larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D90'a Merhaba..

Kendisinin an itibariyle veyahut en geç iki hafta içinde geldiği beyan edilmiştir.

Video kayıt etmektedir (çok da matah değilmiş çekim özellikleri),
Dx serisi sensörlü 12.3 megapixeldir,
ISO 6400'e kadar çıkmaktadır.

Amerika satış fiyatı sadece body için yaklaşık 1000$ olacaktır..

Vatana millete hayırlı olsun

Tarih: 27 Ağustos 2008, 08:33 - İp: 85.***.**6.40
ellez52
ellez52 (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar nikon video ceken dslr cıkardı diye lafedliyoo ama tek cıkaran nikon değil hem ff hemde 1080p hd
http://www.dpreview.com/previews/canoneos5dmarkII/

Tarih: 21 Eylül 2008, 00:14 - İp: 78.***.**5.86
kiziltug
kiziltug (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

deparius açıklamaların için sağol... fakat ihtiyacın eğer vrl ibir lensse bidünya var. Ama bana 105vrde n başka lazım olan olmadı. Ki ben markaya takılmıyorum yeni çıkan bir teknolojiden bahsediyorum. Olympusa gelince şu anda bir çok üniversitede onu optikelri kullanılıyor özellikle amatör mükroskopları çok iyi. fakat işin içine video yu sokunca baksi geçen ikimakineyi dağda szaten sırtınızda 30-40 kilo kamp malzemesi ve araştırma ekipmanı varken 800gram -1500gram çok farkedecektir. Lütfen yazıların mantıklı düşünüp yazın sırf laf yetiştirecem diye biryerlerden markalar yada ürünlere bakıp benim makinem seninkini döver gibi bir şeye girmeyelim ne nikon benim nede olympus fabrikası sizin.... Çok da bağlı değilim ama mühür kimdeyse Süleyman odur. Şu anda ellez52 nin yazdığı gibi en çılgın makine o gözüküyor. ama Amatör ve giriş seviyesi için fiyat performansa baktığınızdada d90. illede iyi olacak fiyat farksız diyosanız nikonun sadece 85mm pc-ı makro objektifi ile üretilmiş hiç bir lensi değilşmem...zaten otomatik odak bile yapamıyan bir lens yeöişim 2.8 ini..

Tarih: 21 Eylül 2008, 17:10 - İp: 78.***.**8.41