sedef2012
sedef2012 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D90 İle D5100 Arasındayım Yardım

ÖNCELİKLE MERHABA . . .

BEN PROFESYONEL Bİ MAKİNA ALMAK İSTİYORUM YALNIZ BUNUN HAKKINDA HİÇ DAHA ÖNCE DENEMİŞLİĞİM YOK AMA BU KONUDA 4 AYDIR BİLGİ EDİNDİM AZ ÇOK NETTEN YALNIZ AKLIMDA 2 MAKİNA VAR AKLIMA YATAN BİRİ NİKON D90 DİĞERİ İSE D5100 D90'DAN İÇİN TÜRKÇE MENÜ DEĞİL DİYEN ÇOĞU ARKADAŞLAR OLDU BENDE İNG. KULLANMADIM ŞİMDİYE KDAR YA MEMNUN KALMAZSAM YA MEMNUN OLMAZSAM DİYE İÇİMDE Bİ TEREDDÜT VAR İNŞALLAH HAZİRAN ORTASINDA ALMAYI PLANLIORUM AMA D90 'I ÇOK METH EDEN İNSANLAR VAR E BU DOĞAL OLRAK BENİ ÇOK ETKİLİYO CANON MAKİNALARINI HİÇ DÜŞÜNMÜYORUM ÇÜNKÜ ÇOK KÜÇÜK ELİMDE KAYBOLCAKMIŞ GİBİ AMA NİKON HEM KABA HEM BÜYÜK TAM BANA GÖRE TAM ELİME YATKIN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM BENİM AMACIM DOĞA MANZARASI ÇEKMEK ÇEKTİĞİM RESİMLERDE ÇOK GÜZEL GÖRÜNTÜ OLMASI KESKİN NET CANLI OLMASINI İSTYİORUM SORUM ŞU OLCAK SİZCE MAKİNAYI 2.Cİ EL Mİ ALMAM GEREK YALNIZ BENİM BÜTÇEM 1.000.00 İLE 1.500.00 TL. ARASINDA BUNUN DIŞINA ÇIKMAM O KDAR BÜTÇE AYIRDIM E SIFIRDA ÇOK PAHALI NE YAPMALIYIM SİZCE YARDIMCI OLUR MUSUNUZ BANA ???

Tarih: 9 Mayıs 2012, 15:01 - İp: 88.***.**5.191
bodrum1977
bodrum1977 (üye)
Muğla / Amatör

Amamtör bir D5100 kullanıcısı olarak ve haddime düşmeyerek biraz yorum yapmak istiyorum
Bence SLR almadan önce mutlaka iyi bir Compact fotoğraf makinasıyla epeyce bir haşır neşir olun. Çünkü yukarıda istediklerinize (fotoğraf anlamında) vakıf olmanız için gerek bütceniz, gerekse deneyiminiz sizi tatmin etmeyecek sonuçlar doğurur.
Kısacası SLR ye bence şimdilik bulaşmayın derim.
Çünkü ''PROFESYONEL Bİ MAKİNA ALMAK İSTİYORUM'' cümlenizden anladığım kadarıyla D90'ı yada D5100 aldığınızda ''ÇEKTİĞİM RESİMLERDE ÇOK GÜZEL GÖRÜNTÜ OLMASI KESKİN NET CANLI OLMASINI İSTYİORUM '' talebiniz hemen yerine gelmiyor maalesef. Lens, filtre, flash, teknik bilgi ve donanım, teorik de başarınız, kısacası bunların tamamının verdiği bir birleşimle oluşabiliyor, bahsettiğiniz keskin, net ve canlı fotoğraflar.
Ayrıca yanlış bir tespitiniz var Canon ve Nikon birbirine rakip olarak çıkardığı modellerin genelinde Nikonun Gövdesi daha küçük yapıdadır.

Tarih: 9 Mayıs 2012, 16:02 - İp: 78.***.**3.59
sedef2012
sedef2012 (üye)
İstanbul / Amatör

Hmm tabii ki sizinde görüşünüze katılıyorum hemen olacak iş değil elbette illa ki üzerinden bi kaç ay zaman geçmesi lazım ki ewt şimdi artık yeni yeni net canlı resimler çekebiliyorum diyebileyim ama sizin bana önerebileceğiniz yine nikon dışında memnun olduğunuz ve bütçeme uygun bi makina varsa yardımcı lur musunuz ? AYRICA ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM bodrum 1977 VERDİĞİNİZ BİLGİLERDEN DOLAYI . . .

Tarih: 9 Mayıs 2012, 16:15 - İp: 88.***.**5.191
sedef2012
sedef2012 (üye)
İstanbul / Amatör

Ha bu arada sölemeden geçmiyim kompakt bi makina kullanmışlığım var ama şimdi değişiklik olsun diye böyle bi makina almak istiyorum

Tarih: 9 Mayıs 2012, 16:33 - İp: 88.***.**5.191
ismilcan
ismilcan (üye)
Ankara / Haber Fotoğrafçısı

5 aydır 5100 kullanıyorum cokta memnunum sadece hareketli ekrandan cekim yaparken netlige cok dikkat et. mumkun oldugunca vizorden cekim ve manuel netlik yap.

Tarih: 9 Mayıs 2012, 21:03 - İp: 46.***.**1.54
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

İkinci el makinalardan prensip itibariyle uzak durun.
D90 profesyonel bir makina değildir. Sadece giriş seviyesinin biraz ilerisinde amatör bir makinadır.
Eğer, elinize uygun olacak şekilde büyük makina istiyorsanız D90 alın.
Eğer, Türkçe menüsü sizin için iyi olacak ise ve kullanımı daha kolay, basit menüyü tercih ederseniz D5100 ü tercih edin.
İyi alışverişler dilerim...

Tarih: 9 Mayıs 2012, 21:35 - İp: 82.***.**7.250
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

öncelikle fotoğraf makinesiyle resim çekilmez fotoğraf çekilir.Resim çizilir. bütcenize D90 yada D5100 alabileceğinizi sanmıyorum.D90 belki bi ihtimal eski bi makine olmasından dolayı. D5100 yeni bi makine olduğu için 2. el bulamazsınız diye düşünüyorum.D90 ingilizce menü bi makine fotoğrafçılık konusunda teknik bilginiz zayıf görünüyor bu sebepten dolayı D90ı tam anlamıyla kullanabilmeniz zor şuan itibariyle.Sıfır makineye yönelseniz daha ii olur mesela D3100

Tarih: 10 Mayıs 2012, 00:19 - İp: 88.***.**5.189
nighthawk.
nighthawk. (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba.

Yaklaşık 2-3 hafta önce Sirkeci Hayyam pasajından Nikon D5100(18-55 kit lens ile) için fiyat almıştım.1500 ve 1600 TL arasında değişen fiyatlar verdiler. Eğer oraya giderseniz,1500 TL'ye bulmanız muhtemel. Ancak 2 yıl resmi garantisi yok. Sadece 1 sene Dükkan garantisi veriyorlar. İyi günler..

Tarih: 10 Mayıs 2012, 09:57 - İp: 193.***.**3.200
sedef2012
sedef2012 (üye)
İstanbul / Amatör

Evet ozaygonlüm bu konuda çok bilgim yok 4 aydır nette araştırma yapıyorum aslında 3100 de hoşuma gitti görüntü olarak İÇERİĞİNİ HENÜZ İNCELEMEDİM BENDE SİRKECİYE GİTMEYİ PLANLIYORUM BU HAFTA İNŞALLAH

Tarih: 10 Mayıs 2012, 13:08 - İp: 88.***.**5.191
  • 1