nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D70s Test İlk İzlenimler

Uzun bir araşatırma ve karar (yoksa kararsızlık mı desem ) devresi sonucunda Nikon D70S Body + Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro + Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro + Sandisk 1 GB Extreme III CF Kart + Cokin UV Fitre + VF Lens Temizleme Kiti aldım.

Makinanın kutusundan Body + Türkçe ve İngilizce kitapçıklar + Taşıma kayışı + Litium Ion Pil + Şarz aleti + Video out kablosu + Usb kablusu + LCD ve vizör koruma plastikleri ve CDROM çıktı (ne çok şey çıkmış yazarken yoruldum ).

İlk izlenimlere gelince; makinanın body'si gerçekten kaliteli duruyor ve çok ergonomik. Makina tam olarak ele oturuyor ve lens üzerindeki halkaları çevirirken bir sorun yaşanmıyor. Makina tek elle bile çok rahat kavranabiliyor. LCD parlaklığı ve çözünürlüğü gerçekten çok iyi. Henüz hafıza kartım gelmediği için çekim yapamıyorum. Yarın kartım geldiği zaman test fotoğrafları ve daha fazla detay ile tekrar incelemeye devam edeceğim.

#nightmare!' tarafından 10.07.2006 20:57:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2006, 21:39 - İp: 85.***.**5.204
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

O fotoğrafları 300mm (35mm eşdeğeri = 450mm) de çektim.

Tarih: 10 Temmuz 2006, 21:40 - İp: 85.***.**3.253
ba
ba (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

nigthmare sağol fotoğraflarını bizlerle paylaştığın için...ben 17-70'i merak ediyordum...görebildiğim kadarıyla başarılı bir objektiv, eğer kullanırken herhangi bir problemle karşılaşmadınsa, alınabilir bir objektiv olarak düşünebiliriz yani...

Tarih: 11 Temmuz 2006, 18:09 - İp: 85.***.**3.154
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

Selam ba,

Kullanırken herhangi bir problem ile karşılaşmadım. Lensin kalitesi benim gönderdiğim fotoğraflardakinden daha iyi olabilir diye düşünüyorum çünkü fotoğrafları hep açık diyaframda çektim. Birde ne makina üzerinden ne de bilgisayarda post-processing yapmadım. Bir daha dış çekime gittiğimde f8, 11, 22 gibi değerleri denemeyi düşünüyorum. Bu değerlerde daha iyi sonuçlar çıkacağına inanıyorum.

Bu arada daha elimde epey bir fotoğraf var ama vakit bulup gönderemedim bir türlü.

Tarih: 13 Temmuz 2006, 17:32 - İp: 193.***.**9.122
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar makinam tüm aksesuarları ile birlikte çalındı. Teste bu yüzden son veriyorum.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 18:02 - İp: 81.***.**0.61
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Geçmiş olsun çok üzüldüm...
Nasıl nerde çalındı...
Umarım bir yerlerden çıkar...
Tekrar geçmiş olsun...

Tarih: 23 Temmuz 2006, 19:02 - İp: 88.***.**4.121
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkür ederim. Biz evdeyken eve girip çalmışlar. Tabi yanında cep telefonları, çanlarımız cüzdanlar vs. ne buldularsa alıp götürmüşler.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 19:14 - İp: 81.***.**0.61
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

İnşallah size zarar vermemişlerdir şerefsizler...İstanbul a yeni taşınan bir arkadaşında evine girip notebook unu çalmışlar, notebook lu olanı takip ediyorlar galiba...
Basit güvenlik önlemlerinde fayda var...Sağlam bir kilit sistemi ve kapı alarmları işe yarıyabilir...
Geçen praktikerde gördüm 1,7 YTl ye kapı-pencere alarmları var. Ben 3 tane alıp giriş kapısının bir kaç yerine yapıştırdım. Montajıda cok kolay. Kendinden yapışkanlı...
Tekrar geçmiş olsun gelen mala gelsin hocam, canın sag olduktan sonra bir şekilde yenisini alabilirsin...

Tarih: 23 Temmuz 2006, 19:49 - İp: 88.***.**4.121
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Ha unutmadan en kısa sürede cüzdanındahi değerli belgelrin çalındığını karakola tutanak tutur ve gazete araçılıgı ile zayi olduğunu ilan etmeyi ihmal etme...
İlan ve tutanak Nufus cüzdanı sahteceliği ile karsılasırsan kanunen seni aklar..Hatırlatmak istedim genelde bu tür hırsızlık olaylarında ilk akla gelen kredikartları oluyor ve degerli belgelerin zayi geçiktiriliyor...

Tarih: 23 Temmuz 2006, 19:54 - İp: 88.***.**4.121
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

bende d70s almak istedigimden pürdikkat 6sayfayı okudum
7.sayfada çalındıgını yazmıssın valla çok üzüldüm yaa
geçmiş olsun arkadaşım..hayy allah çok namussuz olmuş insanlar ya.
umarım en yakında lotodan para çıkarda veya ikramiye kazanırsında ekipmanlarının daha iyisini alabilirsin
kimlik belgelei için dikjkat et kaymakamlık birşey olmaz diyor ama sonradanda başına iş çıkabiliyor.
tekrar geçmiş olsun

Tarih: 23 Temmuz 2006, 20:00 - İp: 85.***.**9.24
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkürler mbsahan, bizde şükrediyoruz zaten canımıza zarar gelmediği için. Allah korudu birimiz uyansak hırsızla burun buruna geleceğiz. Dediğin gibi farkeder farketmez polisi arayıp kaybolan herşey hakkında tutanak tutturduk. Telefonların IMEI'lerini TK'ye bildirdim. Görüşmeye kapatılacak. Makinanın seri numarasınıda Karfo'ya bildireceğim olurda servise gelirse diye. Alarm sisteminide ciddi ciddi düşünmeye başladım. Hadi malımızdan olduk artıkta bir dahakine canımızdan olmayalım.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 20:06 - İp: 81.***.**0.61