spookytr
spookytr (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon Mu Canon Mu? -lütfen-

Giriş seviyesinde bir fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Seçeneklerimi yorumlarsanız çok faydalı olur.

450-500 TL arası vermeyi düşündüğüm ne kadar çekim yapıldığını bilmediğim bir CANON 300D ;

100 kadar çekim yapılmış çok az kullanılmış NIKON D50 750 TL den başlıyor. 850 ye hemen alınabilir. ;

23000 kare çekim yapılmış nikon d70 body+18-135 lens 2 yıl önce yurtdışından(neresi bilmiyorum) alınmış D70 798 TL ;

Bir de 790 TL ye 10.000 çekim yapılmış D70s var.

yol gösterici yorumlarınızı bekliyorum. Birde bunlar açık arttımada satılıyor. Dolayısıyla süre kısıtlı. Yardımlarınızı en kısa sürede bekliyorum,

Teşekkürler.

Tarih: 28 Ağustos 2009, 14:57 - İp: 88.***.**2.24
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

nikon varsa canon yokturcanon varsa nikon yoktur.nikon la başlayan nikonla canonla başlayan canonla devam eder.ikisi de japonyada birer aile firmasıdır ama kültürleri çok farklıdır. canon ağırlığını pazarlama ve satış üzerine vermiş bir firmadır, nikon'un kalbi ise mühendisliktir. bu yüzden canon'un çok daha iyi ve uyumlu reklam kampanyaları yürütüp daha fazla fotograf makinası satarken, nikon da en az canon kadar iyi kameralar yapıp tüketicilere iyi pazarlayamaz, o yüzden daha az satar.

canon her yıl en çok satış yapan firmalar arasında ilk üçte yer alır, nikon ilk üçte yoktur.canon yenilikcidir, hassastir, kendinden marifetlidir onunla herkes kendini bi fotografci gibi hissedebilir
nikon idealisttir, gucludur, agir abidir, aractir.bu söylediklerim sözlükten alıntıdır.

Tarih: 30 Ağustos 2009, 09:35 - İp: 88.***.**6.124
fomadijital
fomadijital (üye)
İzmir / Firma

lens ne var üzerlerinde
ben NIKON D50 derim çünkü iyi ve temiz

Tarih: 31 Ağustos 2009, 05:05 - İp: 81.***.**6.106