tornadoo
tornadoo (üye)
İzmir / Amatör

Nikon D7000 Problemleri

HERKESE MERHABA,DEVAMLI NİKON D7000 PROBLEMLERİNDEN BAHSEDİLİYOR FORUMLARDA.SATILAN TÜM D7000'LER PROBLEMLİDİR GİBİ BİR ALGI OLUŞTU BENDE,RİCA ETSEM FORUMDAKİ D7000 KULLANICILARI MAKİNALARININ PROBLEMLİ OLUP OLMADIĞINI BELİRTEBİLİRSE BİZDE ORANSAL AÇIDAN KARAR VEREBİLSEK.ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA BİR TÜRLÜ KARAR VEREMEDİM.LÜTFEN D7000 KULLANICILARINI BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Tarih: 16 Ekim 2012, 23:40 - İp: 88.***.**2.25
ajay
ajay (üye)
İstanbul / Amatör

Haddimi aşmış olabılırım. Bunun icin kusura bakma. Tecrubene saygım var. oğrenmekte isterim. Ama bırcok forumda aynı mesele. ve bi iki yerde size denk geldim. Bundan dolayı bu tepkim doğdu . Merak ediyorum. Gercekten sorun varsa fotoları gormek istiyorum. Varsada minnettar olurm sana.

Tarih: 29 Haziran 2013, 17:05 - İp: 95.***.**8.204
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

gibi..... sağ tarafa bak...

Tarih: 30 Haziran 2013, 00:07 - İp: 78.***.**7.53
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

gibi...ornekler çok. bunlar benim ornekler... yaz google a "d7000 oil spot" görürsun ornekleri veya "d7000 sensor dust" gibi kelimeleri arattır bize sormanada gerek yok yuzlerce hatta binlerce şikayet ve ornek gorebilirsin bakmasını bilirsen....

#BUZLUCAM' tarafından 30.06.2013 00:14:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2013, 00:11 - İp: 78.***.**7.53
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ornek siteler..
http://markdavidscott.com/?p=559 GİBİ PROFESYONELLERİN ORNEKLERİ...

BU YAZIYA TIKLA BINLERCE ORNEK FOTOGRAF GORECEKSİN ARAMASINI BİLENE:

YUKARIYI TIKLA;
NASIL OLUYORDA ORNEK BULAMIYORSUN MERAK ETTİM GOOGLE KULLANABİLEN HERKES BINLERCE ORNEK GOREBİLİR..

BİZ LAF OLSUN DİYE BODOSLAMA KONUŞMUYORUZ SIRF MARKA YI KARALAMAK İÇİN; BİR BİLDİĞİMİZ VE BAŞIMIZA GELEN OLMASA YAZMAYIZ; ben bu konu hakkında aylardır yazmıyorum ama birileri senin gibi 2 sene once yazdıklarımızı kuyruğundan kulağından okuyor bu konu formda bir konu altında 2011 de60 sayfaya yakın tartışıldı... d7000 in tek problemi bu değil zaten...
dikkat edersen lekeler hep sağ tarafta biz bunun nedenlerini bile tartıştık açıkladık, öyle boş konuşmuyoruz..

#BUZLUCAM' tarafından 30.06.2013 00:34:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2013, 00:17 - İp: 78.***.**7.53
ajay
ajay (üye)
İstanbul / Amatör

Şimdi öyle bişeyki. Bu gösterdiğin örneklere de baktım. Ama hala üslubunda sorunlar var. Ne kadar haklıda olsan. Sorgulanabilir yanları çok. İnternet, teknoloji çok gelisti. Bu tür resimlerin noktalamaların programlarla yapılabilir. Ben oleler demiyorum. Sadece bu konuda bsyler oğreneceksem. Sağlam kafadan oğrenmek isterim. Doğruda olsa saygıyı haketmiyrsun

Tarih: 30 Haziran 2013, 12:17 - İp: 95.***.**8.204
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

git işine ya nereden öğrenirsen öğren banane seninlemi uğraşlacağım bizde sana cevap yazmaya kalkıyoruz kabahat bizde hadi oradan... körmüsün tıkladığın yer google 1000 den fazla fotoğraf örneği var , seninle uğraşacak halim yok... bana ne ya baban nikon bayisiyse..
"sağlam kafadan öğrenmek istermiş" önce sen uslubuna dikkat et .. vermeyince mabut neylesin buzlucam...
senin gibi birinden saygı göreceğime, kafası düzgün çalışan birinden saygısızlığı tercih ederim... sen nereden öğrenirsen öğren sadece benim adımı kullanarak yazma yeter!!! hatta sana tavsiyem hemen bir nikon d7000 alman...
benden bu kadar güle güle sana... zaten epeydir 6 aydır almanyadan bir makine alacağım diye forumları dolaşıp saçma şeyler yazıyorsun... bunca yıllık deneyimi birikimi olan insanları daha hayatında slr makina eline almamış, birtek ayarını bile yapmamış biri olarak karalamaya kalkıyorsun... sen slr ve fotoğraf hakkında yorumda buluna bilecek ne deneyime ne bilgiye nede o düzeyde görgüye sahipsin.. ama sorun bunların sende olmaması değil bunlara sahip olduğunu zannetmen!
Ha birde biz buradaki 3-5 kişi bütün interneti ele geçirdik google da bile bizim istediğimiz yorumlar ve fotoğraflar dışında yorum çıkmaz, herkesi kandırıyoruz ona göre... Biz çok güçlüyüzdür!!!!
uluslar arası SLR örgütü fotoğrafın en gizli örgütüdür!!!
al da bizde kurtulalım...

