darkamas
darkamas (üye)
İzmir / Amatör

Nikon D70s mi Yoksa Sony Dsc-r1 Mi?

Merhaba,

Yurtdışından R1 siparişi vermek üzereydim fakat bazı arkadaşlar "o kadar parayı vereceksen d70 al" diye tavsiyede bulundular. R1 hakkında çok güzel yorumlar var. D70 zaten DSLR olduğu için biraz ağır basıyor. Ayrıca öğrenciyim ve d70 aldığımda bir süre objektif almak gibi bir şansım olmayacak. Örneğin üzerinde gelecek 18-70mm nikkor objektifle R1'in performansını karşılaştıracak olursak D70 beni tatmin eder mi? R1 aldığımda SLR like olduğu için uzun vadede problem yaşar mıyım? Çok kafam karıştı. 1-2 gün içinde sipariş vericem. Yardım ederseniz çok sevinirim. Elinizde detaylı bir karşılaştırma, döküman vs. varsa [email protected] adresine de atabilirsiniz. İlgilenirseniz sevinirim, yorumlarınızı bekliyorum.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 13:05 - İp: 85.***.**2.177
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Darkamas selam.Aslında bir R1 severim ve kendi makinamı da seviyırum.Bana kalırsa D70s seni 18-70 ile tatmin eder.Hiç kullanmadım ancak benim makinam Like olmasına rağmen yeteri kadar iyi çekimler yaptığına göre nikon hayli hayli başarılıdır.Bana kalırsa Nikon D70S al.Bu kit lens belki R1 kadar başarılı sonuçlar vermeyecektir fakat sen ileride objektif alacaksan potansiyelinin geliştirilmesi açısından DSLR'den yana tercihini yapmalısın.Bu alacağın makinanın üzerine başka bir lens almayı düşünmüyorsan da tercihini R1 den yana yapmalısın.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 13:14 - İp: 85.***.**7.48
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Klasik bir cevap: Nikon d70s yerine Nikon D50 tercih edersen, aradaki fiyat farkıyla ek bir lens daha alabilirsin. d50-d70s arasındaki farklar daha önce forumda konuşulmuştu, bana dişe dokunur bir fark yok gibi geldi.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 13:50 - İp: 85.***.**3.201
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Şimdi seçenekleri çoğaltmak gibi bir şey yapmak istemiyorum ancak eğer makineyi alacağınız yer USA ise, New York'da bir mağazada

Canon 350D Rebel XT + 18-55 kit lens + 75-300 Canon USM II

Total: 850 dolar...

Tarih: 3 Mayıs 2006, 14:14 - İp: 85.***.**1.131
darkamas
darkamas (üye)
İzmir / Amatör

Yorum yapan herkese teşekkür ederim. O ihtimali nasıl atladım bilmiyorum ama şimdi iyice kafam karıştı.

Yeni bir başlık açtım ve şimdi Canon 350D - Nikon D70s - ve Sony DSC-R1 karşılaştırmaları hakkında yorum bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 16:43 - İp: 81.***.**5.1
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

darkamas yazdığın bu üç makinanın karşılaştırmasını, örnek fotolarını yan yana aşağıdaki linkten yapabilirsin.
Açılan sayfada istediğin makina modellerini seç testbox tan macroya kadar tüm fotoları karşılaştır.

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

Tarih: 4 Mayıs 2006, 01:39 - İp: 81.***.**9.84
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

350d ile d70 karşılaştırmak bence yanlış olur.Bence aralarında segment farkı var 350d ile d50 yi karşılaştırmak yada 20d ile d70 karşılaştırmak daha doğru olur.

D70inde d50 ye göre bir kaç profesyonel farkları var shutter ve diyaframı ayrı rollerlarla ayarlamak gibi.
Ben herzamanki gibi o makinalar içinde d70s i tek geçerim.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 11:36 - İp: 81.***.**2.75
  • 1