egoistman
egoistman (üye)
Niğde / Amatör

Nikon D700 Mü Canon 7d Mi ?

Arkadaşlar giriş seviyesinde aldığım dsrl like sony a230 makina mı sattım ve beni daha çok heyecanlandıran daha kapsamlı bir makina almaya karar verdim ilk Nikon D7000 alacaktım ama odaklanma sorunu olduğu sitede konuşuluyor bu yüzden vazgeçtim.

NİKON D700 CANON 7D VE NİKN (D90 Düşük ihtimal)
arasında karar kılmaya çalışıyorum birde PENTAX K7 var tabi makina benim sony andırıyor biraz ama lens konusunda makinada sıkıntı yaşıyacağımı düşünüyorum

Öncelikle şunu söylemem gerekir sanatsal çekimlerde makinanın ne olduğu önemli değil önemli olan doğru kombine bakış açısı ve farklılık çabası bu niteliklerin az çok uyguladığımı düşünerek artık birde güzel bir makina ile onun hakkını vermek istiyorum

Makinadan beklentilerim neler

1-Öncelikle loş ışık ve gece çekimlerin de yüksek iso değerlerin de güzel sonuçlar alabilmek tabi bu lensle alakalı ama ben bu üç modelin kıt halinde arıyorum bu özellikleri

2-Aldığım makinada auto modda odaklanma sorunları olmamalı ve refleks bir nitelikte olmalı

3-Ergonomi önemi

4- Ve önemlisi Nikon D700 FX profesyonel bir makina olması beni kendine çekmesine karşın bu makina da video özelliği olmaması beni Canon 7D ve Nikon D90 üzerinde yoğunlaştırsa da bu 3 ü arasında kararsızım

LÜTFEN BU 3 MAKİNAYI KULLANMA İMKANI OLANLAR GÖRÜŞLERİNİ YAZARLARSA SEVİNİRİM FİYAT PERFORMANS VE BEKLENTİLERİMİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN ŞİMDİDEN HERKEZE FİKRİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
SAYGILAR

Tarih: 14 Temmuz 2011, 21:04 - İp: 46.***.**4.161
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

17-55 ler canonda da nikonda da optik açıdan verilen parayı haketmiyor. Neredeyse 3 te 1 fiyatına tamron 17-50 var. Üst düzeyden kastım 3-4 yıldız değil de 70-200 gibi 4-5 yıldız idi

Çok şey istiyorum sanırsam

Tarih: 20 Temmuz 2011, 12:40 - İp: 144.***.**6.195