keje50
keje50 (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon Garantisi

arkadaşlar nikon ürünlerde uluslararası garanti olduğunu duydum bu konu hakkına bi bilginiz varmı?

Tarih: 13 Ağustos 2008, 23:02 - İp: 88.***.**2.132
r.oncul
r.oncul (üye)
Nevşehir / Amatör

valla onu bilmiyorum ama türkiye de ki(istanbul'da ki) pek güzel işlemiyo...makine garantiye gitmeye görsün..

Tarih: 11 Ekim 2008, 02:59 - İp: 81.***.**3.16
stofin
stofin (üye)
İstanbul / Meraklı

Dostum bende amerıkadan bır urun alıyorum 1 sene uluslar arası garantısı war ulkesıne bakıyor ornegın honkongdan aldıgın zaman uluslar arası garantısı olmuyor!

Tarih: 16 Ekim 2008, 22:48 - İp: 85.***.**7.28
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Avrupadan alınan ürün Avrupa ülkelerinde, ABD den alınan ürün ABD de tüm eyelatlerde hata bazen Avrupada bile geçebiliyor.Asyadan alınan asya ülkelerinde.

Türkiyeden alınan Türkiyede geçerli.Diğer bölgelerden alınan ürünlerin garantisi Türkiye de geçmez diye biliyorum distiribitör firmalarla alakalıdır.Bu gün SONY Eurasia bile sadece Türkiyeden Sony Eurasia garantisi ile alınan ürünlere garanti veriyor.

Tarih: 17 Ekim 2008, 03:16 - İp: 88.***.**1.156
kiziltug
kiziltug (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Nikon avrupa birliği ülkelerinde ve amerikada sürdürdüğü uluslararası garanti statüsünden bildiğim kadarıyla ülkemizi karacasu ile anlaşması ile çıkardı.
Çünkü ucuz olan yurt dışı fiyatına talep fazla ve satoışlar azalıyordu,tek avantajı olan garantiyi kullanmak istedi.
2 sene önce ise söylediğiniz tam uluslar arası 1 yıl garanti işi vardı.

Tarih: 18 Ekim 2008, 03:38 - İp: 88.***.**7.128
  • 1