#BUZLUCAM' tarafından 30.06.2013 13:05:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2013, 12:28 - İp: 78.***.**7.179
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

buzlucam ben namı diğer tasviran şu durum varya bence d7000 alanların kendilerini rahatlatmak için duymak istedikleri şeylerdir d7000 almayı düşünenler de tereddüt etmesinler onlarda alsınlar sıkıntılar paylaşıldıkça azalır gibi bir düşüncemi var acaba! Muhatab olduğun şu duruma benzerini yaşadım; bi arkadaşımız fotoşop sürümleri diye bir başlıkta bişey sormuş yardım etmek için cevap veriyorum, çocuğun biri çıkıyor videolardan öğrendiği yarım yamalak bilgilerle fotoşop uzmanı kesilmiş abuksubuk yorumlar yapıyor vidyolardan öğrendiği diyorum ama onuda öğrenememiş! söylediği şeylerde baştan ayağa yanlış o kadar saçmaki! Bir o kadarda pişkinlik yapıyor. Naaparsın şimdi? Ukalalığını falan alttan alıp onaylıcakmıyız! Diyeceğim o ki arkadan gelen nesil bi acayip! internetle büyümelerindenmidir nedir anlamadım, insanların tecrübelerine saygıları yok. Tasarım işine 13 yıl önce başladığımda tecrübeli arkadaşların etrafında pervane olurdum şimdi yeni gelen elemanlar öğrenmekten ziyade yarım yamalak bilgileriyle bize işimizi öğretmeye kalkıyorlar. Bu nedir yaa.. bu forumlarla ilgili olarak en gıcık olduğum ise; işimle ilgili bildiğim tecrübe ettiğim bir konuda, birinin kalkıp netten edindiği bilgilerle ne dediğimi iyice anlamadan bilmeden beni eleştirmesidir. Böyle durumlarda hakkaten sinirlerim geriliyor halbuki ne takıyon değilmi ç-ç-ç

#m.levent' tarafından 30.06.2013 18:57:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2013, 15:02 - İp: 82.***.**1.135
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

merhaba Mlevent (tasviran) ... ya bazen var ya forumlara birşey yazmayım diyorum birisi çıkıyor saçama sapan laflar ediyor birde hakaretler vs bir de en iyi ben bilirim sizin yazdıklarınız söyle böyle bakıyorsun ne bu konuda gerçek bilgi birikimi nedeneyim nede öğrenme var sadece hakaret ve ben bilirim var... gelsin ne nedendir bu durum olabilirmi desin veya şöyledir şu delillerle bilgilerle desin ok, fakat sadec hakaret içeren 3-5 cümle ve bu böyle ben dedim böyledir... yani forumlar artık yazmamalıyım hissi giderek artıyor bende...
hala insanlar anlamıyor ben zarar ettim onlar aynı zararı yaşamasın diye bilgilendirme yaptığımı ama gerçekten kabahat bende... bırak nasıl olsa anlamayacak..

#BUZLUCAM' tarafından 30.06.2013 22:03:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2013, 21:59 - İp: 78.***.**7.179
ajay
ajay (üye)
İstanbul / Amatör

Ben bisey iddia etmedim. Nikonu savunduğumda yok. Sayın m.levent arkadasda fazla ukala. Sen bilioyrsun diye bilginle "ben buyum haddini bil" diyecek hakkın olduğnumu sanıyorsun. Herkes bsyler bilir. Ama tam bilmez. Kimin ne bildiği kendine. Paylasırsın cekilirsin. gerisi o kişiye kalmıs. Forumlarda yazılan her bilgi kesin doğrudur denilebilirmi. Ben bunu sorguluyorum. Tutarsız, egomon soylemlerle benim gibileri ikna edemezsiniz. Sorgulamaya gayet açık cunku. m.levent ve buzlucam siz anca kendinizi avutun. Ben biliyorum tecrübeliym dedikce. Ben sizden daha iyi biliyorum diyenler cıkacaktır. Ve size cvb verme cürretini gosterecektır. Saygılar

Tarih: 1 Temmuz 2013, 16:51 - İp: 95.***.**8.204
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

doğru söylüyorsun netteki her bilginin doğruluğu tartışılır o yüzden bir konu hakkında araştırma yaparken elalemin nette salladıklarına bakmayacaksın. bi zatihi kullanmış test etmiş kişilerin söylediklerindeki ortak noktalara bakacaksın, örneklere göz atacaksın zaten gerisi fasaryadır. "-Ben onlarada güvenmem" dersen yok programlarla filan yapmışlardır gibi saçma sapan şeyler ortaya atmayacaksın, kim niye böyle bişey yapsın! güvenmiyorsan git al bu zımbırtıyı kendin gör. araştırma yapmayı bilmiyorsan naapalım senin gözünde ukala olalım önemli değil

Tarih: 1 Temmuz 2013, 18:35 - İp: 85.***.**0.64