp: 81.***.**9.145
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Adamin daha ehliyeti yok siz diyorsunuz kamyon kullan buyur...

Tarih: 25 Mart 2011, 19:32 - İp: 219.***.**6.57
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 5D mark II,
canon 10-22L f3.5 - 4.5 IS ultra geniş açı lens,
günlük kullanım için 18-200mm IS geniş aralıklı lens,
Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM telefoto lens ,
Canon 70-200 f2.8 USM IS II lens,
Canon EF 8-15mm f/4L USM balıkgözü lens
Canon EF 50mm f/1.2L USM portre lensi
Canon EF 300mm f/2.8L IS II USM sabit odaklı telefoto lens
Canon EF 600mm f/4L IS II USM super telefoto lens
Canon Speedlite 580EX II flaş
B&W 10x polarize filtre Manzara çekimleri için
transcend 128 gb ultra speed SDXC kart
Battery grip
Ortalama 1000 TL lik bir steady cam.
İsteğe bağlı olarak su altı çekimleri için bir kit.

Biraz uzun bir liste oldu ama bunları aldınız mı iş tamamdır. Emin olun sizden daha iyi kimse fotoğraf çekemez.

Ara Güler'in :
En iyi makina en iyi fotografı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı.

şeklinde bir sözü var, kafiyesi güzel ancak doğru değil. Fotoğrad makinalarının giriş seviyelerini nie yaparlar anlamam.Alcaksın en kalitelisinden ömürlük kullancaksın.Hem bu fotoğraf makinesi 21.1 MP oldğu için çok güzel fotoğraflar çekiyor.Bunları alın ömür boyu "unutmayacağınız anlar" yaşatır size.

Şimdiden hayırlı olsun.

Unutmadan, burada satılık, herşeyiyle hazır bir stüdyo var. 60metrekare, hazır almışken tam almalı.

Son olarak http://www.liderminilab.com/lds3085.asp

Tarih: 25 Mart 2011, 20:03 - İp: 78.***.**5.64
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Çok acayip şeyler oluyor çok...

Tarih: 25 Mart 2011, 20:04 - İp: 212.***.**5.7
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

"Amacım sadece almışken en son teknoloji ve özelliklere yakın olması... Yani birkaç sene sonra; aaa keşke üstüne 3-4 daha fazla verseydim de bir üst modelini alsaydım onda şu da varmış ; demek istemiyorum"

15,000 TL değil 150,000 TL'de verseniz bir kaç yıl sonra bunu demeniz kaçınılmaz - digital makinalarda " evladiyelik " diye bir terim geçerli değil . $500'lük makimna alsanız da 3-5 yıla değiştireceksiniz , $5000'lik de .... En iyi bilgisayarı alayım da bir daha PC'ye para vermeyim demek mümkün mü ?

"Alcaksın en kalitelisinden ömürlük kullancaksın.Hem bu fotoğraf makinesi 21.1 MP oldğu için çok güzel fotoğraflar çekiyor.Bunları alın ömür boyu "unutmayacağınız anlar" yaşatır size. "

Eh haliyle , bu da geçerli değil tabi .... Alınacak giriş seviyesi 14 Mp makina ile , pro seviye 24 Mp arasında "ömür" konusunda fark yok .

Ben de sevdiğim bir sözü ekleyeyim .

"Pahalı ekipman sizi usta fotoğrafçı yapmaz . Pahalı ekipman sahibi fotoğrafçı yapar"

Tarih: 25 Mart 2011, 20:36 - İp: 96.***.**4.180
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

elin boş herhalde forumda kafa buluyorsun 14000 tl lik ekipman alacaK kişinin bilgisi ve hedefi BU SORUYU SORMAMAYI GEREKTİRİR...!!!!

Tarih: 25 Mart 2011, 20:40 - İp: 88.***.**1.250
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mined

şimdi ben yazayım sen oku, kaale alıp almamak senin bilecegin iş, bir araba parasını bosa harcayacak olan sensin ne de olsa.

samen soylenebilecek en dogru seyı soylemiş, diger arkadaslar da oyle.
aptallık tabi yaptıgımız, bize ne ki, para senin git istersen sokaga at.
biz hiç tanımadıgımız insanlar bos yere para harcamasın diye ugrasan GERİZEKALILARIZ. kusura bakma ne olur.

evladiyelik dslr diye bir sey yok.
almışken en iyisini alayım demek kadar bilinçsiz bir tüketici lafı varmıdır merak ediyorum.
cunku oyle bir seyde yok.
megapikseli cok olsun Iso değeri,perde hızı,çözünürlük olabileceği en yüksek özelliklerde olsun gibi hiç kusura bakma cehalet dolu sozlerden sonra ciddiye alınman da kolay degil.

neyse bazı arkadaslar vermişler fantazi listelerini, bol omuz agrılı, boyun fıtıklı gunler, makinen hayırlı olsun

ha ufak bir iki de rica; yine kaale alıp almamak senin bilecegin iş,
*14000 degilde 13000 harca bu yolda, 1000 lirayla aç doyur. sevaba girersin
*butun malzemeleri farklı magazalardan al da esnaf nasiplensin

#gaijin' tarafından 25.03.2011 21:59:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mart 2011, 21:54 - İp: 88.***.**8.140
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

en iyi fotoğrafı en iyi makina değil en iyi fotoğrafçı çeker, en iyi fotoğrafçı ise en iyi makinaya değil en lense yatırım yapar makina her zaman için gelip geçicidir.

bugün iso su, megapikseli, perde hızı vs.. yüksek olan makina yarın ihtiyaçlarınıza cevap vermeyecektir ama lenslere yaptığınız yatırım siz ona zarar vermediğiniz sürece yatırım olmaya devam edecektir

anlayacağınız bu paranın en az üçte ikisini lenslere yatırın, makina için fazla para vermeyin.

Tarih: 26 Mart 2011, 05:58 - İp: 81.***.**7.154