ataygeldi
ataygeldi (üye)
Bursa / Amatör

Nikon Dslr Önerisi?

öncelikle d300 kullanıcısıydım fakat öle çok profosyonel deilim sadece almışken ii bişi alayım daha sonrasında değiştirme gereği fln duymiim die düşünmüştüm ancak malesef ki makinamı çaldırdım. şimdi ben bu durumda ne almalıyım ne önerirsiniz tekrar d300 mü almalıyım yoksa bu sefer şunu da alabilirsin diyeceğiniz bi makina var mı? şimdiden çok teşekkür ederim

Tarih: 13 Mart 2011, 20:42 - İp: 95.***.**0.254
ataygeldi
ataygeldi (üye)
Bursa / Amatör

ilgi alaka ve önerileriniz için çok teşekkür ederim d300 ü de aynı mantıkla almıştık almışken ii bi makina olsun daha sonrada yok değiştircektim öleydi böleydi tantanasıyla gelme bana demişti ailem sanırsam yine öyle olucak tekrar çok teşekkür ederim

Tarih: 14 Mart 2011, 09:15 - İp: 85.***.**6.227
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yahu birisi ALLAH AŞKINA bana bir acıklasın, makine ileride yetmeyebilir ne demek?

biriside cıksın desinki su makine bana yetmedi. ALLAH ASKINA diyorum ya.
suanda piyasadaki en DANDİK dslr bile 5 yıl onceki ust seviye modellerden iyiyken yetmemek nasıl bir tanım???

Tarih: 14 Mart 2011, 10:33 - İp: 88.***.**8.140
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Resim kalitesi olarak yetmeme diye bir durum sozkonusu degil eger D90 alinirsa.Ancak siz D300 e alisti iseniz bi kere,ondaki denklansor yada perde sesi ve seri cekimi tabiki D90 da bulamayacaksiniz.Bende bir full frame Nikon makina var adi kalsin,birde d90 var ve o full frame makinadan sonra D90 kullandigimda attan inip esege binmis gibi hissediyorum bazen kendimi hic abartisiz...Simdi sizde boyle bir duruma dusmek istemezseniz en azindan benim hizini ve perde-denklansor sesini begendigim ve seri buldugum D7000 almanizda fayda var.Hem D300 e gore daha iyi ISO performansinada sahip olursunuzki buda bence onemli bir arti...

Tarih: 14 Mart 2011, 13:59 - İp: 219.***.**6.57
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

yahu birisi ALLAH AŞKINA bana bir acıklasın, makine ileride yetmeyebilir ne demek?

İnsan mefhumundan bahsediyoruz GAİJİN,ne demek ne demek ?
d90 pratikte yetse de, egosunu tatmine yetmeyecek belli ki.
Yoksa kullanamayacağı makinayı neden ister ki insan ? Neden kıyaslar hatta ?

Durum böyleyse, bir önceki mesajda yerini bulmamış, bir kez daha söyleyelim.
Koparalım o burnu..!!

Tarih: 14 Mart 2011, 14:02 - İp: 78.***.**4.43
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

e bide iyisinden mp3 player alın. makinenin sesini kaydedin uyurken dinlersiniz

Tarih: 14 Mart 2011, 14:02 - İp: 88.***.**8.140
ozansan
ozansan (üye)

AAA gaijin.Sen isin icine ne kadar girdin bilmiyorum ancak bu makina dunyasinda o bahsedilen ses cok onemli bir faktordur...Makina bir cok yonden insani tatmin eder ancak o mekanizmanin verdigi mukemmel ses yokmu,iste o ses adami bastan cikarir...

Tarih: 14 Mart 2011, 14:21 - İp: 219.***.**6.57
ankarafot
ankarafot (üye)
Ankara / Amatör

bende bu saçmalığı anlamadım vallah
gerekmediği halde ekstradan 100lerce lira verilir mi makinenin sesi için yahu!?
asıl bunlarla ilgileneceğinize fotoğraf tekniğinizi ya da fotoğrafa bakış açınızı geliştirmeye çalışsanız daha başarılı fotoğraflarınız ortaya çıkar.

#ankarafot' tarafından 14.03.2011 18:07:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Mart 2011, 18:06 - İp: 95.***.**7.159
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Panasonic GH2 tam size göre.. 14-140mm ile...

Tarih: 14 Mart 2011, 19:44 - İp: 88.***.**9.7
ozansan
ozansan (üye)

Sacmaliktan ziyade ben 3 duyu organimida tatmin ederek fotograf cekmeyi seviyorum da diyebiliriz .Zevkler ve renkler tartisilmaz saygili olalim lutfen...

Tarih: 15 Mart 2011, 02:40 - İp: 219.***.**6.57
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu ses doku olayına falan cok takılıyor bence insanlar,
iki makine aynı fiyatlardadır tercih ederken sesi guzel olanı sacı fönlü olanı alırsınız eyvallahta, gidip sesi guzel diye makineye 300-400 lira fazladan veren adama ben guzlerim..

bakın ucgun once bir 7d incelemesi yaptım kendi capımda, bırakıp kendi makinemi alınca elime oyuncak gibi geldi.

ama benım makinem 750 lira 7d 4500 lira
ve ben fotograf anlamında tek bir eksiklik bile hissetmedim, cift ayar tekerlegi dısında.

haa plastigi cok cok daha kalitelimi evet
sesi cok cok daha guzelmi
evet
govdesi ele avuca geliyormu
evet
kontrolleri,tus yerleşimi üst lcd ekranı falan varmı
evet
bunları tartısmak bile yersiz.
sacmalık
hatta aptallık

ama ben gun sonunda aldıgım sonuclara bakıyorum.
o sonuclar 3700 lira etmiyor

Tarih: 15 Mart 2011, 03:02 - İp: 217.***.**4.234