frog
frog (üye)
Bursa / Amatör

Nikon D70s Alıyorum Yardım

Yakın zamanda Nikon D70s alacağım yanında kit olarak iki çeşit lens veriliyor ve birisini alabilirim acaba hangisini seçmeliyim.

Nikon D70s + 70-300 Nikon lens
Nikon D70s + 28-100 Nikon lens

birbirlerine olan avantajları ve dezavantajları nelerdir
sizce hangisini alamalıyım. yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 5 Aralık 2006, 16:12 - İp: 88.***.**6.140
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Frog,

Gercekten anlamiyorum. Gicir gicir stabilizasyonlu, 2 sene daha yeni teknoloji, her acidan daha iyi K100D, genis aci 18-55 lens ve 1 GB kartla berabe KDV dahil, garantili falan, (pesin) 1312 YTL'ye dururken, Nuh nebii'den kalma, Nikon'un artik uretmedigi, stogunu tuketmeye calistigi bir makinayi optik kalitesinden vazgectim, genis acisi olmayan lens secenegi ile 1500 YTL'ye almayi kafandan geciriyorsun.

Bu nasil bir marka askidir, helal olsun vallaha.

Tarih: 7 Aralık 2006, 02:44 - İp: 85.***.**1.188
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

eee kolay değil antika... bütçe meselesi... ver canon veya nikondaki bütçeyi pentax'a bak neler oluyor... KAraborsaya düşer makine. Bakmayın burada konuşulmasına K100D'nin. Sokaktaki adama sor pentax nedir diye... şampuan markası der. Neden? Pentax reklam yapmyorda ondan. Düşünsenize.. Makine alıcam diye çarşıya çıkan adam ya canon ya nikon der. "pentax var. verimmi?" desen... Honkk olur adam. Niye pentax reklam yapmıyor.
eee durum apaçık ortada. reklam yapan malı götürür.. Pentaxsı biz biliyoruz. Sokaktaki adam bilmezzz... Öle bişe işte.

Tarih: 7 Aralık 2006, 02:54 - İp: 85.***.**5.96
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Şunuda ekleyeyim. Canon veya nikon kötü makineler değil. Zaten kötü demek büyük yalan olur. Her iki firmada çok başarılı, alanlarında zirve yapmış makineler üretiyor..
Ama gel görki bu özelliklerini fiyat stratejileriyle alaşağı ediyorlar... Yaa bunlar bilindik şeyler.. Allah sonumuzu hayretsin.

Tarih: 7 Aralık 2006, 02:59 - İp: 85.***.**5.96
halukhaluk
halukhaluk (üye)
İstanbul / Amatör

Selam
Nikon D70 imi, 28-200 nikon lens, şarj aleti, araç şarjı kiti, yedek pili, uv, polarize filtre, kabloları vb dahil olarak satmayı düşünüyorum, 2 adet makinam var ve bir üst model nikon a geçmeyi düşünüyorum, almayı düşünürsen uygun fiyata verebilirim. Eğer düşünürsen [email protected] dan yazısabiliriz

Tarih: 14 Aralık 2006, 00:22 - İp: 81.***.**0.20
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

İmaj herşeydir bence.
Burada bi kaç tane Pentax'cı ve Sony'ci arkadaş görüyorum her fırsatta bu markaları tavsiye ediyolar, belkide haklılar ama yılların vermiş olduğu tecrübe ve imaj söz konusu ve kesinlikle insanlar vazgeçmeyecektir Nikon ve Canon'dan.
Mercedes ve BMW afedersiniz eşek arabası gibi araba üretse insanlar yine gider alır neden yıllardır oluşturulmuş bi imaj söz konusu olan, araba sektöründe görüyoruz mesela Hyundai bi araba üretiyor araç en son donanım seviyesine sahip ama hiç rağbet görmüyor ama Mercedes veya BMW sıradan donanım seviyesindeki bi aracını daha kolay satıyor, Hyundai çoz az satarken belkide Mercedes veya BMW den daha iyi bi araç.
Bence Hyundai ve Kia vs. nasıl Mercedes veya BMW gölgesi altında kalıyosa Pentax veya Sony de Nikon veya Canon un gölgesi altında kalmaya mahkumdur.

Tarih: 14 Aralık 2006, 02:08 - İp: 85.***.**5.23
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

choupsey haklısın...
yalnız bence karşışaştırma olarak canoon nikon =bmw veya mercedes iken ...pentax a hyundai demek bence haksızlık olur....illa araba örneği vermek gerekiyorsa....canon ve nikon =mercedes veye bmw....pentax =saab diyebilirz....
saab markasını pek kimse bilmez Türkiyede ancak mükemmel araçlardır.

Tarih: 14 Aralık 2006, 09:41 - İp: 88.***.**2.109
cunuvar
cunuvar (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba frog,
Bazı arkadaşların söylediği gibi d70s belki üretimi durmuş olabilr ancak nikonun en sorunsuz ve tutulan modellerinden bir tanesi,şu anda 2. el garantisi devam eder durumda 600$ a kadar bulman mümkün,yanınada sigma 17-70 aldınmı çok memnun kalırsın.

Tarih: 14 Aralık 2006, 11:39 - İp: 213.***.**5.242
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Pentax Sony gibi piyasaya girmeye çalışan yeni bir marka olsa dediğinize katılacağımda Pentaxın ne kadar zamandır fotoğraf sektöründe olduğuna dair bi fikriniz varmı, bence yok

Tarih: 14 Aralık 2006, 11:49 - İp: 88.***.**2.89
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

"asinan" haklı olabilirsin dostum ama bi imajı yok pentax'ın şu son 1 aydır reklamlarını görüyoruz hata son 15 gündür ondan önce pentax'ın böyle bişey yaptığını ben hiç görmedim.
Olabilir belki kalite makina üretebilir ama reklam yapıp ürünün ön plana çıkarmazsa her zaman başka markaların gölgesi altında kalmaya mahkumdur diyorum ben.
Tamam "ral" hyundai değilde saab diyelim, evet saab kaliteli ve sağlam bi araba ama o markada imaj yoksunu o yüzden sadece üretildiği ülke isveç te rağbet görüyor.
Bence 17-70 ile D70s biçok kullanıcının isteklerine cevap verebilecek tarzda. Saygılar...

Tarih: 14 Aralık 2006, 12:27 - İp: 85.***.**1.211
frog
frog (üye)
Bursa / Amatör

Yardımlarınız için teşekkür ederim.En yakın zamanda D70s Alıyorum 28-100 lens ile birlikte ama daha sonra sigmadan bi lens daha alacağım tabi o konudada yardımlarınızı isteyeceğim

Tarih: 14 Aralık 2006, 23:57 - İp: 88.***.**2.108