dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

Nikon D90 Vs Canon 40d

USA den makine alma ihtimalim var, en sonunda bağlantıyı kurdum
ancak her zamanki kararsızlık içindeyim...

bütçe 1700 ytl, 40d ile d90 arasında kaldım.

her ikisinide kullanan arkadaslar varsa veya bilen birileri biraz akıl verirse sevinirim

objektif olarak tamron 17-50 f2,8 ya da sigma 17-70 f2.x 4.5 ya da sigma 17 50 f 2,8 var üçünden birini istiyorum.
bi kaç yerde sigma 17 70 in 40d de err 99 verdiğini okudum objektiften kaynaklanıyormuş sanırım...

önerilerinizi sabırla bekliyorum...

Tarih: 17 Mart 2009, 20:53 - İp: 92.***.**1.86
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

estagfurullah ortada cıkıntılık bir durum yok..
ancak burası bir forum sayfası, ve insanlara yalan yanlıs bilgiler verilen bir yer olmasını istemiyorum sahsen..
heleki destekleyecek argümanlar ve ifadeler gitgide sacmalasıyorsa burada yapılan sadece kişilerin bilinçli sekilde kandırılmasıdır.

sadece sen ben degil butun dunya capındaki inceleme sitelerinin orta seviye dedigi bir makineye, durup dururken ve gereksiz yere camur atmak ustelik giriş seviyesidir demek anlamsız bir sekilde yanlıs...

hiçbir anlam veremiyorum acıkcası.
heleki kendi kafasından uydurulmus kriterlere gore bir tez ortaya atılmasını ama hiçbir destekleyıcı arguman sunulamamasıda yanlıstır..

aynı sınıftaki her makinenin aynı malzemeden yapılmasımı?
aynı ozelliklere sahıp olmasımı?
ozaman markaların ne anlamı var?
sacmalık burada başlıyor ve işte gordunuz nerelere kadar gelebiliyor.

Tarih: 23 Mart 2009, 22:04 - İp: 78.***.**4.67
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Gaijin'e Aynen katılıyorum

Akhisarlı;
Mesele haklı olma meselesi değil. Göz göre göre yalan yanlış bilgilere ve saçma iddialara ben de kayıtsız kalıp eyvallah diyemeyeceğim. Bunu yapacağıma, teknik forumlara hiç girmem, hiç yazmam daha iyi. Böylece bu arkadaşların yazdıklarını okur, kafanız karışmaz ama yalan yanlış bilgiler edinirsiniz.

Tarih: 23 Mart 2009, 22:25 - İp: 85.***.**1.86
akhisarli
akhisarli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sevgili Gaijin,
sevgili t_yaman,
Bu dediklerinize hiçbir itirazım olamaz benim.Aksine siz yapılması gerekeni yapıyorsunuz.
Söylemeye çalıştığım şey sadece şu idi:mealen"ingilizceni kontrol et,anladık ingilizcen kötü ama türkçen de kötüymüş,okuduğunu anlayamıyorsun,izmirdeysen eğer sana bir dershane tavsiye edebilirim......................................"gibi anlamsız,hatta yakışıksız diyaloğa dikkat çekmek istedim.
Yoksa yanlış bir detay yakalamışsanız elbette doğru bildiğinizi ifade edeceksiniz.Yoksa forumda dolaşmanın ne anlamı var.
Slm ve sevgilerimle,

Tarih: 24 Mart 2009, 10:16 - İp: 86.***.**1.139
drvolki
drvolki (üye)
Ankara / Meraklı

Yazdıklarını okudumda sevgili Zadeh
Fena uçmuşsun birader

Tarih: 24 Mart 2009, 12:55 - İp: 193.***.**9.53
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Nİkon al.

Tarih: 24 Mart 2009, 13:15 - İp: 88.***.**1.101
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Nikon alın daha iyi,pazarbeye katılıyorum zati..

Tarih: 24 Mart 2009, 16:57 - İp: 85.***.**9.194
hittitian
hittitian (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon D90 vs Canon 40D

Nikon D90'nın Canon 40D'e bazı üstünlükleri:

* 2 extra megapixels
* High resolution 3″ LCD screen 920,000 dots vs 230,000 dots
* 24fpsde sesli film kaydı
* Live View Mode'da yüz tanımlama
* ISO 100-6400
* 11 points AF kıyasla 9 points AF
* yaratıcı ışıklandırma sistemi – Wireless Trigger
* daha iyi kit lens

Canon 40Dnin üstünlükleri:

* Magnesium Alloy body, yani daha güçlü ve dayanıklı gövde
* 6.5 fps kıyasla Nikon’s 4.5 fps.

Tarih: 14 Ocak 2010, 16:01 - İp: 88.***.**5.77
nomenklatura
nomenklatura (üye)
Ankara / Amatör

sayın t_yaman
canon 40d yağmur altında dayanıklı değil demişsiniz ama, Lets go digital web sitesindeki incelemede yağmur altında dayanklı diyor?

http://www.letsgodigital.org/tr/camera/review/152/page_8.html

"Yağmur altında elinizde dolaşabileceğiniz bu kamera yüksek kalitedeki fonksiyonlarıyla mükemmel bir ürün."

Tarih: 29 Ekim 2010, 23:14 - İp: 94.***.**2.244
xtremee
xtremee (üye)
İstanbul / Meraklı

Sonuna kadar okudum ortam baya gerilmiş.

Ben bu iki makine arasında D90 ı tercih ederdim.

Tarih: 1 Kasım 2010, 22:59 - İp: 78.***.**6.154
fotucu
fotucu (üye)
Düzce / Amatör

1 yıldan fazladır 40 D kullanıyorum. Kameraman arkadaşımın ısrarı ile ilk defa ücretli bir okul tiyatrosu çekiminde dahili flaşı ile kullandım. Bir kaç gün sonra arkadaşım D90 ile çıktı geldi. Bu geceki çekimi bununla yapalım dedi. Menüsünü bilmediğim için AUTO modunda yaptık çekimi. Aynı zamanda kendi 40 D makinem ilede çekim yaptım arada. D90 Da Canon renklerini bulamadım. Ama sanki o loş ortamda D90 daha başarılı idi. Ana konu haricinde ki fotoğrafın diğer kısımları net, belirgin ve aydınlık geldi bana. İçimi kemiren acaba yanlış tercih mi yaptım sorusuna yeni teknoloji diyerek geçiştirdim ama ikna edemedim kendimi. Lütfen biri bişey söylesin yoksa kıyacam 40 ile 17-40 F4 L lensime.

Tarih: 17 Haziran 2011, 03:37 - İp: 88.***.**4.62