tornadoo
tornadoo (üye)
İzmir / Amatör

Nikon D7000 Problemleri

HERKESE MERHABA,DEVAMLI NİKON D7000 PROBLEMLERİNDEN BAHSEDİLİYOR FORUMLARDA.SATILAN TÜM D7000'LER PROBLEMLİDİR GİBİ BİR ALGI OLUŞTU BENDE,RİCA ETSEM FORUMDAKİ D7000 KULLANICILARI MAKİNALARININ PROBLEMLİ OLUP OLMADIĞINI BELİRTEBİLİRSE BİZDE ORANSAL AÇIDAN KARAR VEREBİLSEK.ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA BİR TÜRLÜ KARAR VEREMEDİM.LÜTFEN D7000 KULLANICILARINI BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Tarih: 16 Ekim 2012, 23:40 - İp: 88.***.**2.25
ajay
ajay (üye)
İstanbul / Amatör

Programlarla yapılabileceğini biliyorsun neden sacma sapan diyorsun bu gercek. Tabikide internette soracam sorusturcam. Güvenilir kaynaklarda var yok değil. Tespitlerini doğru yapanlarda var. Konuyu ele alırken kötü yönleriyle değilde tek, ayrıca iyi yönlerinede değinen var. Öneride bulunan da var. BUZLUCAM gibi yeni bir makineye sorunlu demek tecrübeylede , bilgiylede alakası yoktur. Bu tamamen dusmanlıktır kotülüktür. Kimin ne icin yapacağını bilemiyorsunki senin gibiler ne için egoist takılıyorsa yapanlarda egolarını tatmin ediyorlardır eminim. Saygılar

Tarih: 4 Temmuz 2013, 11:53 - İp: 95.***.**8.204
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ajay denen zat... ben seninle muhatap olmadigimi yazdim yazilarimda kişisel isim kullanmadigimi belirttim.neden yazilarinda surekli benim adimi kullaniyorsun bir zeka probleminmi var senin yoksa başka bir probleminmi var.... programlarla herseyi yapa biliyoruz ama zeka ekleyemiyoruz malesef....yoksa psikiyatrik bozuklugunmu var...
sana 30 kere ismimi kullanma yazdim programinada sanada baslatma ÇEK GİT BURADAN ... sorun slr makina sorunu değil senin anlayış sorunun... d 7100 u ilk tanitan benim orneklerde vs de ... bana ait degil yazilari adam gibi oku ..... kafami bozma bir daha adimi kullanma. Kimsin ya sen.. kotu niyetinden baslatma adimi kullanma yazilarinda... sen git bir wiscr testi yaptir kendine, hayir seni dava edecegim cezai. ehliyeti yok diyecek mahkeme ona yanarim.. bulasma bana .....sana 30 kere yazdim adimi kullanma yazilarinda.. bana ne Ne halt alirsan Al ....sen kendini cok onemli bir sahsiyet zannetmeye basladin. Uzak dur... HAYIR KARŞIMDA DOĞRU DÜZGÜN BU İŞTEN ANLAYAN BİRİ OLSA TARTIŞACAĞIM AMA O KADAR BOŞ VE PARANOYAK SANRILARI OLAN BİRİSİN Kİ TARTIŞMAYA GEREK BİLE YOK... ÜZERİNDE BİLE DURMAYA GEREK OLAN BİRİ DEĞİLSİN.......
düşmanlık falan gibi uyduruk laflarıda boşver bulaşma bana YETER... egoist gibi KELİMELERLE insanlara ithamlarda bulunma anlamını dahi bilmediğin kelimeleri kullanmaya çalşma... sen git kumda oyna... forumlar seni aşar...

#buzlucam' tarafından 04.07.2013 16:26:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Temmuz 2013, 14:27 - İp: 31.***.**4.202
oskis
oskis (üye)
İstanbul / Meraklı

hocalar oncelikle araniza yeni katildim soylüceklerimi eger yalnişlik varsa acemelime verin...aslinda bu istek bende küçüklükten vardi yaş geldi 23 e ancak ilk dslr foto makinemi aldim ve mükemmel bir duygu tabiki sorucaksiniz ne var elinde diye..
D5200 18-105 VR LENS + 70-300 VR LENS aldim hem uzak hemde yakin çekimlerde harikalar yaratiyorum..ornek fotolari sizinle paylaşabilirim isterseniz bana gore güzel çekilmiş..Benim sormak istedigim nacizane..hep hayalimde 7100 vardi gorudgumden beri..
fakat 7000 deki okadar sorunu gordukten sonra 7100 dede keza sorunlar varmiş acaba diorum bu setimi satip 7100 almaktan vazmi geçsem ve d5200 ile arasinda çok fark varmidir...cihazi 30 haziran 2013 te aldim 70-300 lenside 3 temmuzda aldim dedigim gibi akilmda 7100 var odami boyle sorunludur acep?
Ve okdar siteye girdimki hepsi d7000 in sorunlarindan bahsediyor ki cihaza sorunsuz diyen ahmaklar var hala ilginç...Bir sorum daha olucakti fazla oldu biliyorum iki lens arasinda tak çikar yapiyorum yerine gore bu cihaza zarar verirmi
Durun durun sizi bulmuşken bir soru daha sorim ne olur çok gormeyin..
Bu iki lensi satip 18-200 almsam tak çikar derdinden kurtulsam diorm nasil olur ?çok tşkler

Tarih: 6 Temmuz 2013, 12:39 - İp: 176.***.**9.21
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

@oskis bu foruma cevap yazmamaya karar vermiştim , ama yinede sana yazayım hocalık payesini kendime yakıştıramam ama bildiğim kadarıyla sana cevap vermeye çalışayım, ... öncelikle 70-300 vr gibi bir lensi 18-200 gibi bir lens için değiştirme düşünme sakın çünki yeri ayrı... 18-200 gez doalaş lensi için iyidir ama kesinlikle 70-300 vr nin yerini tutmaz ve o performansı vermez... takıp çıkarırken fotoğraf makinasına toz girme riski tabiki her zaman var başka bir sıkıntıya yol açmaz..ikinci soruna gelince 5200 ü yeni almışssın çok çabuk değiştiriyorsun bence biraz kullan 7100 de kullanılan sensor 5200 un aynısı, farka gelirsek perde hızı ele iyi oturma vs gibi farklar var elbet ama fotoğraf kalitesinde pek afark olmaz. illaki 7100 alacaksan bence bekle makina biraz daha netleşssin şu anda yeterli veri yok internette bazı sorunlar gözüküyor ama durum net değil, 4-5 ay sonra bazı hataları giderilir acele etme bence... bence 5200 den sonra full frame' ide seçenekler arasında kendini biraz geliştirdikten sonra düşünmelisin, fotoğraf kalitesinde artış için..

#BUZLUCAM' tarafından 07.07.2013 13:00:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Temmuz 2013, 16:59 - İp: 78.***.**5.251
seyyyyah
seyyyyah (üye)
Van / Amatör

nikon iyi bir fotoğraf makınası olabilir ama servis olarak kötü anlayışa sahip. eğer garantili bir ürününüz varsa ve sıkıntı yaşıyorsanız garantiye göndermeyi düşünüyorsanız carfuya, vay halinize çekeceğiniz var çook kötü hizmet veriyorlar

Tarih: 12 Temmuz 2013, 01:27 - İp: 217.***.**7.100