nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D70s Test İlk İzlenimler

Uzun bir araşatırma ve karar (yoksa kararsızlık mı desem ) devresi sonucunda Nikon D70S Body + Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro + Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro + Sandisk 1 GB Extreme III CF Kart + Cokin UV Fitre + VF Lens Temizleme Kiti aldım.

Makinanın kutusundan Body + Türkçe ve İngilizce kitapçıklar + Taşıma kayışı + Litium Ion Pil + Şarz aleti + Video out kablosu + Usb kablusu + LCD ve vizör koruma plastikleri ve CDROM çıktı (ne çok şey çıkmış yazarken yoruldum ).

İlk izlenimlere gelince; makinanın body'si gerçekten kaliteli duruyor ve çok ergonomik. Makina tam olarak ele oturuyor ve lens üzerindeki halkaları çevirirken bir sorun yaşanmıyor. Makina tek elle bile çok rahat kavranabiliyor. LCD parlaklığı ve çözünürlüğü gerçekten çok iyi. Henüz hafıza kartım gelmediği için çekim yapamıyorum. Yarın kartım geldiği zaman test fotoğrafları ve daha fazla detay ile tekrar incelemeye devam edeceğim.

#nightmare!' tarafından 10.07.2006 20:57:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2006, 21:39 - İp: 85.***.**5.204
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

turkiyede fotograf makinesi sigortasi yok mu?

Tarih: 24 Temmuz 2006, 22:59 - İp: 62.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

nightmare çok geçmiş olsun.Diyecek birşey bulamıyorum.Canınız sağolsun.
İnşallah kısa sürede kendini maddi olarak toparlarsın ve hayalindeki makinaya kavuşursun.

Tarih: 24 Temmuz 2006, 23:12 - İp: 85.***.**8.34
xenkebikec
xenkebikec (üye)
Kocaeli / Meraklı

dadanagast İzmit te gitmediğimiz acenta kalmadı ve hiç birinden sonuç alamdık bütün büyük küçük hepsine gittik, bir kere ümitlendik laptop sigortası ile aynı kapsamda yapabiliriz dediler bir merkezle görüşelim dediler sonuç negatif çıktı.

Tarih: 24 Temmuz 2006, 23:17 - İp: 88.***.**2.142
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sokakta çalınmaya karşı sigorta bildiğim kadarı ile yok. Ama evden çalınırsa, hırsızlık sigortası kapsıyor. Bunun için makine ve diğer aksamın listesini vermeniz gerekli.
Evden çalınan diğer benzer eşyalarda olduğu gibi.

Tarih: 24 Temmuz 2006, 23:45 - İp: 85.***.**3.3
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

xenkebikec in dediği gibi Notebook ve Fotograf makinasının sigortası yanlızca evde iken var dışarda yok Yani dışarda çalıdırmayacaksın... bir ara arabada notebook taşıyordum arabanın kaskosuna işletmek için sordum olmaz dediler. Bende nootbook u iyibir fiyata sattım

Tarih: 25 Temmuz 2006, 00:19 - İp: 85.***.**8.140