msl10
msl10 (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D70s Bady Ve Sıgma 17-70mm

Arkadaşlar amatör olarak başlamak için Nikon D70s Bady ve SIGMA 17-70MM F/2.8-4.5 DC MACRO LENS almayı düşünüyorum.
Bilgilerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.Saygılar.

Tarih: 6 Nisan 2007, 20:07 - İp: 85.***.**5.79
mecnun999
mecnun999 (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar. Arada o kadar fiyat farkı varsa 18-70mm ile alırdım. Siz sigma 17-70mm ile alacağınız bedeli gözden çıkardıysanız vede Özellikle Nikon almak isteğinde değilseniz Pentax K10d+18-55mm alırdım. Çünkü iki makina arasında çok fark var. Nikon d70s ve kit objektifini ikinci el ve uygun bir fiyata alıyor olsaydınız tavsiye ederdim. Fakat 2000ytl gibi bir rakamla başlamak niyetindeyseniz, kesinlikle Pentax K10d+18-55mm daha iyi bir seçim olacaktır.

#mecnun999' tarafından 07.04.2007 21:32:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Nisan 2007, 21:31 - İp: 81.***.**6.136
msl10
msl10 (üye)
Ankara / Amatör

sayın mecnun999,
pentax k10d ve k100d yi de araştırdım;fakat ankara'da hangi foto mak.satan dükkanlara gitsem pentax satmalarına rağmen,tavsiye etmediler.sebepleri ise servisini problemli olduğunu,kullanıcı hatası veya uzun parça bekletme sürelerinden dolayı,müşteriye mahçup olduklarını açıkladılar.Ayrıca lens çeşitliliğinin kısıtlı olduğunu,nikon ve canon a göre diye belirtiyorlar.malesef.Ama bunun yanında sizin de belirtiğiniz gibi iyi bi foto mak.olduğunu onlarda belirtiyorlar,fakar eksileri de bunlar diyorlar.
saygılarımla

Tarih: 7 Nisan 2007, 21:51 - İp: 88.***.**5.30
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

tipik bir örnek daha. müşteri mağzaya gider, satıcı bu nikon pentaxı dövr der. müşteride reklamlara aldanır yer. Sevgili msl10 madem bütçen Pentax K10Dye yetiyor. daha neyi araştırıyorsun. Şuan K10d D70s ten daha üstün bir makine. Bunu herkes biliyor, görüyor. Millet doğubanktan alıyor 15 günlük garantiyle bi problerm olmuyor. Ki sen pentax alırsan bildiğim kadarıyla Bükey Foto ile alacaksın. Bi sorun olmaz arkadaşım. He illa bilindik marka olsun diyorsan Sony A100 al. En az K10D kadar iyi bir makine. Şahsen benim bütçem şuan yeterli olsa Sony alırım ama hayat şartları

Tarih: 7 Nisan 2007, 21:59 - İp: 88.***.**6.72
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

arkadasim sen hic kafani bulandirma...nikon d70s ve sigma 18-70 dc maceo 2,8 -4,5 sanirim lensi ile hiiic dusunmeden al... nikonun kit lenside yeterli ama maden bulmussun o sekilde al...sony r1 slr bir makineden daha az karmasik olmaz...pentax , sony gercekten iyi makineler... onlara lafım yok..ama pil performansi ve seri cekim ve nikonun kalitesi ortada... arkadasim sen beni dinle ve al . hic kafani karistirma...

sigma 70-300 dg macro lensimde sorun oldugunu dusunureek sirkecideki teknik servislerine gittim... orda bu siteyede uye arkadasimiz TİLKİ de vardi...teknik servis sorumlusu arkadasin belittigi iki makine vardi.. nikon ve canon...tercih meselesi....
sigma lensimde sorun yokmus...sigma lensler fiyatları ile karsılastirildiginda iyi sonuclar veriyor bence.. hem o lensle macro cekimde yaparsin...bol fotografli gunler....

(not : nikon d 70s konusunda her turlu tartismaya hazirim...ama sakin birisi cikipda bana insanlarin kafasini karistiriyosun veya bilmiyosun bu isi demesin ... digital teknoloji geldi herkeslere bir haller oldu.. herkes fotografci oldu ...17 senedir fotograf cekiyorum bugune bugun fotografciyim demedim...tevazu arkadaslar...)

Tarih: 7 Nisan 2007, 22:21 - İp: 88.***.**8.180
msl10
msl10 (üye)
Ankara / Amatör

sayın mehmetklyr,değerlendirmenizi okudum,teşekkürler.
sayın k.etkisi,sizede ayrıca özgün fikirlerinizden dolayı teşekkür ederim.Kesinlikle fikirlerinizi ön planda tutacağımı bildirmek isterim.
saygılarımla

Tarih: 7 Nisan 2007, 22:54 - İp: 88.***.**5.30