nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D70s Test İlk İzlenimler

Uzun bir araşatırma ve karar (yoksa kararsızlık mı desem ) devresi sonucunda Nikon D70S Body + Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro + Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro + Sandisk 1 GB Extreme III CF Kart + Cokin UV Fitre + VF Lens Temizleme Kiti aldım.

Makinanın kutusundan Body + Türkçe ve İngilizce kitapçıklar + Taşıma kayışı + Litium Ion Pil + Şarz aleti + Video out kablosu + Usb kablusu + LCD ve vizör koruma plastikleri ve CDROM çıktı (ne çok şey çıkmış yazarken yoruldum ).

İlk izlenimlere gelince; makinanın body'si gerçekten kaliteli duruyor ve çok ergonomik. Makina tam olarak ele oturuyor ve lens üzerindeki halkaları çevirirken bir sorun yaşanmıyor. Makina tek elle bile çok rahat kavranabiliyor. LCD parlaklığı ve çözünürlüğü gerçekten çok iyi. Henüz hafıza kartım gelmediği için çekim yapamıyorum. Yarın kartım geldiği zaman test fotoğrafları ve daha fazla detay ile tekrar incelemeye devam edeceğim.

#nightmare!' tarafından 10.07.2006 20:57:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2006, 21:39 - İp: 85.***.**5.204
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon 5700 le çektim Enstantene 1500, Diyarfam 8, ISO 200

Tarih: 4 Temmuz 2006, 14:57 - İp: 212.***.**0.50
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tolga ne cekiyorsunuz gunesin fotografini, baska cekecek birsey mi kalmadi.. valla cok zararliymis.. sensoru dusunmuyorsaniz gozunuzu dusunun..

Tarih: 4 Temmuz 2006, 15:07 - İp: 62.***.**2.10
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

Haklısın dadanagast zaten dün akşam sağ gözüm kör olacaktı . Ama ahdettim 1/1000sn'de güneş fotoğrafı çekeceğim. . Birde güneş batmaya yakın fotoğraflar çeksem sanırım daha başarılı sonuçlar alacağım. Neyse bu konuya şimdilik nokta koyuyorum. Yeni fotoğraflarla incelemeye devam .

Bu akşam tripodum geliyor, yarın veya perşembede 17-70mm lensim ve çanta elime ulaşınca tam mobilize olmuş olacağım.

#nightmare!' tarafyndan 04.07.2006 15:18:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Temmuz 2006, 15:17 - İp: 193.***.**9.122
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 4 Temmuz 2006, 15:39 - İp: 62.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bakıyorum İlker buraya da el atmışsın.Bundan sonra sen nereye ben oraya
İlker sende tuttuğun forumu kurutuyorsun,hepsi elinde kalıyor
Bak R1 test'e,tüm katılımcıları madde bağımlısı yaptın.Şimdi gidip baksan hepsini kendilerinden geçmiş halde bulursun.

Nightmare merhaba.Sanırım önceden de yorum yazmıştım.Test'in umarım iyi devam eder.Örnek fotoğraflara ağırlık vermeni tavsiye ediyorum.Çünkü bir yerden sonra insanlara fotoğraf görerek birşeyleri ispatlamak daha kolay geliyor.Hak vereceğiniz gibi zaten makina ile ilgii özellikler internette mevcut.Hepimiz senin makinen ile çekeceğin fotoğrafları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tarih: 4 Temmuz 2006, 16:50 - İp: 85.***.**6.89
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

Haklısın osmanlı, bende örnek fotoğraflara daha çok yer vermeyi düşünüyorum. Şimdiye kadar tripod, çanta, lens gibi eksiklerim olduğu için fazla fotoğraf koyamadım ama bir iki güne kadar hepsini tamamlanmış olacak.

Tarih: 4 Temmuz 2006, 17:14 - İp: 193.***.**9.122
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

dadanagast, ben fotoğrafı tam 2 yıl önce çekmiştim, daha öncesinde analog SLR makina kullanırdım ve hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Taki o fotopğrafı çekene kadar. Değerlerle ne kadara oynarsam oynıyayım sonuç değişmedi. O zaman bende çok önmsememiştim. Taki bu konu burada tartışılmaya başlayınca sorunun makineden anladım. Bilgi paylaşımı için bütün arkadaşlara tekrar teşekürler

Tarih: 4 Temmuz 2006, 17:33 - İp: 212.***.**0.50
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gel kivanc gel..

madde bagimlisi da ne demek kivanc?..

#dadanagast' tarafyndan 05.07.2006 01:50:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Temmuz 2006, 20:14 - İp: 62.***.**2.10
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

SLR makina alacaksın ama gün batımı çekmiyeceksin olacak işmi dada.

Ama sizin için geçerli olabilir. Belki İngilterede güneş böyle güzel batmıyordur

Saygılar

Tarih: 5 Temmuz 2006, 08:23 - İp: 85.***.**6.108
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

haklisin valla tolga.. burada gunes yok ki battigini gorelim.. batsin bu gunes, batsin bu dunya..

Tarih: 5 Temmuz 2006, 13:13 - İp: 62.***.**2.10