darkstar
darkstar (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D90

Merhaba arkadaşlar,
Aranıza yeni katıldım ilk mesajım olucak bu Son 3 aydır içimde kusursuz bir fotoğraf çekme aşkı var, sahip olduğum pek yeterli olmayan bir dijital fotoğraf makinam var. Eski ve ucuz birşey, pek yeterli olmamasına rağmen fotoğraflar çektim. Ve açıkcası da baya eğlenerek yaptım bu işi Uzun bir süredir DSLR bir makine için para biriktiriyordum. Gerek biriktirdiğim para gerekse ailemin de yardımlarıyla Nikon D90 alabilicek kadar param oldu sonunda. Muhtemelen bu hafta içinde de D90 ı almayı düşünüyorum. 1 haftadır uzun uzun araştırdım, güzel bir makineye benziyor. Fakat sizlerinde düşüncesini almak istedim. Dediğim gibi yeni başlıyorum fotoğrafçılığa fakat şimdi yeniyim diye 1500 tl verip bir makina alıp 3 yıl sonra bu yetmiyor bana diyip 2500 tl 3500tl para birden veremeyebilirim.. Ondan şuan elimde bulunan parayla beni uzun süre götürebilecek güvenilir ve birazda kullanımı kolay bir fotoğraf makinesi istedim. Birçok sitede D90 ın aslında yeni başlayanlara ideal olduğunu ayarlarının menüsünün kolay anlaşılabilir olduğunu gördüm. Sizler ne düşünüyorsunuz D90 hakkında? Sizce D90 yerine başka birşey mi almalıyım? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler =)) İyi akşamlar ))

Tarih: 1 Mart 2010, 23:26 - İp: 92.***.**5.16
fingolfin
fingolfin (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım bende fotograf meraklısıyım senin gibi dslr almadan önce
canon 450d nikon d80 canon 500d sony a330 gibi modeller arasında gidip geldim d80 eskiydi tabi bu aletleri kullanma fırsatım oldu azcıkda olsa.
nikon d90 hakkında çok kısa birkaç şey diyeceğim sana kesinlikle al ve en dogru tercihtir.kullanımıda gayet kolay, fotoğraf kalitesi harika ama lens seçimin 18-105vr olsun bence baslangıç için 18-55 lensin tam olarak hevesli bi fotoğrafçının ihtiyaçlarını karşılayacağını düşünmüyorum

Tarih: 4 Mart 2010, 13:10 - İp: 85.***.**5.240
trenci
trenci (üye)
Uşak / Meraklı

merhabalar dostum...

başka alternatif makine yazmadığına göre Nikon D90'a karar vermişsin gibi duruyor. eğer paran yetiyorsa aldığında dönüp arkana baktırmayacak, keşke dedirtmeyecek bir makinedir.

bir yıldır kullanıyorum, herhangi bir eksiğini görmedim.

kit lens için ise bir şey söyleyemem, ben 16-85 ile birlikte almıştım ama 16-85 pahalı bir lens. 18-105 de seni yolda bırakmaz.

Tarih: 4 Mart 2010, 15:02 - İp: 78.***.**6.130
nizamoglu
nizamoglu (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

tek kelime: hemen al...
asla pişman olmayacağın bir makina...3 yıl değil 13 yıl bıkmadan kullanırsın bence....
aynısı bende var. hurdaya çıkıncaya kadar değiştirmeyi düşünmüyorum..

#nizamoglu' tarafından 04.03.2010 16:13:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Mart 2010, 16:12 - İp: 88.***.**6.121
  • 1