cnr_06
cnr_06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D90 Netlik Problemi

Arkadaşlar merhaba stüdyoma nikon D90 dslr makina almayı düşünüyorum. şu an kulandığım makina D70. D70 den memnunum. Ara işlerde D70 i kulanmayı düşünüyorum. Kafama takılan D90 da netlik problemi olduğunu söylüyorlar. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz. Makinayı aldıktan sonra Stüdyoda kulanacağım için net bir fikir sahibi olmak istiyorum. Yorumlarınız bekliyorum ŞİMDİDEN TŞKRLER.

Tarih: 13 Mayıs 2010, 12:13 - İp: 88.***.**9.142
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yok oyle birsey.Onu soyleyenler ayari kaymis lenslerle falan kullaniyorlar ise tabiki hangi makina olursa olsun netlik sorunu yasarlar.

Tarih: 13 Mayıs 2010, 15:22 - İp: 221.***.**6.23
cnr_06
cnr_06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

teşekkür ederim

Tarih: 13 Mayıs 2010, 18:30 - İp: 88.***.**9.142
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D90 JPG de noise reduction fazla yaptığı için diğer nikon DSLR ler kadar keskin fotoğraf üretmez .
bunu iyi veye kötü olarak yorumlamak kişinin tercihidir .

Tarih: 13 Mayıs 2010, 19:09 - İp: 85.***.**1.252
ozansan
ozansan (üye)

Akkaymaz arkadasin soylediginizi uzun zaman olmus ama elestirmek durumundayim.Bir d90 kullanicisi olarak bu konuda size kesinlikle katilmiyorum cunku bu ayari istediginiz gibi degistirmek sizin elinizde olan birsey.Eger netlik olayini etkiliyo ise sizde kapatin olsun bitsin yani,neden diger modeller gibi net olmasin falan biraz anlamsiz bence!!!

Tarih: 3 Haziran 2010, 17:08 - İp: 221.***.**6.23
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Hiç Nikon D90 kullanmadım , Nikon'da Noise reduction kapatılabiliyormu ?
Benin bildiğim Canon ve Pentax , DSLR lerde Noise reduction kapatılamıyor ,
JPG de fotoğrafı çok keskin çekmek için ya menüden Sharpness artırmak veya ,
fotoğrafı RAW çekip PC de JPG ye dönüştürmek gerekiyor ?

Nikoncu arkadaşlarım konuyu lütfen aydınlatırlarmı ?
Müteşekkir olurum ve hatta Nikoncu bile olabilirim ?

Tarih: 3 Haziran 2010, 18:08 - İp: 85.***.**4.19
ozansan
ozansan (üye)

Menude kademe kademe cikan ayari var 3 farkli..Yada off yap hic kullanma.Bi off da ben cektim yani simdi 2 senedir kullandigim makina hakkinda yanlis bilgiler gorunce(2 sene olmadi sanirimda cikar cikmaz almistim)Size karsi bireysel bir mesaj olsun istemem ama bilinmeyen yada tereddutdeki bir duyumu,burada dogru olarak lanse etmiyelim lutfen herkes bildiklerini yazsin.Yada olabilir falan gibi acik kapi buraksin ne diyeyim,maz mez kullaninca kesin ve yanlis hukumler cogaliyor

Tarih: 4 Haziran 2010, 14:41 - İp: 221.***.**6.23
  • 1