larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D80 Kit - Canon 400d Kit?

Herkeze selamlar,
İlk mesajım... Umarım makinayı alırım da gerisi gelir..

Şu ana kadar Canon A70 kullanmaktaydım. A70'i aldığım zaman onu da nispeten diğer benzerlerine göre ekstra birkaç tane daha manuel ayar imkanı olduğu için almıştım. Şimdi artık dslr'ye geçmek istiyorum..

Aslında Nikon D80 + 18-135 kit alacaktım.. Ancak bulabildiğim en uygun fiyat 1.800 YTL.. O da dolar yükselmeden 1 hafta önceydi... Bu parayı verebilirim, fakat tabi diğer bazı ihtiyaçlarımın giderlerinden kısarak olacak..

Bugün bir internet sitesinde 900 YTL'ye Canon 400D + 18-55 kit satıyorlar. Nikonun tam yarı fiyatı..

Acaba başlangıç seviyesinde olduğum için maymun iştahlılık yapmayıp Canon 400D mi alsam diye çelişkiye düştüm..

Sormak istediğim ;

--Canon'u alsam üzerindeki 18-55 lens ne kadar iyidir. Benim işimi görür mü yoksa kısa zamanda bir lens değişimine gitmeme gerek olur mu?

--Canon'u alıp sonra Nikon D80'deki kit lensine benzer bir lensi sonrada ek olarak almaya kalksam bana öyle geliyor ki nerseyse toplam verdiğim fiyat Nikon D80 kit fiyatına geliyor.. Bu hesabım sizce doğru mu?

--Canon'un 400D kit lensi ile Nikon'un D80 kit lenslerini SADECE GÖRÜNTÜ KALİTESİ açısından karşılaştırsanız ne kadar fark vardır dersiniz?

Şimdiden herkeze teşekkür ederim..

Tarih: 23 Mart 2008, 13:09 - İp: 85.***.**3.38
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Canon 400D yerine 1 aya kadar TR de satışa çıkacak olan 450D yi öneririm.400d den çok farklı teknik özellikler eklediler. Kitlensi de eski kit lensinden çok daha iyi (18-55 IS) . Canonun eski kit lensi 18-55 i almamanızı tavsiye ederim. Yanii IS - lı olanını alın

Nikon düşünüyorsanız da D200 ve üstü D300 (biraz pahallı tabii)

Tarih: 23 Mart 2008, 15:45 - İp: 88.***.**8.103
larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

aacs'ye ;

Shobbo.com'u ben de geçen hafta duydum ve almak üzereydim. gerçekten inanılmaz bir fiyat vermişler. Ancak dikkatli olmanızı öneririm. Alışveriş yapmakdan önce sayfayı biraz araştırdım. 1.5 milyar parayı hesaplarına güvenle yatırabileceğiniz cinsden bir yer gibi görünmüyor. İnternet forumları bu sayfada alışveriş yapıp madur olan insanlarla dolu. Ek olarak "yok ben ordan sorunsuz şekilde alışveriş yaptım" diyen insana rastlanmadım ancak "nerde bunların adresleri kendim gidip yapışıcam yakalarına" diyenlerde karşılaştım..

Tarih: 23 Mart 2008, 16:37 - İp: 85.***.**3.38
aacs
aacs (üye)
İzmir / Amatör

Sitenin reklamını yapıyor gibi olmak istemem.
Soyleyebileceklerim su sekilde.
Benim sık kullanılanlarımda yaklasık 60 adet online alisveris sitesi kayıtlı. Bir cok alısverisimi de online yaparım. Shobbo'ya gelince 2 kez ben ve bir kez de arkadasım alısveris yaptık siteden. Herhangi bir sıkıntı yasamadık. (Toplam 900YTL tutarına) Ayrıca, sitelerindeki telden de musteri hizmetlerine ulasılabiliyor. Yine de siz benim verdigim bilgilere dayanarak yapmayın alısverisinizi. Hatta onceden tel ile gorusmenizi tavsiye ederim.
Ben buradan almaya karar verdim. Sizin vereceginiz kararın da hayırlı olmasını dilerim. Aradaki fiyat farkı onemsenecek degerde.

Tarih: 23 Mart 2008, 17:13 - İp: 78.***.**8.16
  • 1